همه چیز در مورد ورق استیل


دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

 همه چیز در مورد ورق استیل

همه چیز در مورد ورق استیل ضد زنگ

هر آنچه که باید در مورد ورق استیل بدانید!

ورق استیل ضد زنگ یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی موجود است. سایت کلیدآهن در اینجا همه چیز در مورد ورق استیل را برای شما شرح می دهد. ورق استیل نه تنها بادوام و مقرون به صرفه است، بلکه کار کردن با آن نیز نسبتاً آسان است. می توان از آن در پروژه های مختلف از برنامه های صنعتی بزرگ گرفته تا برنامه های الکترونیکی پیچیده و تقریباً در همه چیز استفاده کرد.

خواص ورق استیل:

براق و سخت است:

استیل ضد زنگ آلیاژ فولادی است که حداقل 10.5 درصد کروم دارد. محتوای کروم همان چیزی است که به فلز خاصیت ضد خوردگی و ضد لک می دهد. محتوای واقعی کروم، همراه با محتوای کربن و محتوای سایر فلزات، بر اساس کاربرد فولاد متفاوت است.

لازم به ذکر است که استیل کاملاً ضد زنگ نیست. مقاومت فلز به محتوای آن بستگی دارد و برخی مواد شیمیایی می توانند بدون توجه به محتوای آن به فلز آسیب بزنند. با این حال، ضد زنگ برخی از بهترین مقاومت در برابر خوردگی و لکه را ارائه می‌کند، ب ه‌ویژه وقتی کیفیت‌های دیگری را که ارائه می‌دهد (زیبایی‌شناسی، دوام و غیره) در نظر بگیرید.

ضخامت ورق ها تا ¼ اینچ است:

ورق استیل ضد زنگ می تواند بسیار نازک باشد، اما برای اینکه به عنوان ورق فلزی واجد شرایط شود، ضخامت آن فقط به ¼ اینچ می رسد. پس از آن، فلز به عنوان صفحه نامیده می شود. ضخامت و ورق فلزی ضد زنگ با گیج اندازه گیری می شود. هر چه عدد گیج بیشتر باشد، ورق نازک تر است.

انتخاب های متنوعی بر اساس نیاز شما وجود دارد:

ورق های استیل ضد زنگ دارای پیکربندی های مختلفی هستند که هر کدام مزایا و معایبی دارند. تولید کنندگان ممکن است درجه‌ها، پوشش‌ها و اندازه‌های متفاوتی را ارائه دهند، اما انواع آن معمولاً در بین تولیدکنندگان استاندارد است.

آیا می توان ورق استیل را دستکاری کرد؟!

کار با ورق استیل ضد زنگ از بسیاری جهات نسبتاً آسان است، اگرچه بسته به کاری که می خواهید انجام دهید و درجه ای که استفاده می کنید چالش هایی وجود دارد. کار هایی که می توان با ورق استیل کرد عبارتند از:

جوشکاری:

دو مشکل بزرگ جوشکاری ورق استیل ضد زنگ، ضخامت فلز و توزیع حرارت است.

مانند هر ورق فلزی نازکی، اعمال حرارت بیش از حد سریع باعث تاب برداشتن فلز می شود و همیشه خطر سوختگی وجود دارد. جوشکاری MIG کنترل خوبی بر گرمایی که اعمال می کنید به شما می دهد، اما سازنده شما همچنان باید جوش را به درستی مهار کند و از چسب های زیادی برای حفظ آن استفاده کند. مهندس شما باید گرما را پخش کند و اجازه دهد فلز در صورت نیاز خنک شود.

خم شدن:

هرچه ورق نازک تر باشد خم شدن آن آسان تر است. ورق های نازک را می توان با دست خم کرد، در حالی که ورق های ضخیم تر به ابزار خمشی نیاز دارند.

برش دادن:

این روزها می توان ورق ها را با استفاده از لیزرهای پیشرفته برش داد. برای افراد سرسخت از مد افتاده، هنوز قطعات فلزی، اره برقی، اره مویی یا اره نواری وجود دارد. همیشه قبل از دست زدن، فرزها را سوهان کنید.

ورق استیل چیست؟

ورق استیل چیست و چه کاربردی دارد؟

همه چیز در مورد ورق استیل و کاربرد آن:

شما فقط باید به اطراف آشپزخانه یا مرکز شهر خود نگاهی بیندازید تا تمام روش های استفاده از ورق استیل را ببینید. از آنجایی که ضخامت ها و انواع زیادی دارد، می توان از آن در موارد زیر استفاده کرد:

  • معماری
  • ساخت و ساز
  • خودرو
  • پزشکی
  • سرویس غذا
  • صنایع سنگین
  • انرژی

نتیجه گیری

ورق استیل ضد زنگ قابل ماشین کاری، قابل تنظیم و اغلب زیبا، ماده انتخابی برای کاربردهای بی شمار است. اگر مطمئن نیستید که می خواهید با هزینه نسبتاً بالا در مقایسه با فولادهای کمتر یا آلومینیوم کنار بیایید، از یک سازنده ورق فلز بپرسید. فروشگاه کلیدآهن در این مقاله سعی داشت همه چیز در مورد ورق استیل را به چالش بکشد، لازم به ذکر است ورق استیل انواع گوناگونی دارد که شامل: ورق استنلس استیل دکوراتیو، ورق استنلس استیل صنعتی و… می باشند.

تماس بگیرید

محصولات