روکش کاری ورق سیاه


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

روکش کاری ورق سیاه

ورق استیل همانند بقیه انواع آلیاژها قابلیت لحیم کاری بهتری دارد. روکش کاری به معنای ایجاد یک لایه از آلیاژ دیگر بر روی سطح ورق استیل یا از استیل روی یک آلیاژ دیگر است.

روکش استیل چیست؟

روکش استیل به خاطر ترکیب آلیاژی ویژه ای که دارد هیچ وقت زنگ نمی زند و به همین خاطر مقاوم و ماندگاری بالایی دارد و گزینه مناسبی برای از نو ساختن مکان های قدیمی است. روکش استیل,مناسب مکان های مرطوب است که همیشه با آب سروکار دارد همانند حمام و سرویس های بهداشتی, پیشخوان های استخر ها,آشپزخانه ها,ستون ها و دیواره های داخلی و نمای بیرونی ساختمان ها.

ورق استیل

ورق های فلزی از قطعه های فلزی ویژه با بهره برداری زیاد هستند که می توانند از آلیاژ دو یا چند فلز یا به صورت خالص از استیل ضد زنگ تولید شوند. مواد اساسی این آلیاژ ها آهن است، کربن موجود در این مدل آلیاژ تقریبا 2 درصد است.

در صنایع فلزات, ورق های استیل مختلفی وجود دارد که نام های مخصوص به خود دارند که هرکدام کاربرد های متفاوتی دارند و در اندازه ها و مقاومت های متنوعی در بازار عرضه شده است.

انواع ورق استیل(استنلس)

1= ورق استنلس 201

2= ورق استنلس 304

3= ورق استنلس 309

4= ورق استنلس 310

5= ورق استنلس 316

6= ورق استنلس 420

7= ورق استنلس 430

8= ورق استنلس رنگ شده

9= ورق استنلس طرح دار

لازم به گفتن است که هرچقدر مقدار کربن اضافه شده به آلیاژ بیشتر باشد, مقاومت آن ورق زیادتر خواهد شد. در نتیجه میزان تغییر پذیری ورق مشخص شده نیز کاهش پیدا می کند.

کاربرد ورق های استیل روکش دار

ورق های استنلس گفته شده که در مورد آن ها در ابتدای مقاله صحبت کردیم بسیار ضریف و حساس هستند.پس طبق مطالب گفته شده کاربرد این ورق ها در صنایع مختلف خیلی زیاد است.در ادامه مطالب به چند مورد اشاره خواهیم کرد:

1= استفاده از ورق استیل برای کاور درب ها و ستون ها

2= ساخت دیوارهای استیل سردخانه و آشپزخانه رستوران ها

3= تبدیل ورق استیل برای ساخت پروفیل و لوله

4= در دکوراسیون و مصارف تزئینی

5= ساخت مخازن بزرگ

6= تزئین مکان های مختلف

7= ساخت ظروف محکم

8= صنایع دارویی و غذایی

9= برای تولید مخازن ها و استراکچرها

مشخصات و ویژگی های ورق های استیل

:

ورق های استنلس از جهت وزن, ابعاد و قیمت با همدیگر فرق دارند. در بازار از همه انواع این ورق ها موجود است.

بیشتر ورق های استیل اندازه معلومی دارند; بدین معنی که بیشترین استفاده از ورق های در ابعاد 12 و 50/252/1 و5/31 و44/222/ 1و26و/61می باشد.

سنگینی این ورقه ها با توجه به آلیاژی بودنش اغلب از وزن آهن تبعیت می کند.

ویژگی:

مهم ترین ویژگی ورق های استیل این است که بعضی از آن ها جذب آهنربا می شوند و بعضی دیگر جذب نمی شوند.

جالب است بدانید که ورق های استنلسی که دارای نیکل هستند به آهنربا جذب نمی شوند;

به این معنی که نیکل موجود در این ورقه ها حالت دافعه ای را بین آهنربا و فلز مشخص شده ایجاد می کند. و بالعکس ورق های استیلی که در آلیاژ آن ها نیکل وجود ندارد,سریع به آهنربا جذب می شوند.

انواع زیر سازی روکش(کاور)  استیل

1= کاور استیل درب ها

در کاور استیل درب ها عمدتا از دو راه چسب کاری ورق به شاسی آهنی درب و جوش دادن ورق استیل به شاسی استیل درب بکار می رود. اکثر روکش استیل درب برای درب هایی استفاده می شود که دارای اندازه های بزرگ و شکل های متفاوت هستند.

کاور درب استیل بر روی چهارچوب درب قرار می گیرد. این روکش همه جا را پوشش می دهد به طوری که جایی را خالی نمی گذارد. این درب های استیل گزینه مناسبی برای ورودی های ساختمان های تجاری و اداری و مسکونی می باشد.

2= کاور استیل ستون

زیبایی بصری ستون های بیرونی و یا داخل ساختمان ها به ویژه در در مکان های عمومی همانند پاساژهای تجاری برای مهندسان خیلی مهم است. پس به همین دلیل کاور استیل ستون ها گزینه مناسبی برای آن ها می باشد. این ورق های استنلس به آسانی به هر طرحی تبدیل و خم می شوند و بخاطر این ویژگی بی نظیرشان هیچ محدودیتی برای کاور روی ستون ها ندارد و با طرح های مختلف در رنگ های نقره ای, برنزی و طلایی می توان در اختیار طراحی ساختمان بکارآید.روکش استیل ستون ها با دو روش زیرسازی سنگین با شاسی فلزی و ورق های آهنی ضخیم و زیرسازی سبک از ورق های پی وی سی با شاسی ام دی اف اجرا می شود که هرکدام خوبی و بدی هایی دارد.

3= کاور استیل آسانسور

در روکش کاری آسانسور کمتر نیاز به زیرسازی است و فقط باید مراحل خم کاری و برش ورق استنلس را به خوبی اجرا گردد. خوبی این ورق ها این است که تنوع رنگ و طرح دارد و می توان به دلخواه از آن ها استفاده کرد. اغلب در پایین دیواره آسانسور از قرنیز استیل استفاده می شود که این قرنیز می تواند با پروفیل استیل و یا با ورق استیل انجام شود.

قیمت روکش استیل

در مشخص کردن قیمت روکش استیل باید به چندین موارد توجه کرد مانند نوع طرح و کیفیت ورق استیل استفاده شده و نوع زیر سازی انتخاب شده که با توجه به این موارد قیمت تعیین می شود.

در مشخص کردن قیمت روکش استیل به موارد زیر نیز باید دقت کرد:

1= ضخامت کاور استیل که هر چقدر زیاد باشد,قیمت نیز بیشتر می شود.

2= خالصی استیل و درصد کروم استفاده شده که هرچقدر بیشتر باشد به قیمت کار اضافه می شود.

3= نوع استیل استفاده شده نیز موثر در افزایش یا کاهش قیمت است.

4= مساحت کار که هرچقدر زیاد باشد قیمت نیز افزایش پیدا می کند.

5= نوع و کاری که در کارگاه بر روی ورق استیل اجرا می شود نیز موثر است.

6= رنگ ورق استیل که رنگ معمولی قیمت پایین تری دارد.

به طور کلی می توان گفت که فولاد استیل یا همان ضد زنگ به فولادهایی با اندازه عناصر آلیاژی بالا می گویند که در برابر خورندگی و محیط های با دما های بالا مقاوم هستند.فولادهای استیل معمولی دارای آهن و کربن و کروم حداقل 11 درصد است. هرچقدر مقدار کروم استفاده شده بیشتر باشد در نتیجه مقاومت آن نسبت به اکسید شدن و دمای بالا بیشتر می‌شود.