آشنایی با انواع مخزن استیل


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

آشنایی با انواع مخزن استیل

امروزه از استیل ضد زنگ برای ساخت مخازن آب می توان استفاده کرد. این ماده از مشکلات زنگ زدگی یا خوردگی مخازن فولادی معمولی رنج نمی برد. با این حال، هزینه فولاد ضد زنگ به طور قابل توجهی بالاتر از مخازن فولادی با روکش معمولی است و به طور قابل توجهی گرانتر از مخازن پلاستیکی است. مخازن استیل ضد زنگ هنوز نیاز به درز دارند، جایی که ورق ها به هم متصل می شوند. مجموعه کلیدآهن در این مقاله آشنایی با انواع مخزن استیل را مورد بررسی قرار می دهد. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

انواع مخزن استیل از لحاظ ظاهری:

مخزن های استیل از نظر ظاهری به چند دسته تقسیم می شوید که ما برای شما در ادامه توضیح خوهایم داد:

مخازن ذخیره سازی استیل کروی

این مخزن ها عمدتاً برای ذخیره سازی سیالات با فشار بالا استفاده می شوند. شکل منحنی، مخازن کروی را از نظر ساختاری بسیار قوی می کند. این به دلیل توزیع یکنواخت تنش ها بر روی سطوح کره، چه در داخل و چه در خارج است، به طور کلی به این معنی است که هیچ نقطه ضعفی وجود ندارد.

با این حال، ساخت کره ها بسیار پرهزینه تر از مخازن استوانه ای است. مزیت مخازن ذخیره سازی کروی این است که سطح کمتری در واحد حجم نسبت به هر شکل مخزن دیگری دارند.

مخازن ذخیره سازی استیل استوانه ای

استوانه ای ها به دلیل ارزان بودن تولیدشان نسبت به کروی ها به طور گسترده برای ذخیره سازی استفاده می شوند. با این حال، استوانه ها به دلیل ضعف در هر انتها به اندازه کره ها قوی نیستند.

همانطور که گفته شد، نصب انتهای نیمکره ای یا گرد این ضعف را کاهش می دهد. اگر کل استوانه از مواد ضخیم ‌تری نسبت به یک مخزن کروی با ظرفیت مشابه ساخته شده باشد، فشار ذخیره‌سازی می‌تواند شبیه به یک مخزن ذخیره‌سازی کروی باشد.

مخازن ذخیره سازی استیل مخروطی

مخازن با سقف ثابت معمولاً کم هزینه ترین را برای ساخت دارند. آنها به طور کلی حداقل تجهیزات قابل قبول برای ذخیره سازی مایعات در نظر گرفته می شوند.

مخزن سقف ثابت معمولی شامل یک پوسته فولادی استوانه ای با سقف مخروطی یا گنبدی شکل است که به طور دائم به پوسته مخزن چسبانده می شود. این مخازن ذخیره معمولاً کاملاً جوش داده شده و برای مایع و بخار طراحی شده اند.

یک دریچه تنفس اغلب بر روی مخازن با سقف ثابت نصب می شود. این به مخزن اجازه می دهد تا با فشار داخلی یا خلاء کمی کار کند. این شیر تنها در هنگام تغییرات بسیار جزئی دما، فشار هوا یا سطح مایع از آزاد شدن بخارات جلوگیری می کند.

مخزن استیل؛ مقاوم در برابر آتش

مخازن استیل، فولادی و بتنی ضد حریق هستند. اگرچه آتش سوزی بوته علاوه بر سیاه شدن فولاد نمی تواند آن را بسوزاند، اما قرار گرفتن طولانی مدت در معرض دمای شدید در نهایت مهر و موم مخازن را که در آن رزین پلاستیکی استفاده شده در پشت مخزن وجود دارد، از بین می برد. تأثیر این امر به میزان آب در مخزن بستگی دارد.

مخازن پلاستیکی می توانند در صورت وجود منبع اشتعال پایدار، مانند آتش سوزی بوش با شدت بالا، مشتعل شوند. اگر برای تامین آب تضمینی برای خدمات آتش نشانی به مخزن آب نیاز است، ما یک آستر استیل، مخزن بتنی یا یک مخزن آب زیرزمینی را توصیه می کنیم.

مخازن دو جداره از جنس استنلس استیل

اکثر کارخانه ها همیشه مخازن دو جداره از فولاد ضد زنگ تولید می کنند. انواع مختلفی از فولاد ضد زنگ موجود است که 304 (L) و 316 (L) بیشترین استفاده را دارند. سایر آلیاژهای با کیفیت مانند فولاد ضد زنگ دوبلکس نیز می توانند استفاده شوند. فولاد ضد زنگ به دلیل مقاومت در برابر خوردگی، طول عمر بالایی دارد و نیاز به نگهداری کمی دارد.

نتیجه گیری

آشنایی با انواع مخزن استیل می تواند به شما کمک کند تا بتوانید مخزنی با طول عمر بیشتر و مقاومت بسیار عالی را تهیه کنید. مخازن فولادی بسیارمقاوم در برابر حرارت و خوردگی می باشند و بسیاری از صنایع از آن استفاده می کنند. همانطور که گفته شد آنها از لحاظ ظاهری انواع مختلفی دارد که هر کدام برای مصارف گوناگون استفاده می شود. امیدوارم که وب سایت کلیدآهن با انتشار این مقاله، اطلاعات خوب و جامعی را به شما منتقل کرده باشد.