کاربرد ورق استیل 430


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

 ورق استیل 430

ورق استیل 430 چیست؟

ورق استیل ۴۳۰ ، دارای درجه غیر قابل سخت شدن است که با ترکیبی از ویژگی های مقاومت در برابر خوردگی و شکل پذیری خوب با خواص مکانیکی مفید می باشد. توانایی آن در مقاومت در برابر حمله اسید نیتریک، استفاده از آن را در کاربردهای شیمیایی خاص مجاز می‌سازد، اما تزئینات خودرو و اجزای لوازم خانگی بزرگ‌ترین زمینه‌های کاربردی آن را نشان می‌دهند. این محصول به دلیل خاصیت مغناطیسی که دارد به ورق استیل بگیر نیز معروف است. در این مقاله از وب سایت کلیدآهن به معرفی ورق استیل نوع 430، تفاوت استیل 420 و 430، ورق استیل ۴۲۰ چیست؟ و  فولاد ضد زنگ 430 چیست؟می پردازیم.

کاربرد ورق های استیل 430

ورق استیل بگیر دارای مقاومت در برابر خوردگی خوب همراه با شکل پذیری خوب است. ورق استیل 430 بسیار شبیه به فولاد ضد زنگ درجه 439 با کروم کمی کمتر در حداقل 16 درصد است. 430 نسبت به درجه 409 در برابر اکسیداسیون و مقاوم در برابر خوردگی مقاوم تر است. 430 یک گرید غیر قابل سخت شدن محبوب است که بیشتر در محیط های داخلی استفاده می شود.ورق ۴۳۰ با خمش، کشش عمیق و شکل دهی کششی به آسانی تشکیل می شود. ماشینکاری 430 نسبتاً آسان است و با فولاد کربنی ساختاری قابل مقایسه است که به همان توصیه‌ها در مورد ابزار، سرعت برش و تغذیه برش نیاز دارد. 430 را می توان جوش داد اگرچه ممکن است نیاز به بازپخت داشته باشد.

انواع ورق استیل 430

 انواع مختلفی از ورق های فولادی ضد زنگ از جمله فولاد ضد زنگ 304، محبوب ترین فولاد ضد زنگ را در اختیار دارد. این نوع ضخامت ورق ضد زنگ مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی برای کاربردهای صنعتی و دریایی ایجاد می کند. یکی دیگر از گریدهای محبوب فولاد ضد زنگ 316 است که در کاربردهایی که مقاومت در برابر خوردگی اضافی مورد نیاز است استفاده می شود. علاوه بر این، ضدزنگ 430 فریتی، کروم مستقیم، درجه غیرقابل سخت شدن است که معمولاً در تزئینات خودرو و قطعات لوازم خانگی استفاده می‌شود. نمرات ورق های ضد زنگ اضافی موجود شامل 201، 304 لیتر و 316 لیتر است.

تفاوت استیل 420 و 430 چیست؟

درجات مختلفی از فولاد ضد زنگ در بازار موجود است. اگرچه همه آنها زیر یک سقف پوشیده شده اند، اما هر نوع فولاد ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد.دو گرید محبوب فولادی که باید بدانید فولاد ضد زنگ 420 و فولاد ضد زنگ 430 هستند.هر دو فولاد ضد زنگ 420 و فولاد ضد زنگ 43 آلیاژهای آهن هستند که برای جلب توجه شما رقابت می کنند. بنابراین، تفاوت بین این دو چیست؟

فولاد ضد زنگ 420 فولادی سخت نشده است که حاوی مقدار زیادی عنصر کروم است.  این نوع فولاد متعلق به فریت فولاد است که به دلیل شکل پذیری بالا و مقاومت در برابر خوردگی شناخته شده است.توانایی این فولاد ضد زنگ در مقاومت در برابر مواد شیمیایی، آن را برای کاربردهای حساس مختلف که در آن مواد شیمیایی دخیل هستند، ایده آل می کند.  همچنین در برابر برخی اسیدها مانند اسید نیتریک مقاوم است.کاربرد ورق استیل 430 از وب سایت کلیدآهن که این گرید معمولاً به صورت میله ای فروخته می شود و شباهت هایی با گرید 434 دارد. وجود مولیبدن در این فولاد به منظور افزایش خاصیت مقاومت در برابر خوردگی این فلز است.

جدول ترکیب شیمیایی استیل 430

Fe Cr(%) S(max%) P(max%) Si(max%) Mn(max%) C(%)
balance 16 0.03 0.04 1 1 0.12

ورق استیل ۴۲۰ چیست؟

فولاد ضد زنگ درجه 420 نوعی از فولاد ضد زنگ است که دارای محتوای کربن بالا و محتوای کروم کم است.  کروم موجود در این فولاد ضد زنگ می تواند تا 12 درصد کم باشد. درست مانند سایر گریدهای فولاد، فولاد ضد زنگ درجه 420 نیز می تواند از طریق روش های مختلفی مانند عملیات حرارتی سخت شود.  انجام این کار به این فولاد ضد زنگ برای کاربردهای سخت کمک می کند. فولاد ضد زنگ درجه 420 دارای خاصیت مقاومت در برابر خوردگی عالی است به خصوص زمانی که از طریق پرداخت به خوبی پوشش داده شود.  همچنین در حالت آنیل شده خود یک فلز انعطاف پذیر است.فولاد ضد زنگ درجه 420 معمولاً با فولادهای مارتنزیتی مقایسه می شود زیرا آنها دارای خواص متعددی هستند.

 فولاد ضد زنگ 430

قیمت ورق استیل 430

 آلیاژ استیل 430 یک فریت، دارای درجه غیر قابل سخت شدن است که ویژگی‌های مقاومت در برابر خوردگی و شکل‌پذیری خوب را با خواص مکانیکی مفید ترکیب می‌کند. توانایی آن در مقاومت در برابر حمله اسید نیتریک، استفاده از آن را در کاربردهای شیمیایی خاص مجاز می‌سازد، اما تزئینات خودرو و قطعات لوازم خانگی بزرگ‌ترین زمینه‌های کاربردی آن را نشان می‌دهند.در این مقاله از فروشگاه کلیدآهن به معرفی ورق استیل نوع 430، تفاوت استیل 420 و 430، ورق استیل ۴۲۰ چیست؟ و  فولاد ضد زنگ 430 چیست؟پرداختیم شما می توانید برای خرید ورق استیل 430 و اطلاع از اخرین قیمت آن با کارشناسان مجموعه کلیدآهن در تماس باشید.‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍

سوالات متداول

تفاوت استیل 420 و 430 چیست؟

فولاد ضد زنگ 420 فولادی سخت نشده است که حاوی مقدار زیادی عنصر کروم است اما در استیل ۴۳۰ مقدار کمتری کروم استفاده شده است.

ورق استیل ۴۳۰ چیست؟

این ورق استیل ضد زنگ فریتی، دارای درجه غیر قابل سخت شدن است که با ترکیبی از ویژگی های مقاومت در برابر خوردگی و شکل پذیری خوب با خواص مکانیکی مفید می باشد.

منبع : alro.com