گالوانیزه گرم لوله درز مستقیم گاز خانگی


گالوانیزه گرم لوله درز مستقیم گاز خانگی

لوله گالوانیزه که به لوله فولادی گالوانیزه نیز معروف است به دو دسته گالوانیزه گرم و الکترو گالوانیزه سرد تقسیم می شود. لایه گالوانیزه گرم ضخیم، با آبکاری یکنواخت، چسبندگی قوی و عمر طولانی است. هزینه آبکاری پایین است، سطح آن خیلی صاف نیست و مقاومت در برابر خوردگی آن بسیار بدتر از لوله های گالوانیزه گرم است.

لوله گالوانیزه گرم

فلز مذاب با یک ماتریس آهن واکنش داده و یک لایه آلیاژی تولید می‌کند و در نتیجه زیرلایه و لایه آبکاری ترکیب می‌شود. گالوانیزه گرم به این صورت است که ابتدا لوله فولادی را ترشی می کنند، برای اینکه اکسید آهن سطح لوله فولادی را از بین ببرند، پس از ترشی کردن، توسط محلول آبی کلرید آمونیوم یا کلرید روی یا محلول آبی مخلوط کلرید آمونیوم شستشو داده می شود. کلرید روی، و سپس تغذیه. مخزن آبکاری گرم. گالوانیزه گرم دارای مزایای آبکاری یکنواخت، چسبندگی قوی و عمر طولانی است. بیشتر فرآیندهای شمالی از نوارهای گالوانیزه برای سیم پیچی مستقیم روی استفاده می کنند.

لوله گالوانیزه سرد

گالوانیزه سرد الکتروگالوانیزه است. مقدار گالوانیزه بسیار کم است، فقط 10-50 گرم در متر مربع، و مقاومت در برابر خوردگی آن بسیار بدتر از لوله های گالوانیزه گرم است. تولید کنندگان لوله گالوانیزه معمولی، برای اطمینان از کیفیت، اکثر آنها از الکترو گالوانیزه (آبکاری سرد) استفاده نمی کنند. فقط شرکت های کوچک با تجهیزات کوچک و تجهیزات قدیمی از فولاد الکترو گالوانیزه استفاده می کنند، البته قیمت آنها نسبتا ارزان تر است. در خانه های نوساز استفاده از لوله های فولادی گالوانیزه سرد به عنوان لوله آبرسانی ممنوع است.

فرآیند گالوانیزه گرم:

چربی زدایی قطعه کار، شستشو، ترشی، شستشو، حلال خشک کن گالوانیزه گرم از قبل گرم شده، خنک کننده، تکمیل، شستشو، خشک کردن، تست غیرفعال سازی

فرآیند گالوانیزه سرد:

چربی زدایی شیمیایی، شستشو، چربی زدایی با آب گرم آب گرم الکترولیز، شستشو، شستشو، آلیاژ آهن گالوانیزه خورنده قوی، شستشو، غیرفعال کردن خشک کردن

ظاهر گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد

گالوانیزه سرد صاف‌تر، روشن تر، لایه آبکاری فرآیند غیرفعال سازی رنگ به رنگ زرد مایل به سبز است، لایه آبکاری به رنگ سفید متمایل به آبی یا سفید با فرآیند غیرفعال سازی سفید رنگ سبز، فرآیند غیرفعال سازی پوشش سفید و نور خورشید دارای زاویه رنگارنگ قابل توجهی بود. لبه های زاویه ای قطعه کار پیچیده قطعات مستعد “سوختن الکتریکی” از تاریکی، قطعات لایه روی ضخیم است. محل گوشه یین به راحتی می تواند یک منطقه خاکستری جریان مرده را تشکیل دهد و لایه روی منطقه نازک تر است. قطعه کار تومور روی کلی، پدیده کیک.

گالوانیزه گرم در مقایسه با الکتروگالوانیزه، سفید نقره‌ای، کمی خشن به نظر می‌رسد، خطوط آب فرآیند مستعد به نظر می‌رسند و چند قطره تومور به خصوص در یک انتهای قطعه کار آشکارتر است. لایه روی گالوانیزه داغ از چند برابر الکترو گالوانیزه حفاظت در برابر خوردگی ضخیم چندین برابر الکترو گالوانیزه است.

ویژگی های جوش فولاد گالوانیزه

فولاد گالوانیزه به طور کلی فولاد کم کربن است که با روی روکش شده است، پوشش روی معمولاً 20 میلی متر ضخامت دارد. در 419 درجه سانتیگراد، نقطه جوش حدود 908 درجه سانتیگراد نقطه ذوب روی است. در جوشکاری، حمام روی مایع ذوب شده روی سطح یا در ریشه محل جوش شناور است. روی حلالیت بیشتری در آهن دارد، مایع حکاکی روی در امتداد مرزهای دانه وارد فلز جوش می‌شود، روی با ذوب کم به شکل «تردی فلز مایع» می‌شود. در همین حال، ترکیبات بین فلزی شکننده روی و آهن می توانند تشکیل شوند، این فازهای شکننده به طوری که پلاستیک فلز جوش تحت تنش کششی و ترک خوردگی پایین بیاید. اگر فیله جوش، به ویژه جوش فیله T-مفاصل مستعدترین برای نفوذ در ترک است. هنگام جوشکاری فولاد گالوانیزه، لایه روی و سطح شیار در لبه قوس تحت تأثیر گرما، اکسیداسیون، ذوب، تبخیر و همچنین دود و بخار سفید فرار، به راحتی می تواند باعث تخلخل جوش شود. ZnO به دلیل اکسیداسیون و تشکیل نقطه ذوب بالای آن در حدود 1800 درجه سانتیگراد یا بیشتر، در صورت کوچک بودن پارامتر در فرآیند جوشکاری، همزمان باعث ایجاد سرباره اکسید روی می شود. از آنجایی که روی تبدیل به اکسید کننده می شود. سرباره اکسید FeO-MnO یا FeO-MnO-SiO2 با نقطه ذوب پایین تولید می کند. دوم، با توجه به تبخیر روی، مقدار زیادی فرار دود سفید، برای تحریک بدن انسان، اثرات مضر، بنابراین، باید پوشش روی در جلا کردن جوش داده شود.

کنترل فرآیند جوشکاری

آماده سازی قبل از جوشکاری فولاد گالوانیزه و فولاد کم کربن به طور کلی یکسان است، باید توجه داشته باشید که ابعاد شیار و پوشش روی نزدیک را به طور جدی رسیدگی کنید. برای نفوذ، اندازه شیار باید مناسب باشد، معمولاً 60 ~ 65 درجه، تا مقداری فضا، معمولاً 1.5 ~ 2.5 میلی متر باقی بماند. روی به منظور کاهش نفوذ جوش، قبل از جوشکاری می تواند در داخل شیار پس از لایه گالوانیزه شود و سپس جوش داده شود. در عمل، نظارت، با استفاده از یک شیار بازی متمرکز، ترک فن آوری لبه های بلانت برای کنترل متمرکز، دو فرآیند جوشکاری، امکان نفوذ ناقص را کاهش می دهد.

میله جوش لوله گالوانیزه باید بر اساس انتخاب مواد بستر، معمولا فولاد کم کربن به حساب سهولت، استفاده از J422 رایج تر است.

تکنیک های جوشکاری

هنگام جوشکاری لایه اول درز جوش چندلایه، سعی کنید آن را ذوب کرده و لایه روی را تبخیر کنید، تبخیر و فرار از جوش، می تواند تا حد زیادی روی مایع را برای باقی ماندن در جوش کاهش دهد. هنگامی که فیله جوش می شود، تا آنجا که ممکن است در لایه اول برای ذوب و تبخیر پوشش روی، تبخیر و فرار از جوش، روش ابتدا از انتهای الکترود به سمت جلو حدود 5 تا 7 میلی متر برداشته می شود، زمانی که لایه روی ذوب شد و به حرکت به حالت اولیه جوش ادامه دهید. باز هم زمانی که جوش افقی و جوش عمودی، مانند سرباره جوشکاری، مانند انتخاب کوتاه J427، زیر برش به حداقل می رسد. حمل و نقل رفت و برگشت در اطراف اگر تکنولوژی نوار، اما می تواند بدون نقص کیفیت جوش.

خط تولید لوله های فولادی گالوانیزه برای تقاضاهای ویژه

برای خطوط تولید لوله های فولادی گالوانیزه الزامات ویژه ای دارد، به خصوص در یک محیط تولید این، یک محیط خوب می تواند به ما در تولید بهتر، بهبود کیفیت تولید و راندمان تولید کمک کند، به ویژه فولاد گالوانیزه که به محصولات محیطی پایدار حتی بیشتر نیاز دارد.

اول، اطمینان حاصل کنید که خط تولید برای فرآیندهای کاری ظریف، تجهیزات، گرمایش، تهویه، زهکشی، و غیره، تمام کارها باید حول فولاد گالوانیزه با کیفیت متمرکز شود تا گسترش یابد، تا زمانی که کیفیت فولاد گالوانیزه برای اطمینان از خوب بودن همه عوامل دیگر می توان به دست آورد.

استفاده از فولاد گالوانیزه در حال حاضر بسیار گسترده است، به خصوص در لوله های گاز طبیعی، گرمایش و سایر استحکام و کیفیت بالا در صنعت خط لوله، لوله فولادی گالوانیزه دارای مزایای آشکارتری نسبت به سایر موارد است. فولاد گالوانیزه به عنوان لوله کشی، مقدار زیادی از لوله داخلی زنگ پس از چندین سال استفاده، خروجی آلودگی آب زرد نه تنها ظروف، و مخلوط با دیواره داخلی صاف نیست پرورش باکتری، خوردگی ناشی از محتوای فلزات سنگین در آب است. بیش از حد بالا، باعث آسیب جدی به سلامت انسان است. به منظور ساخت فولاد گالوانیزه با ظاهر سفید روشن و مقاومت در برابر خوردگی خوب، علاوه بر فرآیند گالوانیزه گرم، می توانید از فرآیند گالوانیزه الکتریکی نیز استفاده کنید.

الزامات لوله فولادی عایق گالوانیزه در ساخت و ساز:

  1. لوله فولادی گالوانیزه عایق شده برای گاز طبیعی، انتقال از راه دور خط لوله فشار بالا استفاده می شود.
  2. گالوانیزه کردن به منظور حفظ خوردگی، در حمل و نقل از راه دور، ایستگاه آزمایش حفاظت از قطب به طور کلی در چند ده کیلومتر تا 100 کیلومتر راه اندازی می شود. ابزار موجود در ایستگاه الکترون های کاتدی را برای پر کردن خط لوله تولید می کند و سطح گالوانیزه برای زنگ زدگی رسانا مساعد است. لوله به طور یکنواخت شارژ می شود.

3، برای جلوگیری از اتلاف الکترون های کاتدی در خط لوله، لوله گالوانیزه با تانن الکتریکی (مخلوط قیر و پودر کوارتز) و کاغذ کرافت، دوم کاغذ روغنی دو کاغذ یا سه کاغذ روغنی سه کاغذ قبل از نصب پر می شود. پس از جوشکاری سر، باید به طور مساوی درمان شود. مقاومت عایق نباید کمتر از 0.5 Mn باشد و بررسی کنید که آیا لوله با ولتاژ پایین 380V/220V سوراخ شده است یا خیر.

  1. در سمت خط لوله انتقال گاز به فاصله 50 سانتی متر، ده ها متر نوار ارت لوله گالوانیزه l” زمین شده در همان ترانشه تعبیه شده و یک نوار آهنی گالوانیزه به ایستگاه آزمایش وارد شود.
  2. اگر گاز یا گاز طبیعی نشت کند و تحت فشار از لایه عایق بشکند، الکترون ها وارد زمین شده، به منطقه زمین باز می گردند و وارد ابزار تشخیص می شوند و بلافاصله آن را از دستگاه منعکس می کنند. فاصله نشتی و موقعیت عیب لوله را می توان برای تعمیر نیروی انسانی سازماندهی کرد.

مزایای لوله های گالوانیزه

در مرحله اول، لوله گالوانیزه پس از گالوانیزه شدن سطح گرم می تواند محافظت شود، و در داخل حفره لوله یا هر پوشش دیگری، گوشه به سختی وارد می شود، روی را به راحتی می توان پوشش داد تا بالا، کل لوله گالوانیزه را می توان محافظت کرد.

ثانیاً، پس از گالوانیزه شدن لوله، مقاومت در برابر ضربه و خواص ضد سایش آن بسیار خوب است، زیرا مقدار سختی پوشش روی از سختی فولاد بیشتر است و بنابراین مقاومت ضربه ای گالوانیزه گرم و مقاومت در برابر سایش بسیار خوب است. علاوه بر این بزرگترین مزیت گالوانیزه این است که در گوشه لایه روی نسبتاً ضخیم و چقرمگی خوب و مقاومت در برابر سایش خواهد بود، در حالی که سایر پوشش‌ها اغلب در این گوشه از نازک‌ترین سخت‌ترین ساختار هستند و بنابراین آسیب‌پذیر هستند.

سوم، یک ویژگی عمده گالوانیزه گرم وجود دارد که گهگاه در معرض آسیب مکانیکی قابل توجهی قرار می گیرد یا باعث می شود بخش کوچکی از لایه روی جدا شود، برهنگی مبتنی بر آهن، سپس در اطراف لایه روی و سایر پوشش ها پخش نمی شود. همان روحیه فداکاری برای محافظت از فولاد اینجا، بنابراین از فرسایش.

در نهایت، گالوانیزه گرم و سایر جنبه های زندگی و زیبایی شناسی هنر، امید به زندگی در یک محیط خاص، عامل اصلی ضخامت پوشش و ضخامت پوشش آن و همچنین با ضخامت لوله گالوانیزه است. بنابراین لوله گالوانیزه ضخیم تر راحت تر پوشش داده می شود. دوم، از نظر زیبایی و هنری، در زمان مشخصی محیط های خورنده شدید، لایه گالوانیزه بالای رنگ زایشی با آن مقابله می شود، تا زمانی که انتخاب سیستم صحیح رنگ، ساخت آسان اثر ضد خوردگی آن بسیار خوب خواهد بود.

تفاوت لوله فولادی سیاه و لوله فولادی گالوانیزه

لوله فولادی سیاه و لوله فولادی گالوانیزه دو نوع لوله رایج هستند که برای انتقال مایع و گاز استفاده می شود. آنها چندین جنبه مشابه یکدیگر دارند و بسیاری از آن ها را با هم دیگر اشتباه می گیرند. تفاوت اصلی لوله فولادی سیاه و لوله فولادی گالوانیزه چیست؟ لوله فولادی سیاه و لوله گالوانیزه از فولاد ساخته شده اند، اما لوله گالوانیزه دارای روکش روی است در حالی که لوله سیاه اینگونه نیست و بنابراین لوله گالوانیزه گرانتر و بادوام تر است. برای حمل و نقل، لوله فولادی سیاه نسبت به لوله گالوانیزه راحت تر فرسایش می یابد و به همین دلیل برای حمل گاز مناسب تر است و لوله گالوانیزه برای حمل آب به جای گاز مناسب است.

لوله گالوانیزه پوشیده شده با یک لایه روی که باعث می شود قابلیت محافظت در برابر خوردگی بالاتری داشته باشد و به جلوگیری از تجمع رسوبات معدنی که باعث مسدود شدن لوله می شود کمک می کند. لوله گالوانیزه عمدتاً برای حمل آب برای تأمین ساختمان های خانگی و تجاری استفاده می شود. همچنین به دلیل جلوگیری از زنگ زدگی به عنوان قاب داربست عمل می کند. لوله فولادی سیاه به صورت بدون درز تولید می شود که آن را به نوع بهتری برای حمل و نقل گاز تبدیل می کند. می توان از آن برای سیستم اسپرینکلر آتش نشانی استفاده کرد زیرا می تواند از آتش سوزی بهتر از لوله گالوانیزه جلوگیری کند. از آنجایی که سطحی رنگ تیره دارد که در طی فرآیند ساخت توسط اکسید آهن تشکیل می شود، به آن لوله فولادی سیاه می گویند. تفاوت اصلی لوله فولادی و لوله گالوانیزه در سطح است. لوله فولادی مشکی بدون روکش و بدون بخار ساخته می شود و به همین دلیل برای انتقال گاز مانند پروپان و گاز طبیعی به ساختمان های مسکونی و تجاری کاربرد زیادی دارد.

لوله گالوانیزه دارای روی روی سطح است بنابراین مواد معدنی با گذشت زمان پوسته پوسته می شوند و لوله را مسدود می کنند. این منجر به انفجار خواهد شد. با توجه به این موضوع، انتقال گاز توسط لوله های گالوانیزه خطرناک است، بنابراین اغلب در حمل آب استفاده می شود. از طرف دیگر لوله فولادی مشکی برای حمل و نقل آب مناسب نیست. لوله های فولادی مشکی در آب تمایل به خوردگی دارند و مواد معدنی لوله در آب حل می شود و خط را نیز مسدود می کند.

به طور کلی، لوله فولادی سیاه ارزانتر از لوله گالوانیزه است. این به دلیل پوشش روی روی لوله گالوانیزه و فرآیند ساخت آن است. لوله فولادی سیاه تعمیر و نگهداری کم است. برای اتصال هزینه کمتری دارد. لوله فولادی مشکی و لوله فولادی گالوانیزه از نظر بسیاری از افراد شبیه به هم به نظر می رسید. پس چگونه می توان این دو لوله را از هم متمایز کرد؟ در اینجا سه ​​روش اصلی وجود دارد. ابتدا می توانید رنگ لوله را بررسی کنید. لوله فولادی سیاه تیره تر از لوله گالوانیزه است. رنگ آن مشکی مسطح است در حالی که لوله گالوانیزه نقره ای و خاکستری است. دوم، لوله گالوانیزه معمولا برای حمل آب و لوله فولادی سیاه برای تحویل گاز استفاده می شود، شما می توانید تفاوت را با موادی که حمل می کنند تشخیص دهید. و در آخر، می توانید از سالی که لوله استفاده می شود، تشخیص دهید. لوله فولادی سیاه دیرتر از لوله گالوانیزه استفاده می شود. اگر لوله بعد از دهه 1950 نصب شود، احتمالاً فولاد سیاه است.