گزارش بازار آهن – هفته اول مهر 1400


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

 

 

🔺 ورق سیاه ⬇️

در هفته ای که گذشت باتوجه به افزایش قابل توجه شمش فولادی و نوسان نرخ ارزقیمت ورق سیاه افزایشی بود از اول هفته تا امروز شاهد افزایش کیلویی 8.000 ریال الی9.000 ریال بودیم.این هفته بورس کالا در مقاطع ورق 2 بار در هفته برگزار شد که این امر استراتژی جدید دولت بود.
دولت سعی در مهار افزایش قیمت در این مقاطع را دارد ولی باید دید که موفق در این امر خواهد بود یا خیر.

 

🔺 استنلس استیل⬇️

این هفته هم با توجه به ثابت بودن قیمت دلار در اول هفته ،بازار نسبتا ثابت بوده ولی بعد از تعطیلیه وسط هفته و بالا رفتن دلار و اینکه قیمت جهانی استیل در حال گرون شدن بود برخی از بازار موجودیشون و اعلام نمیکردند تا قیمت ها مشخص شود و برخی دیگر به صورت کمی افزایشی اعلام میکردند.

 

🔺 مقاطع ⬇️

در یک نگاه کلی، بازار آهن آلات در این هفته روندی صعودی را در پیش گرفت. بطوری که تقریبا در تمامی مقاطع، این افزایش قیمت به چشم می‌خورد.
با استقبال از بورس کالا و افزایش قیمت جهانی سنگ آهن، شاهد افزایش زیادی در قیمت مقاطع طویل بودیم. همچنین بازار پروفیل نیز افزایش حدود 500 تومانی را در برخی ضخامت‌ها تجربه نمود.
در بخش ورق نیز در پی بالارفتن قیمت جهانی فلزات و همچنین نرخ دلار، شاهد روندی صعودی در قیمت‌ها بودیم.

 

🔺 پروفیل ⬇️

به علت افزایش قیمت ورق سیاه عرضه شده در بورس ایران کارخانه های تولید کننده پروفیل در ایران تصمیم به افزایش قیمت گرفتند و حدودا کیلویی ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ریال افزایش یافت.

تماس بگیرید

محصولات