ابعاد و مشخصات ورق استیل 430


مشخصات ورق استیل 430

فولاد ضد زنگ نوع 430 مقاومت در برابر خوردگی خوب را با شکل پذیری و شکل پذیری خوب ترکیب می کند.این یک فولاد ضد زنگ کروم ساده فریتی و غیر قابل سخت شدن با کیفیت پرداخت عالی است.گرید 430 همچنین دارای مقاومت عالی در برابر حمله نیتریک است که آن را برای استفاده در کاربردهای شیمیایی مناسب می کند. محبوب ترین کاربردهای 430 در لوازم خانگی و تزئینات تزئینی است.در این مقاله ابعاد و مشخصات ورق استیل 430 از سایت کلیدآهن به موضوعاتی مشابه از جمله ورق استیل 430 چیست؟، ورق استیل ۳۰۴، استنلس استیل ۴۳۰، مشخصات ورق استیل ۴۳۰، تفاوت بین 304 و 430 چیست؟، قیمت ورق استیل  ۳۰۴ اشاره خواهیم کرد.

ورق استیل 430 چیست؟

رایرسون انواع مختلفی از ورق های فولادی ضد زنگ از جمله فولاد ضد زنگ 304، محبوب ترین فولاد ضد زنگ را در اختیار دارد. این نوع ضخامت ورق ضد زنگ مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی برای کاربردهای صنعتی و دریایی ایجاد می کند. یکی دیگر از گریدهای محبوب فولاد ضد زنگ 316 است که در کاربردهایی که مقاومت در برابر خوردگی اضافی مورد نیاز است استفاده می شود.

علاوه بر این، ضدزنگ 430 فریتی، کروم مستقیم، درجه غیرقابل سخت شدن است که معمولاً در تزئینات خودرو و قطعات لوازم خانگی استفاده می‌شود. نمرات ورق های ضد زنگ اضافی موجود شامل 201، 304 لیتر و 316 لیتر است. در ادامه مقاله ابعاد و مشخصات ورق استیل ۴۳۰ از کلید آهن تمام اطلاعات لازم را به شما تقدیم می کنیم.

ورق استیل ۳۰۴

 انواع مختلفی از ورق های فولادی ضد زنگ از جمله فولاد ضد زنگ 304، محبوب ترین فولاد ضد زنگ را در اختیار دارد. این نوع ضخامت ورق ضد زنگ مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی برای کاربردهای صنعتی و دریایی ایجاد می کند. یکی دیگر از گریدهای محبوب فولاد ضد زنگ 316 است که در کاربردهایی که مقاومت در برابر خوردگی اضافی مورد نیاز است استفاده می شود. علاوه بر این، ضدزنگ 430 فریتی، کروم مستقیم، درجه غیرقابل سخت شدن است که معمولاً در تزئینات خودرو و قطعات لوازم خانگی استفاده می‌شود. نمرات ورق های ضد زنگ اضافی موجود شامل 201، 304 لیتر و 316 لیتر است.

استنلس استیل ۴۳۰

فولاد ضد زنگ نوع 430 یک فولاد ضد زنگ فریتی کم کربن است که در محیط‌های با خورندگی خفیف یا قرار گرفتن در معرض اتمسفر، مقاومت در برابر خوردگی نزدیک به برخی از فولادهای ضد زنگ دارای نیکل دارد. این آلیاژ در دماهای بالا در برابر اکسیداسیون مقاوم است. نوع 430 شکل پذیر است، به راحتی کار نمی کند و می تواند با استفاده از انواع روش های رول شکل دهی یا خمش خمشی ملایم و همچنین فرآیندهای کشش و خمش رایج تر شکل گیرد. نوع 430 فرومغناطیسی است. در مقاله ابعاد و مشخصات ورق استیل ۴۳۰ از کاتالوگ کلید آهن مطالب بیشتری پرداخت می کنیم.

مشخصات ورق استیل ۴۳۰

نوع 430 در دمای 1450-1550 درجه فارنهایت آنیل می شود. در نتیجه  کوره با سرعت 50 درجه فارنهایت در ساعت تا 1100 درجه فارنهایت خنک می شود. اگر دمای بازپخت از 1450 درجه فارنهایت (790 درجه سانتیگراد) تجاوز نکند، ممکن است هنگام بازپخت کردن مقاطع نازک، خنک کننده هوا جایگزین خنک کننده کوره شود.نوع 430 به راحتی ترسیم و شکل می گیرد. ویژگی‌های کششی آن شبیه به فولاد کم کربن است، اگرچه در شرایط آنیل قوی‌تر است و به ابزار قوی‌تر و افزایش قدرت نیاز دارد.

جوشکاری

نوع 430 به طور کلی با تکنیک های رایج همجوشی و مقاومت قابل جوشکاری در نظر گرفته می شود. توجه ویژه ای برای جلوگیری از شکستگی های جوش شکننده در طول ساخت مورد نیاز است. هنگامی که پرکننده جوش  است، 430 اغلب مشخص می شوند. خوردگی این آلیاژ در برابر حمله در طیف گسترده ای از محیط های خورنده از جمله اسید نیتریک و بسیاری از اسیدهای آلی مقاوم است.

تفاوت بین 304 و 430 چیست؟

درجات مختلفی از فولاد ضد زنگ در بازار موجود است که هر گرید دارای ویژگی منحصر به فردی برای استفاده در کاربردهای خاص است. در پروژه ابعاد و مشخصات ورق استیل ۴۳۰ وب سایت کلید آهن به ادامه مطلب پی می بریم.دو تا از رایج ترین و همه کاره ترین گریدها گرید فریتی 430 (1.4016) و آستنیتی 304 (1.4301) هستند. از نظر ظاهری، هر دو بسیار شبیه به هم به نظر می رسند و به احتمال زیاد نمی توانید تنها با نگاه کردن به آنها تفاوت بین آنها را تشخیص دهید. این 2 گرید اکثریت زیادی از فولاد ضد زنگ مورد استفاده را تشکیل می دهند، اما تفاوت های مشخصی بین آنها وجود دارد که آنها را از یکدیگر متمایز می کند.

 ورق استیل 430

قیمت ورق استیل  ۳۰۴

بخش عمده ای از هزینه هر فلز، قیمت هر عنصر جداگانه ای است که در ترکیب استفاده می شود. از آنجایی که قیمت تمام شده آلیاژها در بازار جهانی هر روز تغییر می کند، این امر می تواند تأثیر زیادی بر نوسانات قیمت داشته باشد.۳۰۴ معمولاً به دلیل ترکیب شیمیایی گرانتر از 430 است. به ویژه، 304 حاوی بین 8 تا 10.5٪ نیکل است در حالی که 430 حاوی 0٪ است. وجود نیکل در 304 فلز را در برابر خوردگی مقاوم تر از 430 می کند، اما عنصر گران قیمتی است که یکی از دلایل اصلی تفاوت قیمت بین 2 است.در این مقاله ابعاد و مشخصات ورق استیل 430 از سایت کلیدآهن به موضوعاتی مشابه از جمله ورق استیل 430 چیست؟، ورق استیل ۳۰۴، استنلس استیل ۴۳۰، مشخصات ورق استیل ۴۳۰، تفاوت بین 304 و 430 چیست؟، قیمت ورق استیل  ۳۰۴ اشاره کردیم.

منبع : aalco.co.uk

تماس بگیرید

محصولات