روش های فرمینگ ورق رنگی


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

روش های فرمینگ ورق رنگی

عملیات رول فرمینگ به فرم دهی ورق های فلزی نظیر: آهن، استیل، آلومینیوم و … می گویند. این عملیات از طرق یک سری قالب فرم ( غلطک ) که بر روی شافت هایی که توسط تعدادی یاتاقان ( دروازه ) مهار شده اند انجام میگیرد. رول فرمینگ به ۲ صورت سرد و گرم انجام می شود. در واقع روش سرد به منظور فرم دهی ورق هایی با ضخامت کم  و روش گرم به منظور فرم دهی ورق هایی با ضخامت نسبتا بالا استفاده می شود .

جالب است بدانید که رول فرمینگ سرد یک عملیات سنتی است که علی رغم کهن بودن ان، هنوز هم به عنوان یک هنر حیرت انگیز معرفی می شود. عملیات فوق از آن لحاظ وجه حیرت انگیز به خود گرفته که مولفه های بسیاری در موفقیت آمیز بودن آن نقش پررنگی دارند؛ از جمله این مولفه ها می توان به مواردی مثل ویژگی های دستگاه رول فرمینگ ورق، مهارت طراح ابزار، کیفیت و عملکرد ابزار طراحی شده، مهارت اپراتور، چگونگی استقرار ابزار و میزان فرم پذیری نوار ورق اشاره کرد. صنایع مختلف به شکل های متفاوتی از رول فرمینگ سرد بهره وری می کنند. استفاده از این عملیات در صنایع ورق کاری به صورت فراوان قابل مشاهده است به گونه ای که محدوده ای از مقاطع را با دقت پایین تا  مقاطع دقیق و حساس را پوشش می دهد.

مزایای رول فرمینگ نسبت به روش های سنتی

  • تولید به روش رول فرمینگ با سرعت عالی و بدون هیچ گونه نیاز به اپراتور مستقیم صورت می پذیرد.
  • یعنی از نیروی کار فقط به منظور بسته بندی و دپوی محصولات استفاده می گردد. بنابراین هزینه های تولید تا حد قابل تاملی کاهش می یابد.
  • از مزایای دیگر تولید به روش رول فرمینگ داشتن خروجی با کیفیت عالی و کاملا یکنواخت می باشد.

از دستگاه های رول فرمینگ برای شکل دهی به ان دسته از فلزاتی استفاده می شود که طرح خاصی دارند و به صورت انبوه تولید می شوند. این دستگاه ها در دو ساختار یک طبقه و دو طبقه ساخته می شوند. این دستگاه ها به هیچ وجه آسیبی به ورق های رنگی و یا روکش دار در زمان شکل دهی نمی رسانند. این ماشین آلات به تولید قطعات پر مصرف مانند روکش بام ساختمان ها، کرکره، گاردریل و انواع فرم های متنوع با ضخامت و عرض های متفاوت طبق سفارش مشتری می باشند.

خدمات رول فرمینگ، به صورت هزینه ای اندک و ثابت روی ورق های رنگی و ورق های گالوانیزه محاسبه می گردند.

روش های تولید ورق های رنگی

روال کار به طور مختصر به این طریق  است که برای تبدیل کردن ورق های گالوانیزه به ورق های رنگی در وهله اول باید آنها را به خوبی چربی زدایی کرده و بعد شستشو داد. در مرحله بعدی ورق ها را کروماته می ‌کنند. به بیان دیگر آستر زیر رنگ اصلی روی آنها می نشیند و سپس رنگ پاشی روی سطح آنها اجرا می شود. پس از پوشش دهی توسط رنگ، ورق ها را در کوره تحت تاثیر حرارت قرار می دهند. در این بخش از دانشنامه مراحل مذکور را به تفکیک شرح می دهیم:

– مرحله چربی زدایی:

به منظور اینکه ورق گالوانیزه به ورق رنگی مبدل شود اولین مرحله چربی زدایی است که به دو روش انجام می گیرد:

چربی زدایی به صورت سرد یا الکتریکی: این روش از کیفیت چندان خوبی برخوردار نمی باشد و به همین دلیل کمتر مورد استفاده قرار می گیرد همچنین با توجه به مصرف الکترولیت ها و نیاز به سرمایه ‌گذاری تقریبا زیاد این روش  هیچ توجیه اقتصادی ندارد.

شستشوی گرم با مواد قلیایی: هزینه این روش ائده ال بوده و دارای توجیه قابل قبول اقتصادی است. همچنین سرمایه گذاری اولیه برای اعمال این عملیات نیز توجیه ‌پذیر است. این روش که در صنایع فلزی بسیار باب بوده و مورد استفاده است به دو طریق غوطه وری و یا پاششی  انجام می گیرد.

– مرحله شستشو و کروماته کردن:

بعد از اینکه  ورق های گالوانیزه چربی زدایی شدند آنها را با آب گرم به درستی شسته و با وزش باد گرم، انها را خشک می کنند. اکنون برای افزایش میزان مقاومت آن در مقابل خوردگی و همچنین افزایش قابلیت چسبندگی رنگ به سطوح آن و کمک به پیشگیری از پوسته پوسته شدن رنگ بعد از شکل دهی، می بایست ورق ها را کروماته کرد. در این مرحله رنگ اولیه که از جنس پلی استر یا اپوکسی لحاظ شده روی ورق می نشیند که در حقیقت آستر زیر رنگ اصلی است. بعد از آن ورق را از کوره عبور داده و سرد می کنند تا لایه ای از رنگ پرایمر روی ساعت به شکل آستر نقش ببندد.

– مرحله رنگ کاری اصلی و کوره پزی:

مرحله پایانی قرار دادن رنگ نهایی و اصلی به روش الکترواستاتیکی بر روی سطح ورق می باشد که این رنگ از جنس پلی استر، اپوکسی، پلی اورتان، پلی وینیل ایدین، فلوراید، اکریلیک و یا پلی آمید است. ضمنا در زیر ورق رنگی از جنس اپوکسی که شکل پذیری بالا داشته باشند را می پاشند. سپس دو روی ورق تحت تاثیر حرارت مناسب پخته می شود تا رنگ روی آن تثبیت شود. درنهایت لایه محافظی که عمدتاً از جنس pvc یا pet است روی سطح ورق کشیده می شود.

رنگ الکترو استاتیک

پیشتر گفتیم که رنگی که روی ورق های گالوانیزه جهت ساخت ورق های رنگی قرار می گیرد، به شیوه الکترواستاتیک کار می‌ شود. رنگ کوره ای الکترواستاتیک در حقیقت از ذرات خشک و ریز رزین با بار الکتریکی مثبت تشکیل شده و همین بار الکتریکی باعث شده که پودر رزین که دربردارنده رنگدانه است به روی سطح فلز بچسبد. دلیل این امر این است که قطعه کار را به زمین که بار منفی دارد متصل می کنند . انگاه است که قطعه ذرات رنگ را همانند یک آهنربای جاذب، به سوی خود جذب می کند.

کیفیت رنگ های الکترواستاتیک نسبت به رنگ های محلول معمولی بسیار بالاتر می باشد. در رنگ آمیزی با رنگ های محلول معمولی شرایط حاکم جوی و مهارتو تر و فرزی در رنگ پاشی دو عامل عمده در کیفیت خروجی محصول است. ولی رنگ های الکترواستاتیک به خاطر داشتن بار الکتریکی به صورت یکنواخت و با کیفیت بالا در هر گونه شرایط جوی قادرند یک قطعه چسبیده و رنگی یکنواخت را ایجاد کنند. همچنین در ادامه مبحث باید اضافه کرد که از لحاظ سازگاری با محیط زیست، رنگ های الکترواستاتیک مزایای بسیاری دارند.

انواع و کاربرد ورق رنگی

کاربرد ورق های رنگی فراوان است به خصوص در صنعت ساختمان سازی که به طور وسیع مورد بهره وری می شوند. همچنین در ساخت بعضی از لوازم خانگی و صنعتی کاربرد بسیاری دارند. همانطور که قبلا گفته شد ورق های رنگی نسبت به فولاد ساده مقاومت بسیار خوبی در رویارویی با رطوبت و محرک های اسیدی و قلیایی از خود نشان می دهند. در عین حال ظاهری شکیل تر و زیباتر دارند. مهم ترین کاربرد ورق های رنگی عبارتند از:

– بدنه و سقف انبار ها و کارگاه ها

– ساندویچ پنل برای پوشش سقف و دیوار و سقف شیروانی

– سقف کاذب نمای خارجی ساختمان، نماهای دکوراتیو و دیگر کاربردهای موجود در صنعت ساخت و ساز

– صنایع فلزی به خصوص تولید مواردی چون کابینت

– بدنه کیس های کامپیوتری و دستگاه های الکترونیک

– بدنه یخچال ها ماشین های لباسشویی و ظرفشویی، اجاق گاز، آبگرمکن و سایر لوازم خانگی

– کانتینر ها و دیگر موارد موجود در صنعت حمل و نقل

– بدنه ماشین آلات صنعتی و دیگ های بخار

– سردخانه ها

البته در بعضی موارد به دلیل قیمت ائده ال تر ورق های گالوانیزه، نسبت به ورق های رنگی استفاده از ورق های رنگی هیچ توجیه اقتصادی عاقلانه ای ندارد.

قیمت ورق های گالوانیزه رنگی

امروزه ورق های گالوانیزه رنگی ساخت کارخانجات داخلی و همچنین ورق های گالوانیزه وارداتی در بازار کشور به وفور موجود هستند. رایج ترین ورق های تولید داخلی شامل: ورق گالوانیزه فولاد مبارکه، ورق گالوانیزه هفت الماس قزوین، ورق گالوانیزه سمنان است. در میان موارد مذکور مطلوب ترین کیفیت را محصولات شرکت فولاد مبارکه اصفهان دارد که استانداردهایی هم پای بالاترین کیفیت های جهانی را عرضه می کند. بیشتر از نیمی از نیاز بازار کشور در حال حاضر به ورق های گالوانیزه رنگی توسط این شرکت های پراوازه و کارگاه ها و شرکت های کوچک دیگر داخلی تامین می شود. کیفیت محصول تولید شده در کارگاه های کوچک را قطعا نمی توان با خروجی شرکت های بزرگ صنعتی مثل فولاد مبارکه قیاس کرد. اما به طور اجمالی مراتب کیفیت تولیدات داخلی در این حوزه همواره رو به رشد است.

رایج ترین ورق های گالوانیزه وارداتی رنگی عبارتند از: ورق گالوانیزه رنگی چین، و ورق گالوانیزه رنگی جین دال هند.

ورق ها

از جمله روش های پیشرفته شکل دهی ورق های فلزی بویژه ورق های فولادی به هیدروفرمینگ ورقمعروف است. در این روش برای فشرده سازی مواد مختلف از قالب هایی که دارای یک سیال هیدرولیکی پرفشار هستند جهت شکل دهی ورق های فولادی استفاده می کنند.

علاوه بر فولاد برای شکل دهی فلزات انعطاف پذیر دیگری مثل آلومینیوم، برنج و غیره روش هیدروفرمینگ مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین موارد محصول خروجی فرآیند هیدروفرمینگ در صنعت خودروسازی و برای تولید قطعات محکم ساختار بدنه اتومبیل بهره جویی می شود.

تاریخچه استفاده از این روش به سال ۱۹۸۰ میلادی بر می ‌گردد که با توسط یک پرس هیدرولیکی، قالب هیدروفرمینگ و سیستم تقویت کننده این امکان را پیدا نمودند که فشار کافی به ورق های فولادی وارد کرده و آنان را به شکل دلخواه فرم دهند.

انواع دستگاه وکیوم فرمینگ

برای انتخاب نوع عملیات فرمينگ ورق گالوانيزه ضخامت شیت یا ورق فاکتور تعیین کننده است. شیت هایی که ضخامت پایینی دارند به منظور شکل دهی امری متقن است که از فرآیند نورد سرد استفاده شود و بالعکس برای شکل دهی ورق ها با ضخامت بالا از فرآیند نورد گرم استفاده شود.

یکی از شیوه های فرمینگ با نام انحصاری وکیوم فرمینگ قابلیت شناسایی دارد. روند کار در این پروسه بدین شکل است که اول ورق تحت تاثیر حرارت مستقیم یا القایی قرار می گیرد و در اثر حرارت وارده هیتر، شیت به حالت خمیری درآمده و در این هنگام قالب را کاملا به شیت نزدیک می کنند و با تخلیه هوای موجود بین ورق و دستگاه فرمینگ فرایند خاتمه میابد.

این روش به طور کلی جهت شکل دهی ورق های نرم قابل استفاده است. ‏خود وکیوم فرمینگ به سه روش متفاوت فرم دهی با فشار هوا، فرم دهی مکانیکی و وکیوم فرمینگ یا شکل دهی با خلا انجام می شود.

انواع قالب فرمینگ

ورق های فلزی و به‌ ویژه ورق های فولادی در اشکال و فرم ها مختلفی به بازار عرضه می شوند و فرایندهای فرمینگ متنوعی روی آنها اعمال می ‌شود و بسته به نیاز و انگیزه کاربری از قالب های مختلف فرمینگ در ساختشان استفاده می گردد که در ذیل به بعضی از آنها اشاره می نماییم.

قالب های تولید ورق های شیروانی و فرمينگ ورق گالوانيزه که خود انواع و اقسام گوناگونی دارند مشهورترین انواع آن ها فرم های شیروانی شادولاین، شیروانی ذوزنقه و و سینوسی یا کرکره ای است.

قالب های ذوزنقه ای که توسط آن ها در فرایند فرمینگ ورق هایی معروف به ورق عرشه فولادی ساخته می شود.

قالب ورق های سفال با فرم پالرمو که عموما این طرح یا فرم روی ورق هایی که ضخامت نیم میلیمتر دارند قبلیت اعمال دارند و گام ها در ساخت ورق های مذکور ۲۵ سانتی متر مشخص می شود.

  • قالب ورق های فرم سفال با تیپ فرانسه
  • قالب ورق های فرم دیواری تیپ کانکس
  • قالب ورق های تیپ فرم دیواری تیپ دامپا و نما

فرمینگ انواع ورق ها

انواع ورق های فلزی برای کاربری های خاصی ساخته می شوند و باید به خوبی شکل دهی شوند. اما کلیه ورق های فولادی نمی توانند در همه کاربری ها مورد استفاده قرار بگیرند، زیرا که فولاد به طور اجمالی ذره ای خاصیت ضد زنگ ندارد و می ‌تواند در مجاورت اکسیژن و رطوبت هوا با خردگی و زنگ زدگی روبرو شود بدین ترتیب عموما در بیشتر کاربری هایی که در فضای باز و در همسایگی محرک های خارجی ساکن می شود از ورق‌ هایی استفاده می شود که مقاومت قوی تری دارند که از معروف ترین آنها به ورق های گالوانیزه می توان اشاره کرد.

فرمينگ ورق گالوانيزه

همانطور که می دانید سطح ورق گالوانیزه با لایه ای از فلز روی پوشانده می شود و در رنگ ها و فرم های متنوعی برای کاربری های متعددی تولید و راهی بازار می گردد. ورق های گالوانیزه متداول در بازار ضخامت هایی از ۰.۱۸ تا ۶ میلیمتر دارند که توسط انواع مختلف دستگاه های فرمینگ در طرح های گوناگون برای پاسخگویی به نیاز کاربری ها تولید می شوند.

طرح سینوسی یکی از طرح های رایج ورق گالوانیزه در بازار محسوب می شود که در فرم دهی آن از روش های سنتی استفاده می شود. در اکثر موارد ورق گالوانیزه تولید شده با این روش در ساخت سقف های کاذب و همچنین سقف های شیروانی کارایی دارد.

از اصلی ترین مورد دیگر،  فرمينگ ورق گالوانيزه طرح ذوزنقه است که خود ۳ نوع اصلی دارد و عبارتند از: فرم دامپا، فرم نما برای سطوح شیب دار، و فرم نما برای سطوح خارجی. ورق گالوانیزه فرم دامپا اغلب در پوشش سقف یا بخش های داخلی دیوارها کاربرد دارد.

همانطور که از اسم ورق های گالوانیزه فرم نما برای سطوح شیبدار برمی‌آید در ساخت سطوح دارای شیب مورد استفاده واقع می شوند بنابراین ورق های طرح نما برای سطوح خارجی همچنین در ساخت سطوح خارجی مورد استفاده قرار می گیرند. ورق های گالوانیزه طرح ذوزنقه به طور کلی در بیشتر موارد برای استفاده در محل هایی با رطوبت بالا که دارای حجم رفت و امد زیادی می باشند مناسب تر هستند.

فرایند فرمینگ ورق گالوانیزه

پیش از اینکه ورق گالوانیزه وارد پروسه فرمینگ شود، قبلا رنگ ‌آمیزی می ‌شود. این رنگ آمیزی توسط کوره های مختلف و مواد شیمیایی ائده ال صورت می پذیرد. بعد از اینکه ورق ها رنگ آمیزی شدند، وارد دستگاهی به نام فرمینگ می شوند و روی غلتک هایی که از جنس فولاد لحاظ شده اند به حرکت در می آیند. غلتک های فوق به منظور انتقال ورق نصب شده اند، تا عملیات بعدی یکی پس از دیگری روی ورقه انجام گیرد. بعد با وارد کردن فشار روی ورقه ها به کمک ابزاری به نام پانچ، حالت خاصی روی آن ایجاد می ‌شود. با توجه به حالتی که پانچ دارد، ورق نیز به همان حالت درامده و شکل می گیرد. فشاری که معمولاً به ورق های گالوانیزه وارد می ‌شود، منجر به شکسته شدن و خوردگی آن شده که برای اجتناب از این اتفاق، تحت تاثیر حرارت ورق را گرم می ‌کنند.

انواع روش رول فرمینگ ورق

رول فرمینگ گالوانیزه به دو روش سرد و گرم انجام می شود.

رول فرمینگ به روش سرد

روش سرد یا نورد سرد برای ورق‌ های مورد استفاده قرار می گیرد که دارای ضخامت اندکی باشند مانند ورق های آلومینیومی، ورق های استیل با محتوای کربن کم و ورق های آلیاژی متفاوت که دارای ضخامت کمتری می باشند. این روش شکل دهی پر کاربرد تر از روش گرم یا نورد گرم است زیرا که ورق های نازک طرح دار و سبک، بیشترین کارایی را در صنایع گوناگون دارند. در این روش به خاطر ضخامت کم ورق ها دمای ورق را نمی توان زیاد بالا برد و شکل دهی آنها سریعتر و با سهولت بیشتری انجام می شود. روش مذکور از موفق ترین نوع ورق های فلزی به شمار می رود.

رول فرمینگ به روش گرم

روش گرم یا فرمینگ به روش نورد گرم در تعداد کمی از کارخانجات انجام می شود. زیرا مصارف کاربردی اندکی دارند. این روش ویژه ورق هایی با ضخامت بالا همچون ورق های فولادی در گرید های گوناگون می باشد. در روش گرم، دمای ورقه های فلزی را تا حد زیادی بالا می ‌برند تا به شکل دهی ورق های ضخیم کمک نمایند. نبرد گرم نسبت به نورد سرد از جمعیت طرفدار کمی برخور دار است و محصولاتی مثل تیر آهن، نبشی یا پلیت ها به این روش فرمینگ می ‌شوند. اعمال عملیات به شیوه نورد گرم نیاز به دقت زیاد در تنظیم دمای لازم دارد زیرا که نوسانات دما ممکن است سبب زوال محصول شود.

انواع قالب فرمینگ ورق

امروزه انواع گوناگون دستگاه رول فرمینگ ورق در بازار موجود است که ورق ها را با جنس های متفاوت و در طرح های الوان برای کاربردهای ویژه، فرم می ‌دهند که از آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قالب شیروانی

این طرح اصولا برای سقف ها کاربرد دارد و خود دارای انواع مختلفی است مانند فرم سینوسی یا کرکره ای،شیروانی، ذوزنقه‌ ای و شیروانی شاد ولاین.

قالب طرح شادولاین ذوزنقه ای

استفاده از قالب های ذوزنقه ای، در فرایند فرمینگ ورق هایی معروف به ورق عرشه فولادی ساخته و عرضه می شود. این طرح اغلب در محل های پرتردد و تحت تاثیر هوای مرطوب مناسب است.

قالب طرح سفال یا تیپ پارمو

این طرح بر روی ورقه های دارای ضخامت ۵۰ صدم میلیمتر اعمال می ‌شود. گام‌ ها در این ورق ۲۵ سانتی متری لحاظ می گردد.

قالب طرح سفال یا تیپ فرانسه

باید بگوئیم که امروزه این طرح جایگزین سفال برای سقف ها شده است و شباهت بسیاری به سنگ های سفالی دارد. شکل آن به صورت یک خمیدگی بزرگ دو خمیدگی کوچک و دوباره یک خمیدگی بزرگ می باشد.

قالب طرح دیواری یا کانکسی

قالب طرح کانکسی، قادر است که ورق های فولادی را به صورت چین دار شکل دهد به طوری که چین های داخلی و بیرونی آن کاملا به یک اندازه باشند. برای تولید کانکس و کانتینر اکثرا این طرح مورد استفاده قرار می گیرد.

قالب طرح پروفیل

این قالب بر روی نوارهای ورق فولادی اعمال می ‌شود، در طرح ها به شکل های متفاوتی مانند پروفیل درب و پنجره، پروفیل گلخانه، آلاچیق و… ساخته می‌ شود. بهتر است بدانید که اصولا پروفیل های لوله ‌ای به همین شکل قالب می خورند.

قالب طرح دیواری یا دامپا و نما

قالب دیواری یا طرح دامپا و نما تقریبا شباهت به طرح کانکسی دارد با این تفاوت عمده که چین های طرح دار دامپا و نما مثل کانکسی مساوی نیست شکل ظاهری طرح دامپا به این گونه است که قسمت های خم شده به صورت نیم دایره هستند.

فرمینگ ورق های استیل

به دلیل خاصیت ضد زنگ و فرم پذیری بسیار خوب ورق استیل، یکی از ورق هایی است که برای شکل دهی مورد بهره وری قرار می گیرد. از بین انواع ورق های استیل از گرید ۴۳۰ در سری ۴۰۰ که شکل پذیری مثال زدنی دارد اغلب برای شکل دهی مورد استفاده قرار می گیرد.

فرمینگ ورق های گالوانیزه

ورق گالوانیزه به دلیل پوششی که از جنس فلز روی بر سطح خود دارد، در رنگ های گوناگونی تولید می گردد. معمولاً این رنگ آمیزی توسط اسپری و یا قرارگیری درکوره های خاص انجام می شود. ورق های گالوانیزه ضخامت ۱۸ صدم میلیمتر تا ۶ میلیمتر را به کمک دستگاه‌ های فرمینگ در طرح های مختلفی شکل می دهند. یکی از روش های سنتی در فرم دهی ورق های گالوانیزه طرح سینوسی است که طرحی شبیه به امواج دریا دارد و در ساخت سقف های شیروانی و یا سقف های کاذب اغلب مورد استفاده قرار می گیرد. روش دیگر در شکل دهی ورق های گالوانیزه طرح ذوزنقه است و خود شامل سه نوع مختلف است. ورق گالوانیزه دامپا برای استفاده در پوشش سقف با قسمت های داخلی دیوار استفاده می گردد. ورق فرم نما نیز برای ساخت سطوح شیب دار استفاده می شود و ورق های طرح نما برای سطوح خارجی، ان هم در ساخت سطوح خارجی مورد بهره وری قرار می گیرند.