چگونه باید ورق استیل بخریم؟


چگونه باید ورق استیل بخریم

امروزه ورق استیل یکی از پرکاربردترین ترین محصول آهن آلات به شمار می آید. این ورق ها به دلیل مزایا و خواص بسیاری که دارد، در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات ورق استیل از چندین درجه مختلف فولاد تولید می شوند که هر کدام ویژگی های مفید منحصر به فرد خود را دارند. حال شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه باید ورق استیل بخریم؟ و چه معیار هایی را برای خرید ورق استیل باید در نظر گرفت؟ مجموعه کلیدآهن در این مقاله هر آنچه که قبل از خرید ورق استیل را باید بدانید، منتشر می کند. پس با ما همراه باشید.

برای خرید ورق استیل چه معیارهایی باید در نظر گرفت؟!

آنچه را که نیاز دارید مشخص کنید.

در حالی که تامین کننده فولاد شما ممکن است در مورد انواع و انواع گریدهای فولادی بسیار آگاه باشد، شما در نهایت مسئول تعیین درجه، اندازه و مقدار فولاد مورد نیاز هستید. این اولین قدم برای دریافت قیمت دقیق و کامل از یک تامین کننده استیل بسیار مهم است.

انواع مختلفی  از محصولات ورق فولادی وجود دارد ، اما رایج ترین آنها عبارتند از:

  • فولاد سازه
  • فولاد مقاوم در برابر سایش
  • فولاد کوئنچ شده و سکوریت شده
  • فولاد دریایی و فراساحلی
  • فولاد با کیفیت مخزن تحت فشار (PVQ).

هر دسته از فولاد شامل گریدهای مناسب برای کاربرد در محیط های مختلف است. این تفاوت ها اغلب با آزمایش های ترکیب، سختی، شکل پذیری و استحکام ثبت می شوند.

مهندسان در نهایت مسئول تعیین نوع و عیار فولاد هستند که برای پروژه مورد نظر مناسب تر است، به همین دلیل است که عیار فولاد مورد نیاز باید به تامین کننده فولاد شما اطلاع داده شود.

مزایای خرید عمده

قیمت هر واحد ورق استیل هنگام خرید عمده آن کاهش می یابد. اصطلاح “فله” به معنای حداقل فولاد کافی برای یک بار کامیون است که معمولاً حدود 21 تن (42000 پوند) است.

در مورد ورق استیل استاندارد 0.5 اینچ 8 فوت x 20 فوت، سفارشات 12 یا بیشتر احتمالاً فله در نظر گرفته می شوند.

تامین کنندگان ورق استیل فله، صرفه جویی در هزینه ناشی از کارآیی استفاده از نیروی کار و تجهیزات زمان می برد، انسان و جرثقیل مغناطیسی برای بارگیری ورق فولادی نیاز دارد را به هزینه هر واحد استیل منتقل می کنند.

در حالی که تامین کنندگان ورق استیل فله در سفارشات کامل و جزئی کامیون تخصص دارند، این تامین کنندگان اغلب می توانند با سفارشات کوچک یا یکباره نیز رقابت کنند.

جدول زمانی خود را ارزیابی کنید

نیاز به استیل در این هفته در مقابل نیاز به فولاد در سه ماه می تواند بر انتخاب فروشنده ورق استیل و قیمت کلی شما تأثیر زیادی بگذارد.

تامین کنندگان ورق استیل موجودی محدودی دارند. این موجودی می تواند همه در یک مکان قرار گیرد، یا می تواند در چندین مکان پخش شود.

اگر صفحه مورد نیاز شما در مکانی نزدیک شما باشد، دریافت سریع و مقرون به صرفه ورق استیل بسیار قابل انجام است.

با این حال، اگر الزامات ورق فولادی شما خاص و منحصر به فرد است، ممکن است نیاز باشد که تامین‌کنندگان ورق فولادی به‌ طور ویژه ورق را مستقیماً از کارخانه سفارش دهند. این روند ممکن است ماه ها طول بکشد.

هنگام ارزیابی تامین کننده ورق فولادی خود، مهم است که بپرسید آیا محصول مورد نیاز شما در موجودی است یا خیر، و علاوه بر این؛ موجودی در رابطه با مقصد تحویل کجاست.

چگونه باید ورق استیل بخریم

به حمل و نقل توجه کنید

حمل و نقل یک عامل اصلی برای هزینه و در دسترس بودن ورق استیل است. البته هر چه صفحه به مسافت بیشتری نیاز داشته باشد، هزینه و زمان بیشتری خواهد داشت؛ بنابراین، یکی از اولین سوالات باربری که باید از تامین کننده ورق فولادی خود بپرسید این است که “سفارش من از کجا می آید؟”

فروشندگانی که مکان‌های موجودی در نزدیکی مقصد نهایی شما دارند ممکن است بتوانند سفارش شما را در آن مکان‌ها انجام دهند؛ بنابراین زمان و هزینه‌ای که برای حمل و نقل صرف می‌شود کاهش می‌یابد. البته داشتن مکان موجودی فیزیکی همیشه به این معنی نیست که تامین کننده بتواند سفارش را از آن مکان خاص انجام دهد.

سوال دومی که باید از تامین کننده ورق استیل خود بپرسید این است که آیا حمل و نقل در قیمت آنها گنجانده شده است یا خیر.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد، ورق استیل خواص و ویژگی های بسیار کاربردی دارد که این امر سبب شده تا از آن در صنایع بسیاری استفاده شود. مجموعه کلیدآهن در این مقاله به بررسی اینکه چگونه باید ورق استیل بخریم؟ و چه معیارهایی برای خرید آن باید در نظر گرفت؟ پرداخت. امیدوارم که مطالب خوب و مفیدی برای شما بوده باَشد تا هنگام خرید ورق استیل با هیچ گونه مشکلی مواجه نشوید.