سوراخ کاری ورق سیاه


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

سوراخ کاری ورق سیاه

نکته کلیدی که باید هنگام سوراخ کردن پلی کربنات به خاطر بسپارید این است که مطمئن شوید که ورق به خوبی پشتیبانی می شود. آن را روی یک سطح صاف مانند تخته چوبی قرار دهید که مته بتواند در آن اجرا شود. پلی کربنات را با استفاده از انبردست یا گیره های چسب به تخته ببندید تا در حین سوراخ کاری خطری برای جابجایی آن وجود نداشته باشد. اگر در امتداد لبه ورق سوراخ می کنید، لبه سوراخ های مته باید حداقل دو برابر ضخامت پلی کربنات از لبه ورق فاصله داشته باشد. این از شکستن پلی کربنات جلوگیری می کند.

مثلا اگر در ورق پلی کربنات به ضخامت 4 میلی متر سوراخ می کنید، فاصله بین لبه ورق و لبه گمانه باید حداقل 8 میلی متر باشد.

سوراخ های مته را علامت بزنید

هنگامی که ورق محکم به سطح کار بسته شد، سوراخ های مته را مشخص کنید. آنها را مستقیماً روی سطح پلی کربنات علامت نزنید بلکه مقداری نوار ماسک بمالید و موقعیت را روی آن علامت بزنید. این اطمینان حاصل می کند که مته لیز نمی خورد و خراش نامناسبی به جا نمی گذارد.

برای محافظت از پلی کربنات، نوار چسب را به قسمت زیرین آن نیز بچسبانید، مخصوصاً هنگام ماشینکاری ورق هایی با ضخامت کمتر از 5 میلی متر.

سوراخ کردن در ورق پلی کربنات

برای سوراخ کردن پلی کربنات می توانید از مته آهنی معمولی یا مته HSS استفاده کنید. مته را عمود بر پلی کربنات قرار دهید و بلافاصله مته را با سرعت متوسط ​​اجرا کنید. فشار زیادی وارد نکنید اما اجازه دهید مته کار را انجام دهد. مهم است که از مته ای استفاده کنید که کاملاً جدید نیست اما هنوز تیز است. اگر از مته جدید استفاده می کنید، مته به دلیل زاویه برش می تواند به ورق گاز بزند.

اگر مته کمی استفاده شده ندارید، یک مته جدید بردارید و با سوراخ کردن یک تکه چوب آن را بشکنید. این کار لبه های تیز را کمی ساییده می کند و برای استفاده برای سوراخ کردن پلی کربنات ایده آل خواهد بود.

مته های فانتزی برای فلز مورد نیاز

تقریباً هر قطعه پیچشی همه منظوره در سوراخ کردن فلز کار مناسبی را انجام می دهد. در واقع، بیشتر مته های فلزی برای سوراخ کردن مواد مختلف از جمله چوب و پلاستیک ساخته می شوند. کم‌هزینه‌ترین بیت‌های پیچشی از فولاد پرسرعت (HSS) ساخته شده‌اند، و این بیت‌های اصلی برای اکثر کارهای حفاری فلز مناسب هستند. اگر سوراخ‌های زیادی سوراخ می‌کنید یا نیاز به سوراخ کردن فلزات سخت و ساینده مانند فولاد ضد زنگ یا چدن دارید، چند دلار بیشتر برای اکسید سیاه یا یک مته فولاد کبالت برای فلز خرج کنید. این بیت ها قبل از اینکه کسل کننده شوند، سوراخ های بیشتری ایجاد می کنند. برخی از بیت ها همچنین دارای پوشش ویژه ای به نام نیترید تیتانیوم (TiN) هستند، که سازندگان ادعا می کنند که به مقاومت بهتر در برابر حرارت و اصطکاک کمک می کند و باعث می شود این بیت ها تا شش برابر بیشتر از بیت های استاندارد فولادی با سرعت بالا دوام بیاورند.

از چشمان خود محافظت کنید

تنها به یک قطعه فلزی ریز نیاز است تا آسیب جدی به چشم وارد شود، بنابراین محافظت از چشم مناسب هنگام سوراخ کردن فلز ضروری است. برای بهترین محافظت، عینک ایمنی را انتخاب کنید که اطراف صورت شما بپیچد.

یک گودی ایجاد کنید

مته ها در اولین شروع حفاری تمایل به سرگردانی دارند. برای جلوگیری از این امر، محل سوراخ را اندازه بگیرید و علامت بزنید و سپس از پانچ و چکش مرکزی برای ایجاد گودی کوچک استفاده کنید. این به نوک مته شما مکانی را می دهد تا در هنگام شروع مته سوار شوید.

بعلاوه، در اینجا نحوه سوراخ کردن کاشی توضیح داده شده است

نصب میله حوله، درهای دوش و سایر لوازم حمام اغلب نیاز به سوراخ کردن کاشی دارد.

بیت های روغن کاری شده بیشتر دوام می آورند

برای سوراخ کردن سوراخ‌هایی در فولاد با ضخامت 1/8 اینچ یا بیشتر، از مایع برش یا روغن چند منظوره مانند 3-IN-ONE استفاده کنید. روغن کاری بیت باعث کاهش اصطکاک و ایجاد گرما می شود که باعث می شود سوراخ کاری آسان تر شود و بیت های شما دوام بیشتری داشته باشند. برای مته‌کاری آسان‌تر فلزاتی مانند آلومینیوم، برنج یا چدن، معمولاً روغن کاری لازم نیست.

گیره ها از بخیه جلوگیری می کنند

هرگز یک تکه فلز را در حالی که سعی می کنید با دست دیگر آن را سوراخ کنید، نگیرید. مته فلز می تواند گیر کند و فوراً باعث چرخش، ضربه و بریده شدن قطعه کار شود (لبه های فلزی تیز به استخوان بریده می شوند!). همیشه از حداقل دو گیره برای محکم نگه داشتن قطعه کار خود استفاده کنید.

با یک سوراخ کوچک شروع کنید

به یک سوراخ بزرگ نیاز دارید؟ از کوچک شروع کن! اکثر بیت‌های پیچشی در اندازه‌های تا قطر 1 اینچ موجود هستند، اما با شروع با 1/4 اینچ بهترین نتایج را خواهید گرفت. سوراخ کنید و با مته فلزی خود سوراخ های بزرگتری را متوالی سوراخ کنید تا به اندازه دلخواه خود برسید. درباره اینکه کدام بیت های پیچشی را انتخاب کنید بیشتر بیاموزید.

سوراخ را دبر کنید

پس از سوراخ کردن فلز، ایده خوبی است که لبه های تیز یا سوراخ های باقی مانده را بردارید. برای صاف کردن لبه‌های تیز، می‌توانید ابزارهای شیب‌زدایی بخرید، اما قبل از اینکه پول خرج کنید، این ترفند را امتحان کنید: قطر آن را کمی بزرگ‌تر از سوراخی که به تازگی دریل کرده‌اید، بچرخانید و به آرامی با دست آن را روی بالای سوراخ بچرخانید. این کار لبه سوراخ را صاف می کند و هر گونه فرورفتگی را خرد می کند.

اره های سوراخ های بزرگتر را برش می دهند

برای سوراخ های بزرگ، اره سوراخ کار را تمیز و سریع انجام می دهد. اره‌های حفره‌ای مانند قطعه‌های پیچشی، مستقیماً به مته شما می‌چسبند و ورق‌های نازک مانند آلومینیوم و فولاد را برش می‌دهند. از یک تکه تخته سه لا به عنوان پشتیبان برای بیت پیلوت اره سوراخ دار و برای محافظت از سطح کار خود استفاده کنید.

با سرعت کم سوراخ کنید

هر چه بیت سریعتر بچرخد داغتر می شود. و حرارت ذرات را به سرعت کدر می کند. به طور کلی، ایده خوبی است که با استفاده از مته برای فلز، فلز را با سرعت کمتری که ممکن است سوراخ کنید. فلزات سخت مانند فولاد و مته های بزرگتر به سرعت کمتری نیاز دارند. با یک بیت چرخشی کوچک (1/16 اینچ تا 3/16 اینچ)، می‌توانید اکثر فلزات را با سرعت 3000 دور در دقیقه سوراخ کنید. برای بیت های پیچشی بزرگتر (11/16 اینچ تا 1 اینچ)، 350 تا 1000 دور در دقیقه توصیه می شود.

Step Bit

مته های پله ای برای سوراخ کردن ورق فلز و سایر مواد نازک طراحی شده اند. آنها دقیقاً زمانی هستند که به یک سوراخ کاملاً تمیز در جعبه اتصال فولادی، تابلو خدمات برق یا حتی یک سینک استیل ضد زنگ نیاز دارید. مته پله‌ای برای فلز به شما امکان می‌دهد سوراخ‌هایی با قطرهای مختلف دریل کنید و برخی از آن‌ها تا ضخامت 3/8 اینچ را از طریق مته سوراخ می‌کنند.

دریل پرس

در حالی که سوراخ کردن بیشتر سوراخ ها در فلز با استفاده از مته دستی نسبتاً آسان است، تقریباً همیشه با استفاده از مته پرس دقت بیشتر و نتایج بهتری دریافت خواهید کرد. بیشتر دستگاه های مته در واقع با در نظر گرفتن فلزکاری ساخته می شوند. پایین کشیدن دسته باعث می شود که بیت مستقیماً در قطعه کار فرو برود و سوراخ بسیار دقیقی ایجاد کند.

دستگاه‌های مته همچنین دارای میزهای چدنی با قابلیت تنظیم شیب و ارتفاع هستند و گزینه‌های مختلف گیره را امکان پذیر می‌سازند. تغییرات سرعت به آسانی باز کردن درب و انتقال تسمه لاستیکی از یک قرقره به قرقره دیگر است. گران ترین مته پرس ها مدل های کفی هستند، اما می توانید یک دستگاه رومیزی مناسب را با قیمت حدود 100 دلار خریداری کنید.