راهنمای خرید لوله مانیسمان


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

راهنمای خرید لوله مانیسمان

مطالعه این مقاله مانند یک راهنمای خرید لوله مانیسمان به شما کمک می کند تا هر آن چه را که باید در هنگام خریداری این محصول مد نظر داشته باشید را بدانید. ما سعی نموده ایم که این راهنما به صورت مختصر و مفید به شما ارائه شود.

این راهنما به شکل کلی در مورد نحوه تولید لوله مانیسمان، تعریفی از ماهیت آن، مشخصات فنی این لوله مانیسمان و موارد به کارگیری آن مطالبی را در بر دارد. علاوه بر این به نکاتی که باید در حین کار با این نوع لوله و خرید آن در نظر داشته باشید را نیز به شما متذکر می شود.

 

راهنمای خرید لوله مانیسمان

یک راهنمای مناسب برای خرید لوله مانیسمان به شما می گوید که این محصول باید دارای چه ویژگی هایی باشد و شما باید به چه مواردی پیش از خرید، توجه داشته باشید.

قطر لوله، ضخامت لوله مانیسمان، رده مناسب برای پروژه خود، مقدار لوله مورد نیاز از جمله مواردی هستند که پیش از خرید لوله مانیسمان باید در نظر داشته باشید. علاوه بر این باید موادی که سازنده لوله هستند، یعنی همان آلیاژ و گریدی که مورد نیازتان هستند را نیز در همان مراحل ابتدایی مشخص نمایید.

 

رده لوله مانیسمان

رده لوله با توجه به مشخصات فنی آن ایجاد شده است. در واقع استاندارد لوله مانیسمان رده بندی های مختلفی برای این لوله در نظر گرفته تا هر کدام مشخصات خاص خود را اعم از ضخامت و طول داشته باشد. شما باید هر کدام از این رده ها را بشناسید و با توجه به نیاز خود، نسبت به خرید آن ها اقدام نمایید.

همه این رده ها در راهنمای خرید لوله مانیسمان نیز به صورت تفکیک شده ذکر شده اند. در ادامه همین مقاله در مورد انواع این رده ها و پرکاربردترین آن ها صحبت خواهیم کرد.

 

مقدار لوله مورد نیاز

مقدار لوله مورد نیاز خود را پیش از خرید در نظر بگیرید. در واقع باید بدانید که به چه مقدار لوله مانیسمان برای کل پروژه خود نیاز دارید، چرا که خرید یکجای محصولاتی از این دست، بسیار با صرفه تر است. این هزینه می تواند تاثیر مستقیمی بر هزینه کل پروژه داشته باشد.

 

مواد سازنده و متریال

آلیاژهایی مانندA235، ST35.8 و ST45.8 در تولید لوله مانیسمان بسیار کاربرد دارند. این استانداردهای مورد توجه در ساخت لوله هستند که مشخص می کنند چه متریالی در تولید یک لوله مانیسمان به کار رود. البته علاوه بر آلیاژهای معرفی شده از استنلس استیل نیز برای تولید این محصول استفاده شده است که برخی از آن ها عبارت اند از: فولاد زنگ نزن 304، 310، 316 و …

 

کاربرد لوله مانیسمان

کاربرد لوله ماینسمان را در نظر بگیرید. راهنمای خرید لوله مانیسمان به شما می گوید که موارد به کارگیری این محصول را در نظر بگیرید تا بتوانید مناسب ترین انتخاب را داشته باشید. برای این کار باید بدانید که بیشترین کاربرد لوله مانیسمان برای چیست و آیا شما نیز برای چنین مواردی نیاز به این لوله دارید.

همچنین باید به این سوال پاسخ دهید که آیا تجربه استفاده از لوله مانیسمان در پروژه های مشابه پروژه من وجود داشته یا خیر؟ اگر چنین تجربه ای وجود نداشته باشد، باید در مورد این که نوع دیگری از لوله ها نیز برای این کاربرد مناسب خواند بود یا خیر نیز اطمینان داشته باشید.

راهنمای خرید لوله مانیسمان

رده های لوله مانیسمان

در بخش قبل از مقاله راهنمای خرید لوله مانیسمان اشاره شد که این محصول رده بندی شده تا خریداران با توجه به نیاز خود، هر رده را تهیه نمایند. رده های این لوله در این بخش از مقاله به شما معرفی شده و پرکاربردترین آن ها را شرح می دهیم.

رده های لوله مانیسمان عبارت اند از:

  • لوله مانیسمان رده 20
  • لوله مانیسمان رده 40
  • لوله مانیسمان رده 60
  • لوله مانیسمان رده 80
  • لوله مانیسمان رده 120
  • لوله مانیسمان رده 160

در این میان لوله مانیسمان رده 40 به عنوان پرکاربردترین این لوله ها شناخته می شود. لوله رده 20 مانیسمان بیشتر برای لوله کشی و به خصوص لوله کشی هلی توکار مورد استفاده قرار می گیرد. اما هر چه یک رده بالاتر می رود، ضخات و طول آن هم بیشتر شده و برای مصارف مهم تر و حساس تری کارایی خواهند داشت.

 

خرید لوله مانیسمان

این مقاله از وب سایت کلید آهن برای آشنایی شما با لوله مانیسمان نوشته شد و یک راهنمای خرید لوله مانیسمان به شمار می آید. در این مقاله تلاش کردیم تا مواردی که شما باید در زمان خرید این نوع لوله در نظر داشته باشید را بررسی نموده و در مورد رده های مختلف لوله های مانیسمان نیز توضیحاتی را ارائه دهیم.

در صورتی که شما تمایل به خرید این نوع لوله و یا هر نوع لوله دیگر اعم از لوله های گالوانیزه، استیل و … داشته باشید می توانید از چنین راهنماهایی برای دستیابی به اطلاعات کلی در مورد محصول مورد نظر خود استفاده کنید.

اما اگر سوال یا ابهامی در این زمینه داریو می توانید به کارشناسان ما مراجعه نموده و از آن ها راهنمایی های تخصصی تر در مورد پروژه خاص خود بخواهید.