عوامل تاثیر گذار بر قیمت آهن آلات


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت آهن آلات

عوامل تاثیر گذار بر قیمت آهن آلات چیست؟ قیمت های مقاطع فولادی در یک دوره ثابت نیست و همواره با تغییراتی همراه است. تحلیل و بررسی بازار فولاد آهن، برای بسیاری از کسب و کارهایی که در ارتباط مستقیم با خرید آهن و مقاطع فولادی هستند، مهم است. ما در این مقاله از سایت کلیدآهن به بررسی عوامل موثر بر قیمت انواع آهن آلات می پردازیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت آهن آلات

تیرآهن یکی از مهم ترین مقاطع فولادی است. قیمت تیرآهن برای کسانی که درگیر ساخت و ساز هستند، مهم می باشد. به جز میلگرد، تیرآهن هم یکی از مقاطع فولادی است که کاهش یا افزایش قیمت ها بر آن تاثیر می گذارد. اما در ادامه به صورت جزئی تر درباره عوامل موثر بر قیمت انواع آهن آلات صحبت می کنم.

قیمت تیرآهن و قیمت نفت :

یکی از مسائل مهم در زمینه قیمت آهن، کاهش یا افزایش قیمت نفت است. کاهش قیمت نفت، موجب کاهش رشد اقتصادی کشورهای مختلف میشود و افزایش آن هم باعث رشد اقتصادی کشورهای تولید کننده میشود. البته میتوان نتیجه گرفت که قیمت خام و مواد اولیه آن نیز یکی از پارامترهای مهم در افزایش و کاهش این محصول است.

هزینه حمل و نقل :

یکی از عوامل کلیدی مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت نهایی آهن آلات، هزینه حمل و نقل است که با قیمت نفت و انرژی رابطه مستقیمی دارد. با توجه به حجم گسترده صادرات جهانی، نمی توان هزینه حمل و نقل میلیون ها تن مواد اولیه را نادیده گرفت.

تاثیر تورم جهانی بر بازارهای داخلی :

در حدود 60 درصد از فولاد مورد نیاز جهان توسط کشورهای در حال توسعه تولید میشود. انتقال کارخانه های فولاد از کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه موجب میشود تا قیمت تیرآهن تحت تاثیر مستقیم تورم جهانی باشد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت آهن آلات

سیاست های داخلی کشورها :

سیاسیت های اقتصادی کشورها از پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت تیرآهن استفاده می کنند. اگر سیاست ها به صورتی باشد که باعث پایین آمده ارزش پول ملی آن کشور میشود، ممکن است برخی از خریداران مبلغ زیادتری را برای تهیه تقاضای خود بپردازند.

میزان عرضه و تقاضا :

طبق نتایج بدست آمده کشور چین، تولید و صادرات جهانی تیرآهن را برعهده دارد. به همین دلیل میزان عرضه و تقاضا در قیمت نهایی این محصول تاثیر میگذارد. زمانی که تقاضا پایین و عرضه بالاتر باشد، قیمت تیرآهن کاهش پیدا می کند و در موقعیت معکوس، با افزایش قیمت تیرآهن مواجه میشویم.

فصل تولید تیرآهن :

تغییرات فصلی تولید تیرآهن می تواند در روند کاهش و یا افزایش قیمت آهن آلات تاثیر گذار باشد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید شروع فصل زمستان در چین و محدودیت های فولاد در این کشور، موجب نوساناتی در قیمت نهایی آهن میشود.

بیماری کرونا :

همانطور که در قسمت بالاتر گفته شد، کشور چین یکی از بزرگ ترین تولیدکننده های فولاد در دنیا است. با پیدایش ویروس کرونا در این کشور و سایر کشورهای بزرگ جهان، قیمت نهایی محصولات فولادی تحت تاثیر این بیماری همه گیر قرار گرفت. همچنین بسته شدن مرزهای کشور، باعث بهم زدن فرمول معادلات جهانی و نوسانات قیمت شد.

نتیجه گیری :

در این مطلب از فروشگاه اینترنتی کلیدآهن به بررسی عوامل موثر بر قیمت آهن آلات پرداختیم، همانطور که گفته شد پارامترهای مهمی بر قیمت نهایی محصولات فولادی تاثیرگذار است. دوره های زمانی مختلف، تاثیر زیادی بر تقاضای محصولات دارد. همچنین تعطیلات، تغییرات آب و هوایی و مواردی از این جمله نیز عوامل تاثیر گذار بر قیمت انواع آهن آلات است که نمی توان آن را نادیده گرفت. اگر می خواهید بیشتر در رابطه با عوامل موثر بر قیمت فولاد و روند قیمت آهن آلات بدانید، می توانید با کارشناسان سایت کلیدآهن در ارتباط باشید.