تیرآهن لانه زنبوری


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

برای مشاهده آخرین قیمت های محصولات تیرآهن اینجا کلیک کنید.

 

تیرآهن لانه زنبوری یکی از پرکاربردترین تیرآهن هاست با نام تیرآهن شبکه نیز شناخته میشود . این محصول، دارای حفره های تو خالی است که شبیه لانه زنبور است . به همین دلیل به این نوع تیرآهن ، لانه زنبوری گفته میشود…

مزایای استفاده از تیرهای لانه زنبوری

  • با تبدیل تیر آهن معمولی به تیرآهن لانه زنبوری میزان تحمل نیروی لنگر خمشی ، افزایش میابد در صورتی که وزن آن هم همانند تیراهن اصلی باقی میماند ، به عبارتی تیرآهن لانه زنبوری سایز 12 نیروی خمش تیرآهن سایز  18  را تحمل میکند .
    • در صورت استفاده از تیر آهن لانه زنبوری علاوه بر اینکه وزن مصالح کم می شود با سبک بودن تیرها از نظر اقتصادی بسیار برای سازنده ساختمان مقرون به صرفه خواهد بود.
  • می توان از فضا هایی که درون تیر های لانه زنبوری وجود دارند لوله های آب و گاز و سیم های برق را رد کرد بنابراین دیگر نیازی به ایجاد حفره هایی برای لوله های تاسیساتی وجود ندارد.
    • هنگام ساخت تیر های لانه زنبوری باید بسیار دقت کرد زیرا این تیرها سبب افزایش ارتفاع می شوند اگر استاندارد ها را به طور کامل رعایت نکنید خطر بروز حادثه و خطر خراب شدن تیر زیر بار وارد شده قطعی است.

 

دیگر مزایای تیرآهن لانه زنبوری

  • جان تیرهای لانه زنبوری در فضاهای توخالی می باشد بنابراین این امر سبب می شود تا وزن سازه ها به مقدار قابل توجهی کاهش یابد و وقتی که وزن سازه ها کاهش یابد مولفه های نیروی زلزله که ارتباط مستقیم با وزن سازه دارد نیز کم می شود بنابراین امنیت و مقاومت ساختمان افزایش می یابد و کارایی بهتری را همراه با انعطاف پذیری بیشتر در بر خواهد داشت.
  • کاهش وزن در مصالح ساختمانی سبب می شود تا وزن مرده ساختمان نیز کاهش یابد و فشار کمتری به مصالح سازه به خصوص ستون ها وارد می شود.
    • در صورت استفاده از تیر های لانه زنبوری، صرفه جویی نسبی در مصرف فولاد انجام می گیرد.

افزایش مقاومت خمشی تیر

تحمل بار بیشتر

مقرون‌به‌صرفه و کاملاً اقتصادی (به دلیل سبک‌بودن تیر)

قابلیت عبور لوله‌های تاسیساتی و برق از فضاهای ایجاد‌شده (حفره‌ها)

قابلیت استفاده در صنایع مختلف، مانند پُل‌سازی، حمل‌و‌نقل و عمران

چرا تیر را لانه زنبوری می‌کنند؟

از مهم‌ترین مزایای تیرآهن لانه زنبوری می‌توان به افزایش دوام، تطبیق‌پذیری، هزینه‌ی کم و همچنین وزن سبک آن است

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که می‌توان برای تیرآهن لانه زنبوری در نظر گرفت، سختی تیر است؛ بدون این که تغییری در وزن ماده ایجاد شود. مقاومت و افزایش دوام این نوع تیرآهن باعث می‌شود که در برابر عوامل مختلف و لرزش‌های متداول، طول عمر بالاتری داشته باشد و مدت زمان طولانی‌تری بتوان از این تیرآهن در سازه‌های مختلف استفاده کرد.این محصول، تطبیق‌پذیری عالی با سازه‌های مختلف دارد. از آنجایی که تیرآهن لانه زنبوری در اشکال مختلف ساخته می‌شود، قابلیت تطبیق‌پذیری عالی در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی، مانند پارکینگ‌های چندطبقه و یا حتی پل‌ها دارد.وزن سبک تیرآهن زنبوری، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که باعث محبوبیت آن شده است. بسیاری از شرکت‌های ساختمانی به دنبال این هستند که از تیر کمتر استفاده کنند؛ بنا بر این، تیرآهن لانه زنبوری با ساختار خاص و همچنین کمترین میزان فلز استفاده‌شده در آن، علاوه بر این که سبک است، از مقاومت و پایداری بالایی نیز برخوردار است.استفاده از تیرآهن زنبوری برای بسیاری از سازه‌ها، هزینه‌ی کمتری نسبت به سایر تیرآهن‌ها دارد.

کارخانه های تولیدکننده تیرآهن

 

کارخانه ذوب آهن اصفهان

یکی از معروفترین کارخانه‌های تولیدکننده تیرآهن، کارخانه ذوب آهن اصفهان می‌باشد.کیفیت محصولات تولیدی توسط این کارخانه به وسیله‌ی مشتریان و مصرف کنندگان تایید میشود‌‎.این کارخانه مقاطع فولادی خود را با کیفیت بالا و براساس جدول استاندارد اشتال تولید می‌کند.

کارخانه فولاد البرز ایرانیان (فایکو)

کارخانه آریان فولاد

کارخانه فولاد ناب تبریز

کارخانه پروفیل صنعت ماهان

کارخانه جهان فولاد غرب (کرمانشاه)

کارخانه کوثر اهواز

کارخانه فولاد خوزستان

کارخانه ظفر بناب

تماس بگیرید

محصولات