مقایسه قیمت ورق گالوانیزه و ورق استیل


ورق استیل

دو مورد از محبوب‌ترین شکل‌های فولاد کربنی برای تولید  گالوانیزه و با همان فرآیند شروع می‌شوند، اما این همان جایی است که شباهت‌ها به پایان می‌رسد. تفاوت بین این دو افزودن یک مرحله تولید مهم است که می تواند بر انتخاب مواد برای کاربردهای خاص تأثیر بگذارد. در این مقاله که در مقایسه قیمت ورق گالوانیزه و ورق استیل درباره مطالبی مانند فرآیند گالوانیزه کردن، جلوگیری از زنگ زدگی و انواع ورق استیل ۳۱۶ اشاره می کنیم. برای خرید می توانید به سایت کلیدآهن مراجعه کنید.

فرآیند گالوانیزه کردن

همه چیز با فلز فولادی اولیه شروع می شود که به دلیل محتوای بالای آهن آن مستعد خوردگی است. در فرآیند گالوانیزه کردن، فولاد در محلول روی مایع 850 درجه فارنهایت می کند. چاقوهای بادی روی اضافی را از بین می برند تا ضخامت پوشش مورد نظر ایجاد شود. روی و فولاد یک پیوند مولکولی در قسمت بیرونی تشکیل می دهند که از تشکیل زنگ جلوگیری می کند و آن را محدود می کند.

جلوگیری از زنگ زدگی

هنگامی که فلز گالوانیزه یا گالوانیزه شده در معرض هوا قرار می گیرد، لایه روی با اکسیژن پیوند می یابد و اکسید روی را تشکیل می دهد. اگر آب با پوشش روی تماس پیدا کند، هیدروکسید روی تشکیل می شود. در نهایت، هیدروکسید روی با دی اکسید کربن موجود در هوا واکنش می دهد و کربنات روی ایجاد می کند که حتی پایدارتر و محافظ تر است.

همه این ترکیبات روی بی نهایت برتر از اکسیدهای مبتنی بر آهن هستند که ما آن را به عنوان زنگ می شناسیم. تا زمانی که پوشش روی دست نخورده باقی بماند، فولاد داخل آن محافظت می شود. حتی بهتر است، اگر آسیب جزئی رخ دهد، روی همچنان از نظر شیمیایی از فولاد محافظت می کند. زنگ ممکن است در ناحیه آسیب دیده ایجاد شود، اما از آن فراتر نمی رود زیرا آب ابتدا با روی واکنش می دهد و یک حصار مجازی در اطراف هر آسیب ایجاد می کند.

مهم نیست که کدام فلز را انتخاب کنید، گالوانیزه یا فولاد ضد زنگ، مقاومت در برابر خوردگی بالاتری خواهید داشت. هر دو به شکل منحصر به فرد خود آسان، بادوام و جذاب هستند. چیزی که ممکن است شما را به سمت یکی در مقایسه با دیگری سوق دهد، برنامه شما است. اگر می‌خواهید فلز رنگ‌آمیزی شود، یا می‌خواهید نمای فلزی شیک‌تری داشته باشید، احتمالاً فولاد انتخاب شما خواهد بود. اگر نیازهای شما صنعتی تر است، و از ظاهر پارچه ای خوشتان می آید، فلز فولاد  اندکی در هزینه شما صرفه جویی می کند. که شما می توانید بر اساس مقایسه ورق گالوانیزه و ورق استیل از سایت کلید آهن انتخاب مورد علاقه خود را خریداری کنید.

ورق استیل ۳۱۶

انواع ورق استیل ۳۱۶

انواع 316 و 316l فولاد زنگ نزن آستنیتی حاوی مولیبدن هستند که نسبت به فولاد زنگ نزن آستنیتی نیکل کروم معمولی مانند نوع 304 در برابر خوردگی عمومی و خوردگی حفره ای/شکافی مقاومت بیشتری دارند. استحکام در دمای بالا انواع 316 و 316l معمولاً حاوی 2 تا 3 درصد مولیبدن برای بهبود مقاومت در برابر خوردگی هستند.

آلیاژهای انواع 316 و 316l علاوه بر مقاومت در برابر خوردگی و خواص استحکام عالی، قابلیت ساخت و شکل‌پذیری عالی را نیز ارائه می‌کنند که نمونه‌ای از فولادهای زنگ نزن آستنیتی است.

انواع 316 و 316l نسبت به فولادهای زنگ نزن ۸_۱۸ در برابر اتمسفر و سایر انواع خوردگی ملایم مقاومت بیشتری دارند. به طور کلی، رسانه هایی که فولادهای ضد زنگ ۸_۱۸ خوردگی نمی کنند، به این گریدهای حاوی مولیبدن حمله نمی کنند. یکی از استثناهای شناخته شده اسیدهای بسیار اکسید کننده مانند اسید نیتریک است که فولادهای زنگ نزن حاوی مولیبدن مقاومت کمتری در برابر آنها دارند. درادامه  این مقاله از مقایسه قیمت ورق گالوانیزه و ورق استیل از سایت کلید آهن به نوع قابل توجه از انواع ورق استیل ۳۱۶ می پردازیم.

نوع 316 به طور قابل توجهی از سایر انواع کروم نیکل در برابر محلول های اسید سولفوریک مقاوم تر است. در دمای بالای 120 درجه فارنهایت (49 درجه سانتیگراد)، نوع 316 در برابر غلظت این اسید تا 5 درصد مقاوم است. در دماهای زیر 100 درجه فارنهایت (38 درجه سانتیگراد)، این نوع مقاومت عالی در برابر غلظت های بالاتر دارد. آزمایش های سرویس معمولاً مطلوب هستند زیرا شرایط عملیاتی و آلاینده های اسیدی ممکن است به طور قابل توجهی بر نرخ خوردگی تأثیر بگذارد. در جایی که تراکم گازهای حاوی گوگرد رخ می دهد، این آلیاژها بسیار مقاوم تر از سایر انواع فولادهای ضد زنگ هستند. با این حال، در چنین کاربردهایی، غلظت اسید تأثیر قابل توجهی بر سرعت حمله دارد و باید به دقت تعیین شود.

فولاد ضد زنگ نوع 316 دارای مولیبدن نیز مقاومت در برابر انواع محیط های دیگر را فراهم می کند. این آلیاژ در برابر جوشاندن اسید فسفریک 20 درصد مقاومت بسیار خوبی دارد. به طور گسترده ای در مدیریت اسیدهای آلی و چرب داغ استفاده می شود. این یک عامل در ساخت و جابجایی برخی محصولات غذایی و دارویی است که در آن فولادهای ضد زنگ حاوی مولیبدن اغلب برای به حداقل رساندن آلودگی فلزی مورد نیاز است.

 کلام نهایی

فولاد ضد زنگ به دلیل گران بودن و همچنین استحکام بیشتر، برای پروژه های با بودجه بزرگ که نیاز به بلند کردن قطعات سنگین یا قطعات ضخیم زیادی دارند استفاده می شود. بنابراین، فولاد ضد زنگ در ساخت وسازها، پل ها، بناهای تاریخی و مجسمه ها، اتومبیل ها، راه آهن ها، هواپیماها و بسیاری از محصولات پیشرفته دیگر استفاده می شود.

همانطور که می بینیم، این دو نوع فولاد کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند و هر کدام دارای مجموعه ای از مزایای خاص خود هستند که آنها را به طور منحصر به فردی برای طیف متنوعی از کاربردها مناسب می کند. در این مقاله از مقایسه قیمت ورق گالوانیزه و ورق استیل درباره موارد همچون فرآیند گالوانیزه کردن‌، جلوگیری از زنگ زدگی و انواع ورق استیل ۳۱۶ از سایت کلیدآهن صحبت کردیم.

منبع:www.made-in-china.com