استانداردهای لوله مانیسمان


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

استانداردهای لوله مانیسمان

استانداردهای لوله مانیسمان: لوله های مانیسمان از نوع بدون درز هستند. یعنی در بدنه آن ها هیچ نوع محل اتصالی دیده نمی شود.

مشخصات لوله های بدون درز و مانیسمان در جدول استاندارد مرتبط با این محصولات آورده می شود. این جدول سایز لوله های آهنی و همچنین ضخامت لوله و سایر مشخصات اصلی آن را به نمایش می گذارد. در این مقاله از وب سایت کلیدآهن قصد داریم تا در مورد جدول استاندارد لوله های فولادی بدون درز و مانیسمان مطالبی را بیان کنیم.

 

استانداردهای لوله مانیسمان

جدول وزنی لوله مانیسمان و مشخصات لوله های بدون درز به کمک تولیدکننده گان این محصول می آبند تا با دقت بالا، استانداردترین محصولات را برای استفاده در هر محیطی، تولید و به بازار عرضه نمایند. این استاندارد مشخصات و ویژگی های این نوع از لوله ها را تعیین کرده است و اعلام می دارد که اگر لوله مطابق با این استانداردها تولید نشده، مرغوبیت کافی را ندارد.

وزن لوله مانیسمان از جمله مواردی است که در جدول استاندارد مرتبط با این لوله آمده و علم به آن تا حد زیادی میتواند در تعیین قیمت لوله و حتی هزینه انجام پروژه موثر باشد. علاوه بر ابعاد، ضخامت و ویژگی های لوله مذکور نیز در این استاندارد ذکر می گردد.

 

استاندارد DIN لوله مانیسمان

DIN یکی از مهم ترین استانداردهای لوله مانیسمان است. این استاندارد بین المللی براساس تجربه متخصصان در اتحادیه اروپا تدوین شده است و به عنوان نوعی استاندارد باز شناخته می شود. استاندارد DIN امکان دخیل شدن تجربیات درست و کامل افراد در خود را نیز فراهم نموده است تا مناسب با هر محیط و شرایطیی قابل استفاده و استناد باشد.

البته این استاندارد تنها مختص لوله مانیسمان نیست و برای انواع دیگر لوله ها نیز به کار می رود. استانداردی که به طور اختصاصی برای لوله مانیسمان در نظر گرفته شده، DIN 2448  نام دارد که به طور ویژه ای به بررسی ابعاد مجاز این نوع لوله پرداخته است.

استانداردهای لوله مانیسمان

استاندارد ASTM

یکی دیگر از استانداردهای لوله مانیسمان ASTM نام دارد. این استاندارد در اکثر صنایع و برای انواع مختلفی از لوله ها و نه نتها نوع مانیسمان آن ها، نوشته شده است. در میان 12000 نوع استاندارد مختلف که در این استاندارد گنجانده شده است، بیش از 100 مورد به لوله های مانیسمان اختصاص داده شده است.

مهم ترین این استانداردها عبارت اند از: استاندارد ASTM A53 و استاندارد ASTM A106. استاندارد اول برای لوله های نوع A53 هستند که غالبا برای انتقال مواد با فشار کم مناسب می باشند. استاندارد دوم هم برای لوله های A106 است که در پروژه های حساس به کار می روند.

 

استاندارد ASME

در میان استانداردهای لوله مانیسمان استاندارد ASME و نوع ASME B36.10 آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این استاندارد برای لوله های نوع مانیسمانی که قرار است در دما و فشار بالا یا پایین مورد استفاده قرار بگیرند، طراحی شده است. جدول وزنی لوله مانیسمان در این استاندارد به طور واضح آمده و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

 

استاندارد API

استانداردهای لوله مانیسمان تنها به موارد ذکر شده در بخش های قبل ختم نمی شوند. بلکه یکی از مهم ترین آن ها با نام API بسیار مورد توجه قرار داشته و در صنایع مختلف به کار گرفته می شود.

این استاندارد برای صنایع پتروشیمی و نفت و گاز در نظر گرفته شده است. دلیل این امر حساسیت محیط استفاده از لوله مانیسمان و خطر احتراق به دلیل وجود مواد اشتعال زا در محیط است. این مواد که قرار است از این لوله ها عبور داده شوند، از ارزش و هزینه بالایی نیز برخوردار هستند. بنابراین ساخته شدن لوله های مانیسمان برای استفاده در چنینی شرایطی، حتما باید مطابق با استاندارد تبیین شده برای آن ها باشد.

لازم به ذکر است تا بدانید استاندارد API در مورد ابعاد لوله مانیسمان سخن خاصی به میان نیاورده است و استاندارد API 5L، مخاطبان را در این خصوص به استاندارد ASTM ارجاع می دهد.

 

خرید لوله مانیسمان

لوله مانیسمان با مشخصات، ابعاد و در وزن های متنوعی ساخته می شود تا نیاز افراد برای به کارگیری از آن در محیط های مختلف را برآورده کند. در این مقاله از وب سایت کلیدآهن تلاش کردیم تا در مورد استانداردهای لوله مانیسمان و اهمیت آن ها صحبت نماییم. این که چه نوع لوله ای را برای پروژه خود انتخاب کنید و یا لوله مانیسمان برای پروژه شما باید چه مشخصاتی داشته باشد، نیاز به بررسی این استانداردها دارد.

در صورتی که تصمیم به خرید لوله مانیسمان و یا هر نوع لوله دیگر دارید و یا می خواهید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید، همین حالا با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.