توری ورق مشبک


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

توری ورق مشبک

امروزه در صنایع مختلف از توری یا ورق مشبک به طور گسترده ای استفاده می شود. با توجه به کاربرد های گسترده ای که این ورقه ها دارند، صنایع گوناگون با توجه به نیازشان از آنها استفاده می نمایند. در اینجا ما درباره انواع گوناگون ورق مشبک اطلاعاتی را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار می دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

انواع گوناگون توری ورق مشبک

ورق های مشبک با مواد مختلفی ساخته و عرضه می گردند. برخی از این ورق ها از جنس آهن، برخی پلی استر، برخی فولاد ضد زنگ و برخی از جنس پلی استر هستند. در ادامه درباره هر یک از این توری ها اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

توری ورق مشبک استیل

توری مشبک استیل کاربرد بسیار بیشتری دارد. همان طور که از نامش مشخص است جنس این توری از استیل است ودر صنایع گوناگون بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.  از توری ورق مشبک به طور گسترده ای استفاده می شود و علت این است که این توری ضد اسید، ضد زنگ و نسوزند.

انواع اشکال توری مشبک استیل

به طور کلی توری ورق مشبک ز نظر بافت و شکل نیز به چند دسته تقسیم می گیرد که شامل توری استیل جناقی، توری استیل کج را، توری استیل تک لا بافت و توری استیل دو لا بافت است.

انواع توری مشبک بر اساس گرید

به طور کلی، سه گرید معروف و استاندارد برای توری مشبک وجود دارد که شامل گرید استیل 316 ضد اسید، گرید استیل 304 ضد زنگ و گرید استیل ۴۸۴۱-۳۱۰-۳۰۹ نسوز است.در ادامه این مقاله درباره هر یک از این گریدها اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

گرید استیل 304 ضد زنگ

همان طور که از نامش معلوم است این گرید خاصیت ضد زنگ بودن را دارا است. در ساخت توری مشبک با گرید 304 از فلزاتی مانند کروم و نیکل استفاده شده است که این قابلیت را برای این توری های مشبک به وجود آمده اند که بتوان از آنها در محیط های مرطوب استفاد کرد. شما حتی می توانید از این توری های مشبک در آب نیز استفاده کنید چرا که در برابر آب مقاوم اند و خاصیت زنگ زدگی ندارند.

به طور کلی، استفاده از توری مشبک با گرید 304 برای محیط های مرطوب بسیار مزیت دارد. برای مثال باعث کم ترشدن هزینه ها می گردد، پایداری و دوام بیشتری دارد، مانع از دوباره کاری می گردد و کیفیت بسیار بالایی دارد. عموما از این توری های مشبک در منطقه های مرطوب و خیس استفاده می کنند. برای مثال در سواحل دریای خزر و شما ایران بسیار کاربرد دارد. همچنین صنایعی مانند پرورش ماهی، فیلتر سازی، داروسازی، صنایع پتروشیمی، خودروسازی و بسیار دیگر از صنایع از توری مشبک با گرید 304 استفاده می نمایند.

بررسی قیمتی توری مشبک با گرید 304

عمده ای توری های استیل با گرید 304 وارداتی هستند و بیشتر آنها از کشور چین وارد می گردند. این توری های مشبک به طور فراوانی در بازار وجود دارند. این توری ها را برخی بر اساس سوراخ هایشان به دو دسته توری با سوراخ زیاد و توری با سوراخ کم تقسیم می کنند. اکثر ورقه های پانچی که سوراخ بیشتری دارند وارداتی هستند. از این رو قیمت توری مشبک پر سوراخ بسیار بیشتر از قیمت توری مشبک کم سوراخ است. با توجه به قیمت بالای این توری ها، مصرف کننده ها باید متناسب با نیازشان این توری ها را تهیه نمایند.

توری استیل با گرید 304 که از کشور چین وارد می شوند عمدتا دارای کیفیت های گوناگونی هستند. که افراد می توانند متناسب با بودجه شان توری را که متناسب با نیازشان است تهیه نمایید. ورق های پانچ استیل که عمدتا دارای سوراخ بیشتری نیز هستند از کشورهایی مانند چین کره و تایوان وارد می شوند.  ورق های توری مشبک استیل با گرید 304 در ابعاد 1 متر، 1.20، 1.35 و 2 متر عرضه می شوند.

گرید استیل 316 ضد اسید

این گرید همان طور که از اسمش مشخص است مقاومت بسیار بالایی در برابر اسید دارد. همچنین این گرید نسبت به مواد اسیدی مانند آب شور دریا و چیزهایی از این قبیل بسیار مقاوم است و به همین دلیل است که خیلی از کاربران تمایل دارند از این گرید استفاده نمایند. به عبارت دیگر توری مسبک استیل با گرید استیل 316 نه تنها در برابر آب و زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد بلکه به دلیل استفاده از فلزاتی مانند مولیبدن، نیکل و کروم نسبت به اسید و مواد اسیدی نیز مقاوم است. عمدتا صنایعی که در زمینه سیالات و مواد خورنده فعالیت دارند از جمله صنعت داروسازی، پتروشیمی، رنگ سازی و صنایع از این قبیل از توری مشبک استیل با گرید 316 استفاده می نمایند.

علاوه بر این گاهی توری مشبک متناسب با هدف و در ابعاد و ضخامت دلخواه مشتری ساخت می گردد. در تهیه توری مشبک از روش جوشی و بافتی استفاده می شود. این توری ها توسط دستگاه های ویژه ای طراحی و تولید می گردد. اما برخی از توری ها بر اساس میزان ضخامت مفتول به روش جوشی ساخته می گردند.

بررسی قیمتی توری مشبک با گرید 316

اساسا این توری ها در داخل کشور ساخته نمی شوند و عمدتا از کشورهای دیگر از جمله چین وارد می گردند. این توری به توجه به اینکه هم خاصیت ضد اسیدی دارد و هم خاصیت ضد آبی کمی گرانتر از سایر توری ها است. از این رو در مقایسه با توری مشبک با گرید 304، توری مشبک با گرید 316 را کمتر می توان در بازار یافت.

توری مشبک با گرید ۴۸۴۱-۳۱۰-۳۰۹ نسوز

این گونه توری عمدتا برای مکان هایی طراحی و تهیه شده اند که در معرض مستقیم حرارت هستند یا و درجه حرارت در آنها بالا است. برای مثال، این توری های مشبک در کوره ها بسیار کاربرد دارند. این دسته از توری ها عمدتا با گریدهای گوناگونی طراحی و عرضه می شوند. از جمله پر کاربردترین گرید های آنها شامل  309، 309 اس، 310، 310 اس، 314 و 4141 هستند.  همان طور که گفتیم این دسته از ورق های مشبک نسوز هستند و عمدتا در صنایعی که با حرارت بالا سر و کار دارند مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به اینکه صنایع معمولی کمتر از این ورق ها استفاده می کنند، در بازار خیلی کم وجود دارد.  عمدتا برخی از کاربران متناسب با نیازهایشان این ورق ها را سفارش می دهند.

از توری مشبک نسوز می توان در دماهای 900 تا 1200 درجه سانتی گراد استفاده نمود. همچنین آن دسته از توری های مشبک که دارای گرید 310 هستند می توانند بدون آسیب دیدن یا پوسته پوسته شدن تا حرارت 1200 درجه سانتی گراد را تحمل نمایند. مقاومت بالای آنها در برخی از صنایع خاص بسیار حائز اهمیت است.

توری های مشبک استیل با گرید 309  معمولا قادرند دما را تا 950 درجه سانتی گراد تحمل کنند. از این رو این توری های مشبک نیز تحمل حرارتی خوبی دارند و پوسته پوسته نمی شوند. گرید های دیگر نیز توان حرارتی بالایی دارند و نسوز هستند. عمدتا صنایعی مانند کوره ها، صنایع نظامی، توربین های گازی، محفظه های احتراق و هواپیمایی از این تور مشبک نسوز استفاد می نمایند.

بررسی تور مشبک بر اساس شکل سوراخ ها

نورهای مشبک معمولا دارای سوراخ های با اشکال و ابعاد مختلفی هستند. این تورهای مشبک دارای سوراخ هایی مستطیلی، لوزی، مربعی، لوبیایی دایره ای، ستاره ای، کاج و گشنیز هستند. که برخی از آنها از آنها صرف نظر از شکلشان کاربرد یکسانی دارند.

عوامل مهم در خرید توری مشبک استیل

همواره صنایعی که قصد خرید توری مشبک دارند باید برخی از عوامل را مد نظر قرار دهند. با توجه به اینکه قیمت این توری های مشبک بالا است باید حتما در انتخاب توری دقت لازم را داشته باشید. برخی از مهم ترین عواملی ک باید مد نظر قرار دهید شامل جنس یا گرید استیل مورد نظر ، عرض توری مشبک مورد نظر، ضخامت مفتول توری، سوراخ های توری و مقدار مورد نیاز است. در برخی از مواقع شما ممکن ست به بسیاری از اطلاعات دسترسی نداشته باشید در این حالت دو راه پیش روی شماست.

اول اینکه شما می توانید تعداد سوراخ ها را در هر سانتی متر مربع اندازه گیری کنید. در رابطه با توری هایی با دو لایه بافت شما ابتدا باید رشته های مفتول توری را از قسمت کناره بشمارید. یا اینکه می توانید عکس توری مورد نظرتان را برای فروشنده ارسال نمایید.

محاسبه قیمت توری مشبک استیل

به طور کلی اینکه شما چه نوع توری و با چه گریدی انتخاب می کنید تاثیر مستقیمی بر قیمت آن دارد. رایج ترین روشی که در بازار برای محاسبه قیمت توری مشبک مورد استفاد قرار می گیرد محاسبه قیمت بر اساس متر مربع است. همچنین در برخی از مواقع قیمت توری مشبک بر اساس وزن آن مشخص می گردد.

توری مشبک آهنی

توری های مشبکی که از جنس آهن هستند به طور گسترده ای در بازار وجود دارند. در صورتی که ریز بودن سوراخ ها حائز اهمیت باشد باید از توری مشبک استیل استفاده نمود. توری های مشبک آهنی به دو روش جوشی و بافتی تولید و عرضه می گردند. عمدتا توری های بافتنی بسیار کاربردی تر هستند که عمدتا در داخل ایران طراحی و تولید می گردند. معمولا این توری های مشبک در ابعاد 2 در 1 و 6 در 1 در بازار عرضه می شوند. البته توری ها بر اساس سفارش مشتری و طبق ابعاد مورد نظرشان تولید و عرضه می گردند.

بررسی قیمتی توری مشبک آهنی

قیمت این توری ها عمدتا از دو طریق حساب می شود. اول اینکه آنها را بر اساس متر مربع اندازه گیری می نمایند. و دوم اینکه وزن آنها را می کشند و بر اساس وزن قیمت توری مشبک را محاسبه می کنند. اما بیشتر فروشندگان قیمت توری مشبک آهنی را بر اساس متر مربع حساب می نمایند. معمولا برخی قیمت توری مشبک را بر اساس یک برگ در ابعاد 1 در 2 محاسبه می نمایند.

توری مشبک فولادی

توری مشبک فولادی عمدتا قدرت بسیاری دارد و ضد سایش است. کاربرد گسترده توری های مشبک فولادی در صنایع معدنی است چرا که نسبت به خوردگی و سایش مقاومت بسیار بالایی دارند. کربن که در مفتول این ورق ها وجود دارد باعث شده که این توری ها مقاومت بالایی پیدا کنند و استحکام آنها را به طور قابل توجهی بالا برده است.

این توری های مشبک عمدتا در صنایع ساختمانی و معدنی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در ساخت این توری ها از مفتول های بسیار بزرگی استفاده می شود. هنوز فناوری لازم برای تولید توری مشبک فولادی دئر داخل کشور وجود ندارد.  اما یکی از معایب توری مشبک فولادی این است که ممکن است زنگ بزند و با گذشت زمان دچار فرسایش و زنگ زدگی گردد. مزیت آن مقاومت بسیار بالای آن در مقابل سایش است.

بررسی قیمت توری مشبک فولادی

قیمت توری مشبک فولادی در مقایسه با توری مشبک آهنی بالاتر اما در مقایسه با توری مشبک استیل ارزان تر است.  قیمت توری های مشبک فولادی عمدتا به دو صورت محاسبه می گردند. قیمت گذاری به صورت برگه با ابعاد 2 در 1. برای محاسبه توری هایی فولادی با ابعاد بزرگتر  قیمت گذاری طبق متر مربع صورت می گیرد.

توری مشبک از جنس گالوانیزه

همان طور که از نامش معلوم است در جنس این توری های مشبک گالوانیزه است. از این رو می توان به راحتی از آنها در محیط های مرطوب استفاده کرد ااما از نظر ضد زنگ بودن به پای توری مشبک استیل نمی رسند. توری های مشبک گالوانیزه به شکل سرد و گرم تهیه و عرضه می شوند. از توری های مشبک  گالوانیزه عمدتا در صنایعی مانند صنعت ساختمان، مرغداری، سقف های شیروانی، کشاورزی و سوله استفاده می شود. قیمت این توری ها نیز یا بر اساس متر مربع و یا بر اساس وزن محاسبه می گردد.

توری مشبک پلی استر

یکی دیگر از توری هایی که در بازار وجود دارد توری مشبک پلی استر است.  این توری از الیاف مصنوعی هستند و به جای پنبه و نخ طبیعی مورد استفاده قرار می گیرند. توری مشبک پلی استر سبک و دارای انعطاف پذیری بالایی است. بو و رطوبت را جذب نمی کند، بسیار بهداشتی و ضد آلرژی است و از استحکام بسیار خوبی بهره مند است. عمدتا از توری های پلی استر در صنایعی مانند صنایع خودرو سازی، شیلات، فیلتر سازی، صنایع غذایی، صنایع چوبی و لباس های نظامی استفاده می گردد.

امیدواریم که مطالب ما در رابطه با توری مشبک برایتان مفید بوده باشد.