بررسی انواع فولاد ضد زنگ


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

بررسی انواع فولاد ضد زنگ

برای بررسی انواع فولاد ضد زنگ نخست لازم است تا در مورد ماهیت این نوع فولاد اطلاعات لازم را به دست آورید. به عنوان مثال باید بدانید که ورق ضد زنگ چیست و روش تولید فولاد ضد زنگ را نیز بشناسید. همچنین خوب است بدانید که فولا ضد زنگ از چه فلزاتی تشکیل شده است.

فولاد ضد زنگ در جدول استاندارد خود دارای مشخصات فنی ای است که با مطالعه آن می توانید متوجه شوید که این محصول قابلیت استفاده در کجاها را دارد. این مقاله از وب سایت کلیدآهن به بررسی موضوعات مطرح شده در بالا می پردازد و در آن سعی داریم اطلاعات شما را در این زمینه افزایش دهیم. پس ما را همراهی نمایید.

 

بررسی انواع فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ در صنایع مختفی به کار می آید. از صنایع ساخت و ساز و معماری گرفته تا حمل و نقل و … این محصول شامل ترکیبی از چند نوع فلز است. همه انواع آن دارای حداقل 11 درصد کروم هیتند و بیش از 50 درصد ترکیبات آن ها را نیز آهن تشکیل داده است.

از آن جایی که فولاد ضد زنگ انواع و گریدهای مختلفی دارد، در ترکیبات هر کدام از آن ها فلزات دیگری نیز وجود دارد که ویژگی های خاصی را نیز به هر کدام از آن ها خواهد بخشید. هر گرید از فولاد ضد زنگ نیز برای امری خاص مورد استفاده قرار می گیرد. موارد کاربرد این محصولات را در جای خود به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

 

انواع فولاد ضد زنگ

به طور کل موارد زیر به عنوان انواع استیل ضد زنگ شناسایی می شوند که می توانند در برخی از موارد بنا به نوع پروژه، نظر طراح و مدیر پروژه و محل اجرای آن، با یکدیگر جایگزین شوند.

  • فولادهای ضد زنگ آستنیتی (سری 200 و 300)
  • فولادهای ضد زنگ فریتیک (سری 400)
  • فولاد ضد زنگ مارتنزیتی (سری 400 و 500)
  • آلیاژهای دوبلکس
  • فولاد ضد زنگ رسوب سختی (Precipitation-Hardening or PH)

 

تفاوت انواع فولاد ضد زنگ با یکدیگر

در بررسی انواع فولاد ضد زنگ به بررسی تفاوت آن ها با یکدیگر خواهیم پرداخت. یکی از این وجوه تفاوت قیمت استیل است که به عنوان مثال در ورق استیل 201 کمتر از ورق استیل 304 است. در ادامه در مورد دلیل این امر و سایر تفاوت های موجود میان انواع فولاد ضد زنگ توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم داد.

 

تفاوت از نظر قیمت

در مورد تفاوت قیمت استیل ها در بالا کمی توضیح دادیم و نمونه ای را نیز مثال زدیم. اما به راستی دلیل این موضوع چیست؟ یکی از این دلایل مقدار نیکلی است که در این ترکیبات به کار رفته است. این عنصر به افزایش میزان مقاومت استیل در برابر زنگ زدن و خوردگی کمک شایانی می کند. بنا باین قیمت استیل هایی که از میزان بیشتری از نیکل برخوردار اند، بالاتر از سایر انواع آن است.

 

تفاوت در میان مقاومت استیل

استیل 201 میزان تراکم کمتری نسبت به استیل 304 دارد. این استیل حدود 10 درصد از استیل 304 با دوام تر است. دلیل این موضوع نیز وجود درصد بیشتری از منگنز در استیل 201 بوده که باعث افزابش تراکم و در نتیجه مقاومت آن شده است.

البته باید در نظر داشته باشید، انواع استیل ها از نظر فرم پذیری، مسطح بودن و خمش شباهت های بارزی با یکدیگر دارند.

 

تفاوت از نظر رنگ

در ادامه بررسی انواع فولاد ضد زنگ خوب است بدانید که هر چه قدر میزان بیشتری از منگنز در ترکیب ورق به کار برود، سطح و رنگ آن نسبت به سایر ورق ها تیره تر است. البته این نکته زیاد حائز اهمیت نیست، چرا که در اکثر مواقع غیر قابل تشخیص است و به دقت زیادی احتیاج دارد.

بررسی انواع فولاد ضد زنگ

مراحل ساخت و روش تولید فولاد ضد زنگ

تولید فولاد ضد زنگ به پیوسته بودن انجام یک سری فرایندها که در ادامه آمده اند، بستگی دارد:

 

ذوب مواد اولیه

مواد اولیه برای تولید انواع فولاد در کوره های قوس الکتریکی ذوب می گردند. در این مرحله مواد اولیه ته نشین شده و سرباره ها تجزیه می گردند تا فرایند تصفیه مواد به شکل کامل انجام گیرد.

 

حذف مقدار اضافی کربن

مرحله دوم کار به حذف شدن مقدار اضافی کربن مربوط می شود. در بررسی انواع فولاد باید بدانید که فلز مذاب در مبدل AOD یا آرگون اکسیژن زدایی، ذوب می گردد. کاهش کربن با استفاده از ADO و در فرایند تزریق مخلوط اکسیژن و آرگون صورت می پذیرد.

 

ریخته گری پیوسته

دراین مراحل مواد مذابی که تصفیه شده اند در درون قالب ها ریخته شده و به شکل شمشال و تختال برش داده می شوند.

 

شکل گیری

در این مرحله فولاد مذاب به شکل های متنوع در می ایند که معمولا مستطیل شکل، مربع، گرد، یا به شکل لوله و میله هستند.

 

نورد گرم یا نورد سرد

در نورد گرم فولاد تحت درجه حرارت بالایی قرار می گیرد. این دما، بالاتر از دمای تبلور مجدد فولاد می باشد.

نورد سرد هم بنا به نیاز و زمانی انجام می شود که نیاز به ابعاد خاصی باشد، فرایند نورد سرد در دمایی کمتر از دمای تبلور مجدد فولاد انجام می شود.

رسوب زدایی و برش کاری

این دو مرحله بلافاصله پشت سر هم انجام می شود. در طری عملیات رسوب زدایی، رسوب ها از روی فولاد برداشته می شود. برش کاری هم برای این انجام می شود که ورق ضد زنگ فولاد بنا به درخواست مشتری و نیاز بازار به اشکال مختلف در آمده و به اندازه های مختلف برش داده شود. این کار با استفاده از دستگاه گیوتین مخصوص و چاقوه های دایره ای با تیغه های پر سرعت انجام می شود.

 

نتیجه گیری

این مقاله از وب سایت کلیداهن به بررسی انواع فولاد ضد زنگ اختصاص داشت. در این مقاله شما آموختید که روش تولید فولاد ضد زنگ چیست و شامل چه مراحلی است. در حین بررسی تفاوت انواع فولادها به عنوان مثال دو نوع از آن ها را مورد بررسی قرار داده و ویژگی های هر کدام را نیز تا حدودی مورد ارزیابی قرار دادیم.

خرید فولاد ضد زنگ نیاز به شناخت فروشگاه ها و سایت های معتبر دارد تا بتوان با اطمینان کامل، محصول مورد نظر را تهیه نمود. قیمت فولاد ضد زنگ را نیز می توانید از این فروشگاه ها استعلام گرفت. کارشناسان ما اماده پاسخ گویی به سوالات شما در این زمینه هستند.