ضایعات ورق استیل نگیر


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق استیل

ضایعات ورق استیل نگیر فولاد آلیاژی است که از آهن و کربن ساخته شده است. این ورق از سایت کلیدآهن یکی از پرکاربردترین و بازیافت‌ترین ورق استیل  است و یکی از قوی‌ترین موادی است که امروزه تولید می‌شود. از آنجایی که فولاد 100٪ قابل بازیافت است، چرخه عمر آن عملاً بی پایان است و آن را به یک ماده بسیار منحصر به فرد تبدیل می کند.

ضایعات ورق استیل نگیر

اکثر مواد هر بار که بازیافت می شوند کیفیت خود را کاهش می دهند، اما فولاد تمام خواص خود را به طور کامل حفظ می کند و می تواند چندین بار بازیافت شود. امروزه بیشتر فولاد از قراضه های موجود تولید می شود. با این حال، تمام فولادها باید در یک مقطع زمانی از سنگ آهن سرچشمه می گرفتند. در اینجا نحوه تولید فولاد، از سنگ آهن گرفته تا فرآیند بازیافت ضایعات فلزی، آورده شده است.

ضایعات استیل بگیر

در این بخش از سایت کلید آهن به بررسی ضایعات استیل بگیر می پردازیم. فرآیند تولید فولاد اکسیژن در مبدل لینز-دوناویتز (ld) مسئول بیش از 70 درصد تولید سالانه فولاد خام است. بهینه سازی کنترل فرآیند و شبیه سازی عددی مبدل ld از چالش های فعلی در تحقیقات متالورژی آهنی است. به دلیل شرایط فرآیند و اکسید شدن ناخالصی های فلز بگیر، گرمای شیمیایی زیادی تولید می شود.

بنابراین، ضایعات ورق استیل نگیر به عنوان خنک کننده با جنبه اقتصادی بازیافت آن شارژ می شود. یکی از جنبه های پیچیده تر، از جمله، رفتار انحلال و ذوب ضایعات در فلز بگیر اشباع شده با کربن است.

انتقال گرما و جرم به طور همزمان عمل می کنند. ظاهر در سطح مشترک بین فولاد جامد و فلز بگیر مایع در طول ذوب ضایعات منتشر به صورت تئوری توصیف شده است اما هرگز به طور دقیق مورد بررسی قرار نگرفته است.

 کاربردی رایج استیل ۳۱۶

ورق های نهایی آسیاب 2b فولاد ضد زنگ درجه 316 برای کاربردهای مختلف استفاده می شود. برنامه های کاربردی عبارتند از:

  • مبلمان
  • اتصالات دریایی
  • کاربردهای ساحلی یا آب شور
  • نرده ها و نرده ها

تغییرات در اندازه‌ها ممکن است کوچک باشد، با این حال، به مشتریان توصیه می‌کنیم تحقیقات خود را در مورد طول و عرض محصول مورد نظر آنها انجام دهند. یک تغییر کوچک در طول و عرض طراحی، می‌تواند منجر به بازده محصول بیشتر شود و باعث صرفه‌جویی در هزینه می‌شود.

فولاد ضد زنگ چیست؟

در این جزء از مقاله ضایعات ورق استیل نگیر به آشنایی با فولاد می پردازیم. فولاد ضد زنگ آلیاژی است که از دو یا چند عنصر مجزا که با هم آلیاژ شده اند ساخته می شود. مانند تمام فولادها، عنصر آلیاژی اولیه فولاد ضد زنگ، آهن فلزی است (با مقدار کمی کربن اضافه شده).

افزودن کروم فلزی به فولاد ضد زنگ چیزی است که به آن سطح بالایی از خواص مقاوم در برابر زنگ زدگی می دهد، این به فولاد ضد زنگ کمک می کند تا در برابر خوردگی بسیار مقاوم شود. عامل مهمی است که تا حد زیادی به دلیل انواع مختلف محیط هایی است که در آن محصولات نهایی استفاده می شود.

کروم همچنین استحکام کششی، سختی، سختی پذیری، چقرمگی و مقاومت در برابر سایش را افزایش می دهد.

فولاد ضد زنگ چگونه ساخته می شود؟

تمام فولادهای زنگ نزن آلیاژهای مبتنی بر آهن هستند که حداقل 10.5 درصد کروم دارند. فراتر از کروم، بقیه ترکیبات هر گرید از ضایعات عناصر آلیاژی مختلف تعریف می شود که ریزساختار آلیاژ را کنترل می کنند.

انواع مختلف فولاد ضد زنگ موجود چیست؟

هر درجه از فولاد ضد زنگ در یکی از پنج خانواده قرار می گیرد:

  1. آستنیتی
  2. فریتی
  3. مارتنزیتی
  4. دوبلکس
  5. سخت شدن بارش

فولاد زنگ نزن آستنیتی تقریباً 50 درصد فولاد ضد زنگ مورد استفاده امروزی را تشکیل می دهد. در واقع، دو تا از پرکاربردترین گریدهای فولاد ضد زنگ در این خانواده قرار دارند: فولاد ضد زنگ 304 و فولاد ضد زنگ 316. این خانواده از فولاد ضد زنگ سطوح بالایی از مقاومت در برابر خوردگی، جوش پذیری عالی و شکل پذیری خوب را نشان می دهد.

فولاد ضد زنگ 304

تفاوت فولاد ضد زنگ 304 و 316 چیست؟

فولاد ضد زنگ مارتنزیتی دارای سطوح متوسطی از مقاومت در برابر خوردگی، سختی و ماشین کاری بالا، شکل پذیری ضعیف است و می توان با احتیاط جوش داد. می توان آنها را تحت عملیات حرارتی قرار داد تا طیف وسیعی از خواص مکانیکی را ارائه دهد.

فولاد ضد زنگ فریت دارای کروم بالایی است و به دلیل شکل پذیری خوب، مقاومت در برابر خوردگی و ترک خوردگی ناشی از استرس شناخته شده است. فولاد ضد زنگ فریتی معمولاً در کاربردهای خودرو، ظروف آشپزخانه و تجهیزات صنعتی استفاده می شود.

سخت شدن بارشی یک تکنیک عملیات حرارتی است که برای افزایش استحکام تسلیم مواد چکش‌خوار استفاده می‌شود، بنابراین در برابر خوردگی بسیار قوی و مقاوم است. فولاد ضد زنگ دوبلکس بسیار مقاوم در برابر خوردگی و آلیاژهای قابل سخت شدن است.

خلاصه

 در این بخش  ضایعات ورق استیل نگیر به انواع و کاربرد  این محصول اشاره کردیم که داری انواع گوناگون که هر کدام با دارا بودن کاربرد های مختلفی هستند و همینطور کاربرد این محصول که در ساختار آن آهن بکار رفته و محکمی و مقاومت خود را  دارند. شما جهت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت کلیدآهن مراجعه فرمایید.

منبع : steelconstruction.info