خط تولید ورق اسیدشویی


خط تولید ورق اسیدشویی

افرادی که در بازار آهن یا در صنایعی مانند فولاد فعال هستند، یقینا با نام اسید شویی آشنا هستند. در این مقاله قصد داریم درباره ورق اسید شویی و تولید آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار بدهیم.

اسید شویی

اسید شویی به پروسه ای گفته می شود که در آن حالت پوسته پوسته ورق ها از بین می رود. این حالت توسط فرآیند نورد گرم صورت می گیرند.  هدف اصلی از انجام این فرآیند این است که ورق به کیفیت قابل قبولی برسد و برای مرحله بعد یعنی عملیات نورد سرد و تولید ورق روغنی آماده گردد. اما این امکان وجود دارد که کارخانه های کوچکی که محصولات نورد سرد را از جمله نبشی، ناودان، قوطی و لوله و غیره تولید می کنند به اینکه ورق نورد سرد را بخرند، به دلیل قیمت پایین ورق اسید شویی را تهیه می کنند. به همین ترتیب آنها ترجیح می دهند خودشان فرآیند نورد سرد را عملیاتی نمایند.

در پروسه اسید شویی چه چیزی حذف می گردد

در روند اسید شویی عمدتا اکسید آهنی طی یک پروسه حذف می گردد. زمانی که شما این پوسته را می بینید احساس می کنید که زنگ زده چرا که این پوسته از پیوند بین اکسیژن و آهن به وجود آمده است و فقط کمی ترکیب ارایش مولکول ها فرق دارد. این پوسته عمدتا بر روی فولاد به وجود می آید. اینجا همان جایی است که آهن مستقیما در معرض هوا قرار دارد.

اما تفاوت بزرگی بین این پوسته و زنگ آهن وجود دارد و تفاوت این است که پوئسته عمدتا در دماهای بالا تشکیل می شود. هر چه زمان بیشتر بگذرد، عمق این پوسته در فولاد بیشتر خواهد شد و ارتباط مستقیمی بین سرعت رشد پوسته و دما وجود دارد.  به طور کلی، لایه پوست که به آن پوشش پوسته نیز گفته می شود با اسید شسته می شود و ضخامت آن کمتر از یک هزارم اینچ است و به لحاظ ظاهری خاکستری رنگ می باشد.

مرحله اول حذف پوسته ها

در بخش اول اسید شویی، دو گروه غلتک وجود دارد که سه تا در بخش زیرین و دوتا در قسمت بالا ورق قرار دارند. این غلتک ها در کنار هم یک مش را تشکیل می دهند و هدف از آن این است که بتوانند به خوبی ورق را نگه دارند. سپس هموارگر کلاف باز کن  ابتدا سر کلاف را به سمت قسمت جوشکاری حرکت می دهد و باعث می گردد که ورق حالت گرد خود را از دست بدهد و تخت شود. پوسته های درشت در اثر فشار خرد می شوند.

مرحله مداوم سازی

در اسید شویی این الزامی است که کلاف ها از سر و ته به هم وصل باشند. برای این هدف، قیچی فلز بر هیدرولیکی که در لبه ورودی تعبیه شده است، ابتدا بخشی از هر دو سر کلاف را برش می دهد و به  شکل مربعی در می آورد و سبب می شود که پوشش بیرونی آن که آسیب دیده حذف گردد. برای این منظور که کلاف ها را زودتر آماد کرد، بعد از اینکه برش داده شدند  و قبل از قرارگیری بر روی خط اسید شویی، بخش لبه بالایی قیچی می گردند.

کلاف بعدی که در آن باید بارگیری صورت بگیرد، دقیقا با ته کلاف آخر مماس است و با جریان ولتاژی بالایی باعث می شود که خط اتصال دو کلاف آب شود. از این رو به لحاظ هیدرولیکی هر دو ورق تحت فشار زیادی قرار می گیرند و با کمک جوش لب به لب به هم وصل می شوند. مقدار زمان مجاز و فشار اعمال شده در هر پروسه به عنوان دستورالعمل های گوناگونی  از قبل برنامه ریزی شده است.

این پروسه ممکن است در حالت های مختلفی صورت گیرد  و در واقع گرید و ابعاد  فولادی که  جوشکاری می گردد، این را تعیین می نماید که  کدام حالت استفاده شود. فورا بعد از جوشکاری ابزار برش مورد استفاده قرار می گیرد تا پلیسه های ناشی از این پروسه را برش دهد.

اینکه جوش بین دو ورق پایدار باشد مسئله بسیار مهمی است زیرا اگر ورق روی خط اسید شویی بشکند، تعمیر آن بسیار پر هزینه و زمانبر است. از این رو با در نظر گرفتن ترتیب زمان بندی ها، یک سری از محدودیت ای خاص اعمال می گردد تا جوش بین ورق ها را محکم نگه دارد.

روند اصلاح و پوسته گیری ورق

قبل از اینکه ورق وارد وان اسید شود، دستگاه موج شکنی همراه با هفت غلتک به ورق از جهت های مختلف فشار می آورد و میزان فلت بودن را بهتر می نماید. وقتی که ورق از این دستگاه عبور می کند  پوسته باقی مانده در اثر فرآیند نورد گرم از بین می رود تا ورق نهایت بدون هیچ پوسته برجسته وارد وان اسید شود. همچنین در این مرحله است که قسمت جوش داده شده در مرحله قبل هم سطح ورق می گردد و هدف این است که در فرآیند اختلالی ایجاد نگردد.

وان اسید شویی

وان های اسید در واقع مرکز خط اسیدشویی به حساب می آیند که دارای چهار مخزن هستند که پشت سر هم واقع شده اند.  در این مخازن اسید هیدروکلریک با غلظت 2 تا 10 درصد وجود دارد و دمای نگهداری بین 92 تا 93 درجه سانتی گراد است.  برای اینکه اسید وارد قسمت زیرین فولاد نشود به این ترکیب بازدارنده شیمیایی اضافه می گردد.

ورق فولادی می تواند بخش وان اسیدی را با سرعت نسبتا بالایی پشت سر بگذارد و سپس با کمک افشانه های آب شستو و شو داده می شود و باعث می شود که اسید موجود در مخازن یکنواخت گردد و مانع از تلاطم اسید یا کم شدن و زیاد شدن آن می گردد. در نهایت یک ورقه اسید شویی تمیز نقره ای رنگ به دست می آید.

آکومولاتور در دو بخش ورودی و خروجی مخزن های اسید مورد استفاده قرار می گیرند. این امر باعث می گردد که فشار داخل اسید وان ها ثابت باشد و مانع از بالا رفتن یا کم شدن میزان اسید می گردد. همچنین اسید شویی فولاد درون های اسیدی ادامه پیدا می کند و در نهایت ورق ها با سرعت ثابتی مورد شست و شو قرار می گیرند.

این امر بهره وری را بالا می برد و مانع از لکه دار شدن ورق ها می گردد.

برش و بازرسی

در صورتی که نیاز باشد در بخش خروجی خط اسید شویی لبه‌های ورق اسید شویی شده با کمک تیغه های ویژه ای بریده می شوند تا محصول نهایی دارای لبه های تمیزی باشد. بخش ویژه ای به نام بخش بازرسی بین بخش روغن زن ها و برش تعبیه شده است که از یک حسگر مجهز به اشعه ایکس برخوردار است.

پرداخت نهایی

روغن توسط روغن زن الکترواستاتیک روی سطح ورق شسته شده پاشیده می گردد. برای اینکار از بارهای الکتریکی استفاده می شود تا قبل از اینکه ورق به حالت اولیه برگردد روغن روی آن جذب شود.  یک لایه از روغن با کیفیت توسط  روغن زن بر روی ورق شسته شده پاشیده می شود و هدف این است منع از زنگ زدن ورق گردد. این روغن می تواند بیشتر از شش ماه از ورق نگه داری نماید.

سپس ورق شسته شده مجددا کلاف می گردد و بعد از اینکه کلاف کامل شد، ابتدا بخش جوش داده شده توسط قیچی هیدرولیکی بریده می گردد و در انتهای کار یک جفت نوار فولادی محکم در اطراف کلاف بسته می شود. با در نظر گرفتن نیاز ورق برای فروش و یا در بخش تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد. امیدواریم که مطالب ما برایتان مفید بوده باشد.