برش ورق استیل با لیزر


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

برش ورق استیل با لیزر

امروزه اکثر شرکت ها از سیستم های برش استیل برای ایجاد نمونه های اولیه محصولات خود استفاده می کنند. با محبوبیت روزافزون برش لیزری، برای بسیاری از تولیدکنندگان قابل دسترسی تر شده است. هر مجموعه ای به راحتی می‌تواند این روند رو به رشد را به دست بگیرد، فقط کافیست کمی اطلاعات جامع درمورد آن را کسب کند. در این مقاله از کلیدآهن، در مورد فرآیند برش ورق استیل با لیزر و اینکه چگونه می تواند برای شرکت شما مفید باشد، صحبت خواهیم کرد.

برش لیزری چیست؟

برش لیزری بیش از دو دهه پیش به عنوان یک فناوری صنعتی معرفی شد. در طول فرآیند برش، یک پرتو لیزر با انرژی بالا و متمرکز به قطعه کار هدایت می شود. این فرآیند بخار فلز و مذاب تولید می کند که با کمک یک جریان گاز پرفشار خارج می شود. پرتو لیزر یک اتصال برشی یا شکاف برشی در قطعه کار ایجاد می کند که لبه برش بسته به پرتو لیزر می تواند متفاوت باشد.

بسیاری از کارهای مختلف برش را می توان با پرتو لیزر انجام داد. محدوده از برش در استیل با ضخامت تا 30 میلی متر تا برش های بسیار دقیق در مواد بسیار نازک را شامل می شود. برش لیزری CNC  فرآیندی است که در آن از انواع مختلفی از لیزرها استفاده می شود که لیزرهای فیبر و لیزرهای CO 2 به عنوان پرکاربردترین کاربردهای صنعتی می باشند.

برش لیزری ورق استیل برای چه صنایعی کاربرد دارد؟

  • صنعت خودرو سازی
  • کالاهای سفید (لوازم خانگی)
  • تکنولوژی پزشکی
  • مهندسی برق
  • مهندسی دقیق
  • جواهرات و ساعت ها
  • سایر صنایع

مزیای استفاده از برش لیزر برای ورق استیل چیست؟

مزایا چیست؟

هنگامی که سازندگان از این دستگاه به جای برش دستی ورق استیل استفاده می کنند، مزایای زیر را فراهم می کنند:

تطبیق پذیری:

نیازی به استفاده از مجموعه ای از ابزارهای مختلف نیست؛ زیرا لیزر قادر است اشکال مختلف را برش دهد. برش از طریق یک سری خطوط جداگانه انجام نمی شود، بلکه یک خط روان است که می تواند بر اساس طرح چرخانده و پیچ خورده باشد.

دقت:

پرتو نور قوی به دقت بالایی دست می یابد. می تواند دستورالعمل ها را تا کسری از میلی متر بخواند و دنبال کند؛ بنابراین، محصولی با استاندارد بالا و دقیق ایجاد می کند. از آنجایی که این دستگاه با چنین دقتی کار می کند، معمولاً لبه های استیل سوراخ نشان نمی دهد. این کار باعث می‌شود که صاف کردن و پولیش بسیار آسان‌تر و سریع‌تر شود.

سریع و موثر:

مهندسان به استفاده از دستگاه برش نور لیزری متوسل شده اند؛زیرا سرعت آن بسیار بیشتر از تکنسین است. طراحی سنتی می تواند زمان بسیار زیادی را ببرد، به خصوص زمانی که اشکال کوچک و پیچیده ای باشد که باید با ابزار ظریف ساخته شوند.

بهتر از روش های دیگر:

برش شعله و پلاسما روش های دیگری است که توسط تولید کنندگان برای تولید همان محصول استفاده می شود. با استفاده از پرتو لیزر متمرکز می‌توان ضخامت فلزی تا 10 میلی‌متر را به طور یکپارچه برش داد.

برش ورق استیل با لیزر

نکاتی که می تواند به شما در عملیات برش لیزری ورق استیل کمک کند

برش لیزری می تواند کمی چالش برانگیز باشد؛ بنابراین، ممکن است به نکات مهمی برای نتایج بهتر یا یک فرآیند پیشرفته نیاز داشته باشید. در زیر چند نکته وجود دارد که می توانید دنبال کنید.

1. مواد مناسب را انتخاب کنید

مواد مناسب مهمترین چیزی است که قبل از عملیات برش لیزری باید به آن توجه کرد. انتخاب یک ماده بستگی به خواصی دارد که می خواهید محصول نهایی داشته باشد. به عنوان مثال، مواد دارای خواص متفاوتی از نظر صلبیت، شفافیت و انعطاف پذیری هستند.

2. فاصله ها مهم هستند!

فاصله گذاری در برش لیزری برای رفع خطا و گرفتن بهترین نتیجه ممکن بسیار مهم است. حداقل فاصله باید برابر با ضخامت مواد باشد. به عنوان مثال در برش لیزری ورق، اگر ضخامت ورق استیل 2 میلی متر باشد، فاصله بین دو مسیر 2 میلی متر باشد. همچنین اگر به دنبال کار بر روی طرح های مختلف ورق استیل برش لیزری هستید، مهم است.

3. ضخامت مناسب را انتخاب کنید

ضخامت فاکتور مهمی است که باید در عملیات برش لیزری در نظر بگیرید. این به طور مستقیم به قدرت لیزر مربوط می شود؛ بنابراین، هر چه ضخامت بیشتر باشد، لیزر کمتر می تواند به مواد نفوذ کند و برش دهد. با این حال، افزایش قدرت لیزر در برخی مواقع ممکن است احتمال برش این مواد را افزایش دهد.

کلام آخر…

برش لیزری یک فناوری است که در نمونه سازی سریع برای برش مواد استفاده می شود. این مقاله به معرفی این عملیات، تاریخچه، انواع آن و سایر مواردی که ممکن است بدانید پرداخت. ما معتقدیم که شما یک یا چند چیز در مورد برش ورق استیل با لیزر یاد گرفته اید. شما می می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد این خدمات، با مشاورین کلیدآهن در تماس باشید. از صبوری شما سپاس گذاریم.