نحوه تشخیص استیل ۳۰۴ با ۲۰۱


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

تشخیص استیل ۳۰۴ با ۲۰۱

نحوه تشخیص استیل 304 با 201 چگونه است؟

نحوه تشخیص استیل ۳۰۴ با ۲۰۱ که هر دو 201 و 304 فولاد معمولی هستند که دارای خواص مقاوم در برابر خوردگی و ماشینکاری خوب هستند. و عملکرد پولیش همانطور که همه ما می دانیم، آنها می توانند در برخی از کاربردها به عنوان جایگزینی برای یکدیگر در نظر گرفته شوند. سایت کلیدآهن شما را با انواع ورق استیل، قیمت ورق استیل 304 و نحوه تشخیص آن آشنا می سازد.

ورق استیل ۲۰۱ چیست؟

فولاد ضد زنگ نوع ۲۰۱ یک فولاد ضد زنگ آستنیتی،  کروم،  نیکل و  منگنز است که برای حفظ نیکل ساخته شده است. نوع ۲۰۱ یک جایگزین کم هزینه برای فولادهای زنگ نزن معمولی مانند  ۳۰۱ و  ۳۰۴ است.

نیکل با افزودن منگنز و نیتروژن جایگزین می شود. با عملیات حرارتی سخت نمی شود، نوع  ۲۰۱ اساساً در شرایط آنیل شده غیر مغناطیسی است و وقتی سرد می شود مغناطیسی خواهد شد. نوع  ۲۰۱ را می توان در بسیاری از کاربردها جایگزین نوع  ۳۰۱کرد.

نحوه تشخیص استیل ۳۰۴ با ۲۰۱ که نوع  ۲۰۱ را می توان با تمام روش های مرسوم که روی فولادهای ۱۸ درصد کروم و ۸ درصد نیکل استفاده می شود جوش داد. فلز پرکننده از آنالیزهای معمولی کروم نیکل می تواند استفاده شود. مانند سایر فولادهای زنگ نزن آستنیتی که در آنها کربن کمتر از 0.03٪ کنترل نمی شود، نوع  ۲۰۱ مستعد خوردگی بین دانه ای در ناحیه متاثر از حرارت جوش است.

تفاوت استیل 304 و 430

درجات مختلفی از فولاد ضد زنگ در بازار موجود است که هر گرید دارای ویژگی منحصر به فردی برای استفاده در کاربردهای خاص است.

دو تا از رایج ترین و همه کاره ترین گریدها گرید فریتی 430  و آستنیتی 304 هستند. از نظر ظاهری، هر دو بسیار شبیه به هم به نظر می رسند و به احتمال زیاد نمی توانید تنها با نگاه کردن به آنها تفاوت بین آنها را تشخیص دهید.

این 2 گرید اکثریت زیادی از فولاد ضد زنگ مورد استفاده را تشکیل می دهند، اما تفاوت های مشخصی بین آنها وجود دارد که آنها را از یکدیگر متمایز می کند.

روش تشخیص استیل ۳۰۴

در این جزء از سایت کلید آهن به روش تشخیص استیل ۳۰۴ می پردازیم.  صفحات استنلس استیل 304 بخشی از خانواده آستنیتی فولاد زنگ نزن هستند و یکی از انواع ورق های ضد زنگ همه کاره و پرکاربرد هستند. آنها یک محصول ضد زنگ نسبتا کم هزینه هستند و در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

 گرید 304 دارای خواص دمای پایین بسیار عالی است و به خوبی به سخت شدن با کار سرد پاسخ می دهد. نمرات ورق فولادی ضد زنگ 304 ویژگی های جوشکاری خوبی دارند و معمولاً برای بازیابی عملکرد نیازی به بازپخت پس از جوش نیست. صفحات 304 ss دارای مقاومت در برابر خوردگی عالی در انواع رسانه مختلف هستند. 

تفاوت استیل ۳۰۴ و ۲۰۱

لوله استیل 304 چیست؟ 

این گریدهای استیل زنگ نزن آستنیتی همه کاره ترین و پرکاربردترین استیل های زنگ نزن هستند. از طرح هایی کا مواد شیمیایی یا گرمایش زیاد واز کاربرد فرسودگی بسیار برخوردار است.

 آنها مقاومت در برابر خوردگی عالی را در طیف وسیعی از محیط های خورنده نشان می دهند. لوله  استیل ضد زنگ نوع 304 قابلیت ماشین کاری خوبی را نشان می دهد و ویژگی  جوشکاری عالی با یا بدون افزودن فلزات پرکننده دارد. در ادامه مقاله از سایت کلید آهن بد ما همراه باشید. 

تفاوت استیل ۳۰۴ و ۲۰۱ از نظر مشخصات

  1. ترکیب شیمیایی متفاوت

ترکیب شیمیایی کلید مطالعه و تعیین خواص فیزیکی 201 و 304 است.

  1. قیمت متفاوت

304 به دلیل افزودن نیکل گرانتر از 201 است که همچنین منجر به مقاومت در برابر خوردگی بهتر از 201 می شود.

  1. ظاهر متفاوت

ورق های لوله و 304 روشنایی بهتری دارند و به راحتی زنگ نمی زنند. 201 حاوی محتوای بیشتری از منگنز بالا با سطح روشن تیره است که به راحتی زنگ می زند.

  1. سفتی متفاوت

مواد فولاد ضد زنگ 201 نسبتاً سخت از فولاد ضد زنگ 304 است که انعطاف پذیرتر است، مقاومت در برابر خستگی بسیار بهتر از 201 است.

ورق استیل ۲۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟

در بازار اقسام مختلفی از استیل های زنگ نزن موجود در سایت کلید آهن  است که هر یک از ساختارها دارای خواص اساسی است. لوله استیل ۲۰۱ با دقت به ساختارهای شیمیایی استیل، امکان دارد که مستحکم‌، مغناطیسی، سخت و یا کارپذیر باشد. بدون شک و تردید هر یک از فولادها از قیمت مختلفی برخوردار است.

ویژگی های استیل ۲۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟

نحوه تشخیص استیل ۳۰۴ با ۲۰۱ که فولاد ۲۰۱ فراورده ای بین رده و با دارا بودن کیفیت های مختلف می باشد. چنانچه جهت استفاده های ویژه ایده آل است اما جهت سازه هایی که امکان دارد در مقابل خوردگی فراوان مثل آب شور واقع شوند، انتخاب مناسبی نمی باشد.

سخن نهایی

در این مقاله از فروشگاه کلیدآهن نحوه تشخیص استیل ۳۰۴ با ۲۰۱ با توجه به مطالب یاد شده در بالا می توان بیان کرد و همچنین نتیجه گرفت که استیل زنگ نزن با دارا بودن سختی، دوام و قیمت به صرفه ورق استیل مقایسه با استیل ۳۰۴ است و همینطور استیل ۳۰۴ با دارا بودن مقاومت در مقابل خوردگی بسیار در مقایسه با استیل ۲۰۱ می باشد. نکته قابل توجه این است شما عزیزان می توانید برای خرید و اطلاع از اخرین قیمت ورق استیل 304 به مجموعه کلیدآهن مراجعه نمایید.

سوالات متداول

مهم ترین معیار نحوه تشخیص استیل 304 با 201 چیست؟

مقدار میزان کروم، نیکل و  منگنز است.

مهم ترین ویژگی ورق استیل 201 چیست؟

مستحکم‌، مغناطیسی و سخت می باشد.

منبع : everich.com