فرمول محاسبه وزن ورق استیل


دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

فرمول وزن ورق استیل

فرمول محاسبه وزن ورق استیل

محاسبه وزن ورق استیل انلاین

ورق استیل واحدی از فولاد است که به یک صفحه یا ورق نسبتاً مسطح تبدیل شده است. سایت کلیدآهن قصد دارد در این مقاله نحوه محاسبه وزن ورق استیل را به شما آموزش دهد. ورق های استیل ساخته شده از آلیاژ آهن و قلع در دو نوع تخت و کلاف در دسترس هستند. بسته به ضخامت استیل، ورق ها را می توان با استفاده از برش های ساده قلع یا قیچی فولادی به اندازه های مختلف برش داد. آنها با استفاده از یک ترمز فلزی خم می شوند و به انواع مختلفی از اجزا تبدیل می شوند.

درباره ورق استیل

ورق استیل به سادگی مواد ورق فولادی است که می توان آن را به طور معمول برش داد و جوش داد تا محصولی دقیق تر ایجاد کند.

ورق استیل معمولاً برای تقویت پایه ها و نگه داشتن واحدهای جرمی وزن مانند پل ها استفاده می شود. از طرف دیگر، پایه ای برای ساخت مواد بزرگتر و قطعات غیرقابل کار فراهم می کند. برنامه های کاربردی برای ورق استیل، بر اساس مشخصات پروژه است. این به سادگی به این معنی است که نمرات خاص برای کارهای خاص مناسب تر از بقیه هستند.

نحوه محاسبه ضخامت ورق استیل

ضخامت ورق استیل بر حسب گیج اندازه گیری می شود. هر چه مقدار گیج بیشتر باشد، مواد نازک تر خواهد بود و هر چه گیج کمتر باشد، استیل ضخیم تر و بادوام تر خواهد بود. ورق های استیل بین 8 تا 30 گیج قرار می گیرند، اگرچه برخی از محصولات نازک تر یا ضخیم تر ممکن است برای کاربردهای خاص در دسترس باشند.

کاربردها و کاربردهای خاص ورق فولادی

استفاده‌های معمولی از ورق فولادی شامل ساخت کلی، اعضای سازه‌ای، ساختمان‌های بلند، پل‌ها، مخازن ذخیره‌سازی و میکسرها است. در فروشگاه کلیدآهن، محصولات ورق استنلس استیل دکوراتیو و ورق استنلس استیل صنعتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است.

ورق استیل ما برای کاربردهای زیر ایده آل است:

  • مقالات ساختاری عمومی
  • استادیوم های ورزشی
  • ساختمان ها و آسمان خراش ها
  • پل ها و سایر پایه ها
  • تقویت الزامات
  • انواع ماشین آلات سنگین، خاکی و بولدوزر

فواید ورق استیل

ورق استیل در برابر خوردگی و در برابر سایش مقاوم است. این ورق با ضخامت بسیار وسیع تری نسبت به ورق فولادی معمولی تولید می شود. استیل صفحه ای عمدتاً در کاربردهایی استفاده می شود که در آن چارچوب فوق ساختاری و دوام تخریب ناپذیر مورد نیاز است.

نه تنها برای اهداف سازه ای تولید می شود، بلکه می توان آن را برای تعمیرات عمومی نیز اجرا کرد. دوام آن باعث می شود تا ماشینکاری و عناصر پوشیدنی دوام بیشتری داشته باشند.

اگرچه بیشتر برای اهداف تقویتی و مهاربندی استفاده می شود، ثابت شده است که Plate Steel درجه قابل توجهی از تطبیق پذیری دارد.

محاسبه وزن استیل

نحوه محاسبه وزن ورق استیل

فرمول محاسبه وزن ورق استیل

برخی سوالات از طرف مشتریان این بود که نحوه محاسبه وزن ورق استیل به چه صورت می باشد. از آنجایی که ورق استیل  و دیگر ورقها در حال حاضر با واحد کیلوگرم به فروش می رسند در زمان خرید قیمت نهایی را وزن ورق ها مشخص می کنند. از این رو اولین فاکتور ما برای تخمین قیمت محاسب وزن ورق می باشد. اما برای محاسبه وزن ورق استنلس استیل در ابعاد گوناگون می توانید فرمول زیر را اجرا کنید:

عدد 7.86 چگالی استانداد ورق استیل می باشد. این عدد را در ضخامت ورق، سپس در طول ورق و در نهایت در عرض ورق ضرب کنید تا وزن نهایی ورق به دست بیاید

برای مثال: ورق استیل 2000 طول (2 متر)، 1000 عرض (2 متر) با 0.6 میلیمتر ضخامت بدین شکل محاسبه میشود.

نتیجه گیری

یکی از دغدغه خریداران و فروشندگان ورق های استیل، محاسبه وزن ورق استیل انلاین می باشد. سایت کلیدآهن با نوشتن این مقاله، قصد داشت دغدغه شما را هنگام خرید ورق استیل از بین ببرد. امیدوارم که این مطالب برای شما کاربردی باشد و در صورت رضایت از ما می توانید نظرات خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

تماس بگیرید

محصولات