خط تولید لوله استیل


دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

مقدمه

در این جا می خواهیم در رابطه با خط تولید لوله استنلس استیل صحبت کنیم. روش تولید لوله ها با توجه به استانداردهای مخصوص خودشان انجام می گیرد. برای پی بردن به جزئیات خط تولید لوله استنلس استیل در ادامه با ما همراه باشید. یکی از رایج ترین و استانداردترین لوله ها، لوله استنلس استیل و استیل کربن است که بیشتر از سایر لوله ها مورد استفاده عموم است. این لوله ها جز لوله های فولادی به حساب می و طی فرایند طولانی خاصیت ضدزنگی را دارا می شوند.

لوله استیل چگونه تولید می شود؟

راه و روش زیادی برای جوش دادن نوار نورد وجود دارد که شامل دیسک مس گرداننده، کانکترها، آلیاژ ثابت می شود. این روش ها با جوشکاری ثابت و مفید، دمای لبه فولادی را به ۲۶۰۰ درجه F میرساند و این فرایند نورد به قدری فشار می آورد که درزهای داخلی و خارجی به وجود می‌آورد. این درز های به وجود آمده در اتمام کار از بین می روند و در مرحله نهایی این لوله ها تست خواهند شد.

از چه زمانی تولید لوله های استنلس استیل شروع شد؟

از قرن نوزدهم افراد شروع به تولید و ساخت لوله های استنلس استیل کردند و کاربرد لوله های استنلس استیل، برای مصارف صنعتی تکنولوژی نورد است.

رایج ترین لوله های استنلس استیل و استیل کربن را شرح دهید؟

۱_لوله های بدون درز

۲_لوله های جوش داده شده مانند لوله ERW

۳_لوله هایی که دارای خاصیت ضد زنگی می باشند.

۴_لوله هایی که بدون درز هستند و نیاز به جوشکاری ندارد.

۵_ لوله فولاد کربن بدون درز A106B

۶_لوله استنلس استیل A312

۷_استیل 316 و 304

انواع لوله های استیل را نام برده و توضیح دهید؟

۱_لوله استاندارد

۲_لوله خط

۳_لوله فشار

۴_لوله مکانیکی

۵_لوله ساختاری

لوله استاندارد

این نوع لوله های استاندارد به ۳ دسته تقسیم بندی می‌ شوند که این دسته لوله های استاندارد تنها ۱۰ درصد از کل لوله ها را تشکیل داده است. لوله جوش داده شده، لوله بدون درز و لوله گالوانیزه.

لوله خط

این دسته از لوله ها فقط ۲۱ درصد از کل محصولات لوله را شامل می شوند. این نوع لوله ها برای سازه های نفت و گاز کاربرد دارند. چند نوع لوله خط داریم که شامل SAW, FW, ERW, DSAW می شود که مشخصات آن ها برای تولیدشان API 5L است.

لوله فشار

لوله های فشار معمولاً کارایی کمتری دارند به طوری که فقط ۲ درصد از کل لوله ها را شامل می شود و برای ساخت و ساز های صنعتی کاربرد دارند.  این نوع لوله های فشار نیز به کمک تولید بدون درز انجام می شود.

لوله مکانیکی

لوله های مکانیکی ۱۷ درصد از کل لوله ها را تشکیل می دهد. لوله های مکانیکی همان طور که از نامش پیدا است برای ساخت و سازهای مکانیکی کاربرد دارند که این نوع  لوله ها شامل ERW نیز می شود که مشخصات آن ASTM می باشد.

لوله ساختاری

این لوله های ساختاری می تواند ۱۵ درصد از محصولات لوله را تشکیل دهد. این لوله ها اکثرا به وسیله ERW تولید می شوند و به ۲ شکل دایره و مربع هستند و همچنين این لوله های برای استفاده در ساخت و سازهایی مانند نرده و… به کارگرفته شده است.

مزایا استفاده از لوله استنلس استیل را نام ببرید؟

۱_مقاوم در برابر دما و حرارت زیاد

۲_مقاوم به خوردگی

۳_داشتن شکل ثابت

۴_داشتن رنگ ثابت

۵_خاصیت ضد زنگی

۶_محصول قابل بازیافت

۷_هزینه مناسب

چرا لوله های استیل استنلس خاصیت ضد زنگ بودن را دارند؟

این نوع استیل استنلس دارای مقدار زیادی مولیبدن و نیکل است و همچنین از عناصری مانند کروم، آهن، کربن، منگنز در آن مخلوط می شود. این موادی که گفته شد به خصوص عنصر کروم که ۱۱ درصد از آن به کار گرفته شده است، به اکسید تبدیل شده و با آب و اکسیژن واکنشی نشان ‌می دهد. یک لایه نازکی بر روی لوله به جود می آید و از زنگ زدگی لوله محافظت میکند و به همین دلیل است که به آن استنلس استیل ضد زنگ می گویند و چنانچه این لوله ها دارای خوردگی یا خراشی شوند قابل بازیافت هستند.

چند روش برای تولید لوله استیل استنلس وجود دارد؟

۱_جوش کوره که نام دیگرش Weld Weld می باشد.

۲_جوش مقاوم الکتریکی ERW))

۳_شیر جوش شیرین SAW))

۴_روش های بدون درز (SMLS)

روند تولید لوله های جوش کاری مقاومت الکتریکی (ERW ) به چه صورت است؟

_این نوع لوله ها در اندازه های متفاوت در NPS تولید می شود که معمولاً اندازه های آن بین ۱/۸ تا ۲۴ است.

_این نوع لوله ها اغلب از فلزاتی که ورق هم سطحی دارند تولید می شود.

_این لوله ها ابتدا شکل استوانه ای که به خود گرفته اند و سپس در طی تولید به شکل طولی جوش داده می شوند.

_این لوله ها طی عملیات جوش داده می شوند و از شکل استوانه ای به درز های طولی شکل تغییر می کنند.

اندازه طول لوله های فولادی چقدر است؟

طول لوله فولادی اکثراً تا ۲۱ فوت می رسد‌ و همچنین می تواند در هر مکانی از ۱۷ فوت به ۲۴ فود برسد.

لوله های فولادی استنلس

فولاد استنلس یا فولاد ضدزنگ از آهن ساخته شده است که تقریبا دارای ۱۶ درصد کروم نیز می باشد‌. یکی از مهمترین عناصر آلیاژی که در لوله استنلس استیل وجود دارد عنصر نیکل است. این لوله ها در برابر حرارت و مواد خورنده مقاوم است.

 

انواع استنلس استیل را نام برده و توضیح دهید؟

۱_استنلس استیل ۳۰۴

۲_استنلس استیل ۳۱۸

۴_استنلس استیل ۳۱۶L

استنلس استیل ۳۰۴

این لوله ها دارای 0/08 درصد عنصر نیکل است و همچنین برای تمامی موارد ساخت و ساز که به استقامت بالایی احتیاج دارند از استیل استنلس ۳۰۴ استفاده می کنند. این لوله ها برای تمامی پروژه های تولیدی که در معرض عنصرهای شیمیایی، اسیدی، آب شیرین، آب نمک قرار دارد نیز استفاده مي شود و همچنین در کارخانه های شیمیایی، پالایشگاه ها، کارخانه های کاغذی و مصارف صنعتی کاربرد دارند.

استنلس استیل ۳۱۸

این نوع استیل دارای مقاومت بسیار بالایی نسبت به استیل های دیگر است و دلیل آن اضافه کردن ۲ تا ۳ مولیبدن می باشد. این لوله ها در مکان هایی که دارای اسید، آب نمک، آب گوگرد، آب دریا و یا نمک های هالوژن وجود دارد از ارزش بالایی برخوردار هستند .

استنلس استیل ۳۱۶L

این نوع استنلس استیل ۳۱۶L مانند استیل ۳۰۴L دارای کربن بسیاری می باشد و از این لوله های استنلس استیل نیز برای حمل و نقل هوایی، الکترونیک، خودرو، سیستم ‌گرمایشی، تهویه هوا، انواع معماری و صنعت نساجی استفاده می شود.

نتیجه گیری

برای تولید لوله های استنلس استیل مراحل طولانی باید گذراند و همچنین دستگاه های فراوانی برای تولید این لوله ها استفاده می شود. این لوله های استنلس انواع مختلفی دارد که در بالا توضیح داده شد و این لوله ها دارای مقاومت بالایی برخوردار است.

 

تماس بگیرید

محصولات