تفاوت ورق استیل بگیر و نگیر


دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

تفاوت بین ورق استیل بگیر و نگیر

تفاوت ورق استیل بگیر و نگیر

خلاصه ای از تفاوت ورق استیل بگیر و نگیر

تفاوت ورق استیل بگیر و نگیر، موضوعی است که سایت کلیدآهن قصد دارد در این مقاله برای شما به طور کامل توضیح دهد. تعداد زیادی استیل در دنیا وجود دارد که هر یک با قوانین و فرمول شیمیایی ویژه، خاصیت و کاربرد مربوط به خود تهیه و توزیع می‌شوند. ورق‌ استیل نسبت به نوع خاصیتی که دارد کاربردهای گوناگونی نیز در صنعت دارد که خریداران با شناخت این ویژگی ها مناسب ترین آن‌ها را برای استفاده انتخاب می کنند.

دسته بندی‌های گوناگونی برای انواع ورق استیل تولید شده است که هر یک از این دسته بندی‌ها نسبت به نوع عملکردی که آن‌ها از خود به نمایش می گذارند ، درج شده است. با ما همراه باشید تا به بررسی تفاوت ورق استیل بگیر و نگیر بپردازیم.

ورق استیل

ورق استیل به هر فلزی گفته می‌شود که ضخیم ‌تر از فویل و نازک‌تر از 6 میلی ‌متر باشد. از ورق های استیل اغلب برای سازه های ساختمانی که نیاز به دوام ندارند استفاده می شود. استیل از آهن است که خواص شیمیایی و فیزیکی بالایی دارد. فروشگاه کلیدآهن متداول ترین ورق استی را که عبارتند از: ورق استنلس استیل صنعتی و ورق استنلس استیل دکوراتیو در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

ورق استیل بگیر چیست؟

استیل بگیر دسته ای از آلیاژ فولادی می باشد که تشکیل شده از آهن، کربن، نیکل، کروم و دیگر آلیاژ ها می باشد. این دسته استیل را می توان به دو طبقه  ۳۰۰ سری و ۲۰۰ سری تقسیم کرد.

این نوع استیل اکثرا به علت استقامت در مقابل فرسودگی و زنگ زدگی به استیل بگیر معروف شده است؛ بنابراین اکثرا  آن را برای مصارف استنلس استیل به کار می برند. بیشتر از ۷۰ درصد ساخت فولاد را ایجاد می نماید و همچنین یکی از فولاد های زنگ نزن رایج را به کار می برند که معمولا درجه استیل ۳۰۴ بالا ترین گونه مدنظر می باشد. اما حال شاید برایتان سوال پیش بیاید که تفاوت ورق استیل بگیر و نگیر در چیست؟ با ما همراه باشید تا به پاسخ سوالتان برسید.

تفاوت ورق استیل بگیر و نگیر چیست؟

هزاران آلیاژ گوناگونی برای تولید ورق استیل مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما همه آن‌ها در یک دسته بندی به دو نوع ورق استیل بگیر و ورق استیل نگیر تقسیم بندی می‌شوند. البته دسته بندی‌ها و موارد گوناگون دیگری از آن ها نیز در بازار موجود است که به نسبت دو دسته ورق استیل بگیر و نگیر کمتر کاربرد داشته و این دو نوع پرکاربردترین انواع ورق استیل در صنایع گوناگون هستند.

تفاوت ورق استیل بگیر و نگیر را درصد یک ماده موجود در آن‌ها مشخص می کند. ورق استیل نگیر در فرمولاسیون خود دارای کروم بسیار زیادی بوده و در عوض ورق استیل بگیر این ماده را کمتر در خود دارا می باشد. بگیر و نگیر بودن این دو نوع استیل نیز به علت ویژگی مغناطیسی آن‌ها نام گذاری شده است. ورق استیل بگیر ویژگی مغناطیسی داشته و به وسیله آهنربا جذب می‌شود اما نوع نگیر توسط آهنربا جذب نشده و ویژگی مغناطیسی ندارد.

انواع ورق استیل بگیر کدامند؟

ورق های استیل انواع مختلفی دارند، که ورق استیل بگیر هم در ۳ دسته طبقه بندی می شوند که عبارتند از:

  • ورق استیل۴۳۰
  • ورق استیل ۴۱۰
  • ورق استیل ۴۲۰

کاربردهای ورق استیل بگیر و نگیر

ورق استیل بگیر و نگیر بادوام، سازگار و آسان برای کار با آن می توان برای ایجاد چندین نوع متمایز از محصولات و سازه ها استفاده کرد. کاربردهای رایج برای این ورق ها عبارتند از:

  • ساخت و ساز ساختمان
  • خودرو و حمل و نقل
  • کانتینرهای حمل و نقل
  • سقف سازی
  • لوازم خانگی
  • تجهیزات سنگین

تفاوت کلی ورق استیل بگیر و نگیر

از لحاظ ظاهری، هر دو بسیار شبیه به هم هستند و به احتمال زیاد شما نمی توانید فقط با دیدن آنها، تفاوت بین آنها را تشخیص دهید. این دو ورق اکثریت زیادی از فولاد ضد زنگ را در استفاده ایجاد می کنند، اما تفاوت های مشخصی بین آنها وجود دارد که آنها را از یکدیگر جدا می کند. امیدوارم که وبسایت کلیدآهن توانسته باشد به خوبی تفاوت کلی ورق استیل بگیر و نگیر را برای شما شرح دهد.

تماس بگیرید

محصولات