استیل نگیر بهتر است یا بگیر


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

استیل نگیر

ورق استیل بگیر و همینطور استیل نگیر به ریز ترکیبات  فولاد اشاره می‌کند،  واژه دیگری جهت ترکیب بلوری در مقطع اتمی است. ریز ترکیبات  زیادی از خاصیت های فیزیکی و مکانیکی یک فولاد را مشخص می‌کند. سایت کلیدآهن قصد دارد شما را به معرفی کارایی و تفاوت ورق استیل اشاره کند.

استیل نگیر بهتر است یا بگیر

در نتیجه و به طور نهایی استیل نگیر با دارا بودن مقاومت متوسطی می باشد،  ولی خاصیت های ضربه ای بهتر برای شکل‌گیری و جوشکاری آنها راحت تر و همچنین غیر مغناطیسی است و با دارا بودن طیف گسترده‌ای از مقاومت در مقابل خوردگی مناسبی هستند.

 برای جهت  تفاوت استیل بگیر با دارا بودن مقاومت خیلی زیاد و خواص ضربه پایین تری هستند و دارای شکل گیری و جوشکاری خیلی سخت‌تر است، و مغناطیسی می باشند و از مقاومت در برابر خوردگی مقطع کمتری برخوردار هستند و دارای محتوای آلیاژ کم به این معنی است که بستگی به شرایط موجود قادرند قیمت پایین تری داشته باشند.

استیل ۳۰۴ نگیر

ورق استیل ۳۰۴ مدلی از و اوراق فولاد زنگ نزن است. این ورق استیل با دارا بودن مولیبدن،  کروم و نیکل که مولیبدن واقع شده در ورق استیل ۳۰۴ سبب می‌شود،  این ورق در مقابل خوردگی مقاومت مناسبی دارد و از ورق استیل ۳۰۴ در مطالبی که با مقطع دریا در تماس هستند،‌ کاربرد مناسبی دارد. در ادامه مقاله استیل نگیر بهتر است یا بگیر ما را همراهی فرمایید.

 که استیل ۳۰۴ با دارا بودن اقسام متنوعی نظیر ورق استیل ۳۰۴ h،  ورق استیل ۳۰۴l و ورق استیل  ۳۰۴ دکوراتیو خش دار،‌  ورق استیل ۳۰۴ آینه ای طلایی،‌ ورق استیل ۳۰۴ مات، ورق استیل ۳۰۴ آینه ای نقره ای می باشد.  ورق استیل نگیر ۳۰۴ از اقسام اوراق استیل زنگ نزن یا همینطور فولاد استنلس  استیل است.

 استیل نگیر ۳۰۴ با دارا بودن ۱۰ تا ۳۰ درصد و در مقابل خوردگی ضد زنگ و درجه حرارت مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. ورق استیل نسوز و همینطور ۳۰۴ دارای ۸ درصد نیکل است. ورق استیل ۳۰۴ به سبب مقدار بسیار در برابر جوشکاری،‌ سخت کاری و فرم دهی با کارایی حرارتی می باشد.

از آنجایی که این مدل و ورق خواص مغناطیسی خوبی ندارد‌ و به آن ورق استیل نگیر گفته می‌شود. اقسام ورق استیل ۳۰۴ را میتوانید در سایت کلید آهن مشاهده فرمایید.

استیل نگیر چیست؟ 

سایت کلید آهن به نحوه کامل به استیل نگیرتوصیح می دهد.  استنلس استیل به استیلی با مقدار عناصر آلیاژی زیاد گفته می‌شود که دارای مقاومت در مقابل خوردگی و دمای بسیار را داشته‌ استیل  زنگ نزن معمولی حاوی حداقل ۱۱ درصد کروم می باشند.

 که سبب اساسی مقاومت در مقابل خوردگی آنها است چون موجب ساخت لایه مقاوم در مقابل اکسیداسیون می‌شود اضافه عنصر نیکل به فولاد ضد زنگ و مقاومت در مقابل خود را در مکان های اسیدی ازدیاد می دهد.

 ولی هزینه آنها را بیشتر می‌کند. استیل به سبب داشتن مقاومت بسیار در مقایسه با خوردگی یکی از پرمصرف ترین مواد در مهندسی است.

تفاوت استیل و آهن

در این بخش از ورق استیل نگیر بهتر است یا بگیر به تفاوت استیل و آهن می پردازیم. تفاوت بین آهن و فولاد به سادگی این است که آهن یک عنصر است و فولاد در ابتدایی ترین شکل آن آلیاژی از آهن و کربن است. برخی ممکن است بر این باور باشند که «آهن فرفورژه» به نوعی به فولاد نیز اشاره دارد، زیرا «فرفورژه» به معنای آهنگری است.

این شرایط حتی قبل از اینکه در مقیاس صنعتی انجام شود، به ریشه‌های آهن‌کاری بازمی‌گردد. تصفیه اولیه آهن از سنگ معدن، طبق استانداردهای امروزی، یک فرآیند خام بود که منجر به تولید مواد ریخته‌گری شد که مملو از عیب و نقص بود.

 ساخت “آهن فرفورژه”، فرآیند ترمومکانیکی آهنگری چدن، وسیله ای برای پالایش و بهبود بیشتر آهن بود و آن را به عنوان یک ماده ساختاری مفیدتر می کرد.

 ایجاد فولاد ضد زنگ

با افزودن مقادیر بسیار کمی کربن به آهن مذاب، آلیاژی به نام فولاد ایجاد شد. اتم های کربن پراکنده شبکه کریستالی آهن را مختل و مخدوش می کنند که باعث افزایش خواص مکانیکی می شود.

پردازش ترمومکانیکی بعدی مانند آهنگری یک گام اساسی برای اطمینان از تغییر ساختار ریختگی شمش اولیه بوده و هنوز هم هست و با پراکنده کردن خوشه‌هایی از ناخالصی‌ها یا عناصر آلیاژی و خرد کردن حفره‌هایی که محصول نهایی را ضعیف می‌کند، خواص مکانیکی ثابتی را تضمین می‌کند.

 کار داغ آهنگری همچنین باعث تبلور مجدد آلیاژ می شود و یک ریزساختار “دانه ریز” تولید می کند. این خاصیت چقرمگی و خستگی فولاد را به حداکثر می رساند.

 ایجاد فولاد ضد زنگ

خواص فولاد در مقابل آهن

فولاد قوی‌تر از آهن (تسلیم و استحکام کششی نهایی) و سخت‌تر از بسیاری از انواع آهن است (اغلب به عنوان چقرمگی شکست اندازه‌گیری می‌شود). رایج‌ترین انواع فولادها کمتر از ۵/۰ درصد کربن وزنی دارند.

 افزایش درصد کربن در عین افزایش استحکام، باعث شکننده شدن فولاد می شود. عناصر دیگری که معمولا در فولاد یافت می شوند منگنز، سیلیکون، فسفر و گوگرد هستند. کلاس فولادهایی که “فولاد آلیاژی” نامیده می شوند ممکن است دارای نیکل، کروم، مولیبدن و وانادیم نیز باشند.

فولاد ضد زنگ یک فولاد کم کربن محبوب است که حاوی کروم است. هر عنصر اضافه شده، حتی در مقادیر کم، خواص مطلوب بیشتری به آلیاژ فولاد می دهد.

هنگامی که دستور تهیه آلیاژ فولاد کنترل می شود و مواد به درستی پردازش می شوند، آلیاژی که عمدتاً از آهن تشکیل شده است به یکی از مفیدترین مواد اختراع شده تبدیل می شود.

سخن نهایی

در این مجموعه استیل نگیر بهتر است یا  ورق استیل بگیر از سایت کلید آهن برای شما به کاربرد استیل و مشخصات آن پرداخت. این استیل در دو گرید نگیر که در ترکیب آن آهن وجود ندارد و اما استیل بگیر ک۶ جذب آهنربا می شود. برای خرید ورق استیل صنعتی به سایت کلیدآهن مراجعه کنید.

منبع : crossroadsgalvanizing.com