تفاوت لوله مانیسمان و api


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

تفاوت لوله مانیسمان و api

در ان مقاله از وب سایت کلید آهن قصد داریم تا در مورد تفاوت لوله مانیسمان و api صحبت کنیم. به طور کل انواع لوله ها و به خصوص لوله های مانیسمان، ساخته شده اند تا بتوان از آن ها برای انتقال راحت و سریع انواع سیالات استفاده نمود.

در این میان باید روش تشخیص لوله مانیسمان را بدانید و با جدول استاندارد لوله مانیسمان و همین طور جدول استاندارد لوله api نیز آشنا باشید. جدول استاندارد لوله های فولادی api را در ادامه همین مقاله مشاهده خواهید کرد. همچنین قیمت لوله api را نیز می توانید در وب سایت ما مشاهده نمایید.

 

تفاوت لوله مانیسمان و api

از لوله های مانیسمان و api برای انتقال آب و فاضلاب و همچنین نفت و گاز استفاده می شود. اما می توان از این محصولات در صنایع دیگر نظیر صنایع غذایی نیز استفاده کرد. به عنوان مثال زمانی که نیاز است تا شیر و سایر محصولات مایع از بخشی از کارخانه به بخشی دیگر منتقل شود. اما ما در این جا می خواهیم در مورد تفاوت های لوله مانیسمان و لوله های api صحبت کنیم.

مانیسمان لوله بدون درز است که در بدنه آن هیچ جای اتصال و محل جوشی مشاهده نمی شود. اما لوله api از نوع درز دار است. همین عمال یکی از تفاوت هایاین دو محصول است. اما برای مطالعه در مورد اصلی ترین تفاوت ها باید تا انتها این مقاله را دنبال کنید.

 

لوله api چیست؟

همان طور که د بخش قبل از مقاله تفاوت لوله مانیسمان و api گفته شد، لوله api جزو لوله های درزدار به شمار می آید. این لوله که نام آن خفف American Petroleum Institute است، به طور کل دارای دو دسته عمده می باشد. این دسته بندی ها عبارت اند از:

-API 5L PSL1

– APL 5L PSL2

نکته قابل توجه این است که لوله api با مانیسمان رده 40 از نظر ضخامت برابری می کند. عمده ترین موارد استفاده از این لوله در انتقال نفت و گاز است که استفاده از آن، اطمینان خاطر از درستی انتقال را به همراه خواهد داشت.

در خصوص لوله api باید بدانید که این محصول مقاومت بالایی در برابر ترک خوردن دارد. بنابراین می توان با آسودگی خیال از آن استفاده نمود.

 

 

ویژگی ها و موارد کاربرد لوله api

درست که موضوع این مقاله بیان تفاوت لوله مانیسمان و api است، اما باید بدانید که ماهیت این محصول چیست و از آن در چه جاهایی استفاده می شود. همچنین باید با ویژگی های این محصول نیز تا حدودی آشنا باشید تا به درک عمیقی از تفاوت دو محصل مورد بحث در این مقاله برسید.

به طور کل ویژگی های این محصول عبارت اند از:

  • در خطوط نفت، گاز و آب؛ به دلیل هزینه پایین
  • قابل استفاده در ساخت سوله‌های صنعتی
  • مقاومت تسلیم و چقرمگی بالا

تفاوت لوله مانیسمان و api

بارزترین تفاوت لوله مانیسمان و api

زمانی که فشار و دمای یک سیال جهت انتقال از لوله، بسیار بالا باشد، لوله های مانیسمان در الویت کار قرار می گیرند. در این مواقع باید بدانید که نمی توان به هیچ عنوان از لوله های api استفاده نمود. البته اگر دما یاد بالا نباشد و فشا هم در حد معمولی باشد، استفاده از لوله های api بسیار به صرفه تر و مناسب تر خواهد بود.

دلیل این امر می تواند به بالا تر بودن استحکام لوله های مانیسمان برگردد. علاوه بر این باید بدانید که ضخامت لوله های مانیسمان تا حد قابل توجهی بیتشر از لوله های apiمی باشد.

 

کاربرد و نوع مصرف

از موارد تفاوت لوله مانیسمان و api می توان به کاربرد و نوع مصرف آن ها نیز اشاره کرد. ضخامت بالای لوله مانیسمان و امکان تحمل فشار بالا توسط این لوله ها امکان استفاده از ان ها در موتورخانه ها و جهت انتقال دهی نفت و گاز را فراهم می کند.

این در حالی است که لوله های api برای استفاده در مصارف خانگی کاربرد بیشتری دارند.

 

تفاوت از نظر وزن

از دیگر موارد تفاوت میان لوله مانیسمان و api وزن آن ها است. لوله های مانیسمان وزن بیشتری در مقابسه با لوله های api دارند. دلیل این امر ساخته شدن لوله api از ورق فولادی و در عوض تولید لوله های مانیسمان از شمش فولادی می باشد.

 

مقایسه قیمت لوله مانیسمان و لوله api

در این مقاله در مورد تفاوت لوله مانیسمان و api مواردی را بیان کردیم و شما دانستید که این لوله ها علاوه بر تفاوت در درزدار بودن ویا نبودن شان داری تفاوت از نظر ویژگی های فنی نیز هستند.

جدول استاندارد لوله api می تواند در این زمینه به شما کمک کند. چرا که اطلاعات در مورد ابعاد لوله api، وزن، ضخامت و … در مورد این محصول در این جدول به خوبی قابل مشاهده است.

در مورد قیمت نیز باید بدانید که لوله های مانیسمان دارای قیمت بالاتری هستند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورداین محصولات و یا قیمت دقیق آن هابه دست آورید، پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان وب سایت کلید آهن ارتباط بگیرید و پاسخ سوالات احتمالی خود را نیز از آن ها جویا شوید.