کاربرد ورق استیل 321


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق استیل 321

321  یک فولاد ضد زنگ آستنیتی تثبیت شده با تیتانیوم است که دارای مقاومت بهبود یافته در برابر خوردگی بین دانه ای است. این درجه برای کاربردهای با دمای بالا تا 1500 درجه فارنهایت (815 درجه سانتیگراد) مناسب است، جایی که افزودن تیتانیوم باعث تثبیت مواد در برابر تشکیل کاربید کروم می شود. در این مقاله کاربرد ورق استیل 321 از سایت کلیدآهن به مواردی از جمله ورق استیل 321، استیل 316، استیل ضد سایش چیست؟ و استیل 304 اشاره می کنیم.

کاربرد ورق استیل 321 _ h2

از آنجایی که تیتانیوم نسبت به کروم میل ترکیبی قوی تر برای کربن دارد، کاربید تیتانیوم به جای تشکیل  مرزهای دانه در داخل دانه رسوب می کند. در حالی که مقاومت در برابر خوردگی مشابه 304 و 304l در شرایط آنیل شده است، ویژگی های خزش و گسیختگی استرس بالاتری دارد، که آن را برای مخازن تحت فشار و دیگ بخار ایده آل و همچنین کاربرد ورق استیل 321 از سایت کلید آهن اشاره می کنیم فولاد ضد زنگ 321 غیر مغناطیسی و مقاوم در برابر حرارت برای سرویس مداوم در دماهای بالا است

ورق استیل 321

آلیاژ 321 ورق فولاد زنگ نزن آستنیتی تثبیت شده با تیتانیوم با مقاومت خوردگی عمومی خوب است. پس از قرار گرفتن در معرض دما در محدوده بارش کاربید کروم 800 – 1500 درجه فارنهایت (427 – 816 درجه سانتیگراد) در برابر خوردگی بین دانه ای مقاومت عالی دارد.

این آلیاژ در برابر اکسیداسیون تا دمای 1500 درجه فارنهایت (816 درجه سانتیگراد) مقاومت می کند و خواص خزش و گسیختگی تنش بالاتری نسبت به آلیاژهای 304 و 304l دارد. همچنین دارای چقرمگی دمای پایین خوب است. ورق فولادی آلیاژی 321h نسخه کربن بالاتری آلیاژ است. برای افزایش مقاومت در برابر خزش و برای استحکام بالاتر در دماهای بالاتر از 1000 درجه سانتیگراد (537 درجه سانتیگراد) توسعه یافته است. در بیشتر موارد، محتوای کربن ورق اجازه صدور گواهینامه دوگانه را می دهد. ورق فولادی آلیاژی 321 را نمی توان با عملیات حرارتی سخت کرد، فقط با کار سرد. می توان آن را به راحتی با روش های استاندارد ساخت مغازه جوش داد و پردازش کرد. در ادامه مقاله کاربرد ورق استیل 321 از سایت کلید آهن تا انتها ما را همراهی کنید.

استیل 316

گرید 316 درجه استاندارد حاوی مولیبدن است که از نظر اهمیت بعد از 304 در میان فولادهای زنگ نزن آستنیتی دوم است. مولیبدن نسبت به درجه 304 دارای 316 ویژگی بهتر مقاوم در برابر خوردگی است، به ویژه مقاومت بالاتر در برابر خوردگی حفره ای و شکافی در محیط های کلرید. ویژگی های شکل دهی و جوشکاری عالی دارد.

برای کاربرد در زمینه های صنعتی، معماری و حمل و نقل به آسانی ترمز یا رول به قطعات مختلف تبدیل می شود. درجه 316 همچنین دارای ویژگی های جوشکاری برجسته است. هنگام جوشکاری مقاطع نازک نیازی به آنیل پس از جوش نیست. درجه 316l، نسخه کم کربن 316 و از حساسیت مصون است. بنابراین به طور گسترده در قطعات جوش داده شده با گیج سنگین (بیش از حدود 6 میلیمتر) استفاده می شود. درجه 316h، با محتوای کربن بالاتر، در دماهای بالا کاربرد دارد.

 استیل ضد سایش چیست؟

یک رویکرد بهینه برای تحقق بیشتر فرآیندهای مکانیکی، انتخاب مواد ویژه ضد سایش است، زیرا این مواد قادر به تضمین عملکرد بالا از نظر ویژگی‌های فیزیکی، مکانیکی و دوام هستند.مواد مخصوص ضد سایش به راحتی پوشیده نمی شوند، بنابراین در برابر رویدادهای جوی، فرآیند اکسیداتیو طبیعی و در مقایسه با مواد منتخب، حتی به شرایط فیزیکی شدید مانند استفاده از محصول مکانیکی در اعماق دریا واکنش بهتری نشان می دهند.

در بین احتمالات مختلف، موادی وجود دارند که به صورت کاهش یافته در معرض انواع مختلفی از سایش قرار می گیرند که عبارتند از:

سایش چسب

این نوعی سایش است که با برش زبری میکروسکوپی مواد فلزی باعث پارگی می شود.

سایش ساینده

زمانی رخ می دهد که سایش مواد به دلیل تماس با سطح یک ماده دیگر مانند خراش، فرسایش، پارگی یا ساییدگی رخ می دهد.

سایش خورنده

در مورد سطح فلز اکسید شده به ویژه خطرناک در نظر گرفته می شود، زیرا لایه اکسید به راحتی از طریق تماس لغزنده جدا می شود.

سایش ناشی از خستگی

این سایش ناشی از تلاش فیزیکی و کاری است که ماده برای متعادل کردن نیروهای تنشی که در معرض آن است انجام می دهد.همه این نوع سایش را می توان به راحتی با انتخاب یک ماده ضد سایش خاص از سایت کلید آهن کاهش داد، که اغلب می تواند به شما امکان کنتراست حتی بیش از یک حالت پوشیدنی را بدهد (که ناگزیر محصول مکانیکی را مصرف می کند)، یکی از این مواد معروف است.

 استیل 304

 استیل 304

فولاد ضد زنگ sae 304 رایج ترین فولاد ضد زنگ است. فولاد حاوی کروم (بین 18٪ تا 20٪) و نیکل (بین 8٪ تا 10.5٪) فلزات به عنوان اجزای اصلی غیر آهن است. این یک فولاد ضد زنگ آستنیتی است. از نظر الکتریکی و حرارتی کمتر از فولاد کربنی رسانا است. مغناطیسی است، اما کمتر از فولاد مغناطیسی است. این فولاد نسبت به فولاد معمولی مقاومت در برابر خوردگی بالاتری دارد و به دلیل سهولت در شکل‌دهی به اشکال مختلف، به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مجموعه

مواد ضد زنگ 321 را نمی توان از طریق عملیات حرارتی سخت کرد، فقط کار سرد. با تمام روش های استاندارد به راحتی جوش داده می شود و نیازی به آنیلینگ پس از جوش نیست. این محصول انعطاف پذیر است و به راحتی می توان آن را شکل داد. در حالی که مقاومت در برابر خوردگی به طور کلی عالی است، به ویژه در برابر اسیدهای آلی رقیق، 321 ss برای محلول های کلرید، جایی که مستعد خوردگی حفره ای و شکافی است، مناسب نیست. آلیاژ 321 مستعد سخت شدن است و به دلیل افزودن تیتانیوم، ماشینکاری آن دشوار است. ماشینکاری سفت و سخت و قدرتمند با حداقل لرزش و روان کننده با کیفیت، با ابزارهایی که همیشه تیز نگه داشته می شوند را توصیه کنید. از برش های منقطع برای جلوگیری از سخت شدن کار غیر ضروری خودداری کنید. در این مقاله کاربرد ورق استیل 321 از سایت کلیدآهن به مواردی از جمله ورق استیل 321، استیل 316، استیل ضد سایش چیست؟ و استیل 304 اشاره کردیم.

منبع : upmet.com