برش و خمکاری ورق استیل


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

برش و خمکاری ورق استیل

خمش فرآیندی است که در آن نیرویی به ورق استیل وارد می شود که باعث می شود آن را تحت زاویه خم کرده و شکل مورد نظر را ایجاد کند. بسته به نیاز طراحی،  خم ها می توانند کوتاه یا بلند باشند. خم شدن توسط دستگاه پرس انجام می شود که می تواند به طور خودکار یا دستی بارگیری شود. دستگاه های پرس در اندازه ها و طول های مختلف بسته به نیاز فرآیند موجود هستند. امروزه یکی از دغدغه های مشتریان، برش و خمکاری ورق استیل می باشد. همین سبب شد تا وب سایت کلیدآهن در این مقاله به بررسی کامل آن بپردازد. با ما همراه باشید.

انواع روش های برش ورق استیل چیست؟

برای برش ورق استیل روش های زیادی وجود دارد که هرکدام بسته نوع و اندازه ورق استیل استفاده می شوند. روش ها برش ورق استیل، شامل موارد زیر است:

برش ورق پلاسما:

برش پلاسما برشی است که از طریق نازلی ایجاد می شود که گاز را با شدت بسیار بالا می دمد. با استفاده از این فرآیند، گاز به واسطه قوس الکتریکی که بین الکترود و سطحی که قرار است برش داده می شود، به پلاسما تبدیل شود. این نوع برش که روی میز مخصوص انجام می شود، عمدتاً برای ایجاد طرح های کنده کاری خاص استفاده می شود.

برش ورق لیزری:

برش لیزری برای به دست آوردن برش های بسیار دقیق انجام می شود. پرتو لیزر به لطف تولید انرژی که قادر است در یک نقطه واحد و بسیار کوچک متمرکز شود، توانایی ایجاد برش را دارد. یک موج پیوسته با قدرت زیاد، نقطه کوچکی از فلز را ذوب می کند. با برش لیزر، ورق استیل کمی حرکت می کند و فلز مذاب عملاً از بین می رود. دقت این برش به شما امکان می دهد حتی اجسام فلزی کوچک بسازید و همین ویژگی است که آن را از برش پلاسما متمایز می کند.

برش ورق سرد:

به اصطلاح برش “سرد” چیزی نیست جز برشی که توسط مهر زنی فشار ایجاد می شود. این بدان معنی است که منبع گرما تنها با نیروی مکانیکی جایگزین می شود. ورق تحت فشار بسیار قوی قرار می گیرد که به شابلون اجازه می دهد از ضخامت خود عبور کند و در نتیجه از ورق شکل بگیرد.

برش و خمکاری ورق استیل

روش های خمکاری ورق استیل

روش های خمشی متفاوتی وجود دارد. هر کدام مزایای خاص خود را دارند. معما معمولاً بین دقت یا سادگی است، در حالی که مورد دوم کاربرد بیشتری دارد. روش‌های ساده‌ تر، انعطاف ‌پذیرتر هستند و مهم‌تر از همه، به ابزارهای متفاوت کمتری برای رسیدن به نتیجه نیاز دارند.

خم کردن ورق استیل V:

خمش V رایج ترین روش خمشی با استفاده از پانچ و قالب است. این روش دارای سه گروه است: ته نشینی، خمش هوا وسکه. خم کردن و کف کردن هوا حدود 90٪ از تمام کارهای خمشی را تشکیل می دهند.

خم شدن پله ای:

خمش پله ای در اصل خمش مکرر V است. این روش که خمش برآمدگی نیز نامیده می‌شود، از خم‌های V بسیار متوالی استفاده می‌کند تا شعاع بزرگی برای قطعه کار شما بدست آورد. کیفیت نهایی به تعداد خم ها و گام بین آنها بستگی دارد. هرچه بیشتر آنها را داشته باشید، نتیجه هموارتر می شود.

خم شدن برآمدگی در بسیاری از موارد استفاده می شود. برخی از نمونه ها عبارتند از قیف های مخروطی و برف روب. خمش شعاع بزرگ را با ابزارهای معمولی امکان پذیر می کند. راه اندازی آسان تر، به خصوص با دسته های کوچک، قیمت ارزان تری را به همراه دارد.

خم شدن رول:

خم شدن رول برای ساخت لوله یا مخروط به اشکال مختلف استفاده می شود. همچنین در صورت نیاز می توان از آن برای ایجاد خم های شعاع بزرگ استفاده کرد. بسته به ظرفیت دستگاه و تعداد رول ها، می توان یک یا چند خم را به طور همزمان انجام داد.

در این فرآیند، دو رول محرک و سومی رول قابل تنظیم وجود دارد. این یکی از طریق نیروهای اصطکاکی حرکت می کند. اگر قطعه نیاز به خم شدن در دو انتها و همچنین قسمت میانی داشته باشد، عملیات اضافی مورد نیاز است. این کار بر روی پرس هیدرولیک یا پرس ترمز انجام می شود. در غیر این صورت، لبه های جزئیات صاف می شوند.

نتیجه

روش های بسیار متعددی و زیادی برای برش و خمکاری ورق استیل وجود دارد که ما چند مورد از مهم ترین آن ها برای شما شرح دادیم. امروزه با به وجود آمدن دستگاه های پیشرفته، این عملیات را برای ما آسان و راحت کرده است. مجموعه کلیدآهن به عنوان یکی از بزرگترین مرجع فروش آهن آلات، با انتشار این مقاله قصد داشت شما اطلاعات جامعی راجع به برش و خمکاری ورق استیل، کسب کنید. ممنون که با ما همراه بودید.