ابزار برش ورق گالوانیزه | دستگاه برش ورق و نیبلر فلزی


 

ابزار برش ورق فلزی و کامپوزیت

ابزار برش ورق فلزی: فلزکاری به دلیل فرایندهای مختلف تولید یکی از پیچیده ترین مشاغل است. به منظور برش ورق در مشخصات مورد نیاز، کارگران به طور مرتب با ورق های فلزی سنگین کار می کنند. آن ها این ورق های فلزی را برای انجام چندین عملیات به صورت روزانه برش می دهند. برای سهولت این کار و دستیابی به خروجی با سرعت بیشتر، کارگران از چندین ابزار استفاده می کنند.

نیبلرها یکی از ابزارهای رایج هستند که برای ایجاد برش های تمیز و کاهش آسیب قطعه استفاده می شوند. باید گفت ابزار برش ورق فلزی از رایج ترین ابزارهای برقی است که برای انواع برش ورق استفاده می شود و جایگزین سریعتر و کمتری برای ابزارهای دستی ارائه می دهد. با این حال، بسیاری از کارگران بی تجربه اغلب در مورد کاربردها و  مزایایی که ارائه می دهد؛ سردرگم می شوند. در ادامه از این مطلب از فروشگاه اینترنتی کلیدآهن شما را با قیمت دستگاه برش ورق فلزی، آهن، با دریل، چوب، گالوانیزه و کامپوزیت آشنا می کنیم.

ابزار برش ورق

راه های بریدن اهن به روش ساده چیست؟!

این ابزارهای همه کاره به برش دقیق ورق های فلزی کمک می کند و به دو صورت آزاد و یا برروی نیمکت نصب می شود. نیبلرها دستگاه های برش بین المللی هستند که بدون نیروی تغذیه، جرقه، اعوجاج و انتشار کار می کنند. این ابزارها به طور گسترده ای برای برش سازه ها، کانال های کوچک، لوله ها و موارد دیگر استفاده می شود. نیبلرها می توانند با تغییر جهت آسان و سریع، ضخامت های مختلفی را برش دهند.

یک راه آسان برای به خاطر سپردن نحوه عملکرد ابزار برش ورق فلزی یا نیبلر این است که آن را نوعی  از جوندگان فلزی که موتور دارند، تصور کنید. مسیر خود را در ورق فلزی با سرعت زیاد خراش داده و تراشه های نیم دایره کوچکی را هنگام هدایت قطعه بیرون می ریزند. این کار را با استفاده از یک مجموعه پانچ و قالب در انتهای کار دستگاه برش ورق گالوانیزه انجام می دهد  که بعد از مدت ها استفاده، فرسوده شده و نیاز به تعویض پیدا می کند.

قیمت دستگاه برش ورق فلزی

عملکرد ابزار برش ورق کامپوزیت و فلزی

مانند عمل جویدن جوندگان کوچک، Nibbler مواد موجود در مسیر خود را از بین می برد. به این معنی که برای برش خطوط بسیار ظریف مانند قیچی برش ورق گالوانیزه یا چنگک مناسب نیست. با این حال، فلز اطراف بدون هیچ خط و خشی باقی می ماند (هر چند ممکن است برای از بین بردن آثار ماشینکاری و لبه های تیز نیاز به تمیز کردن داشته باشد).

این واقعیت که ابزار برش ورق فلزی، مواد را در حین عبور از بین می برد؛ می تواند هنگام برش کانال های کوچک یا دیگر قطعات مفید باشد، چیزی که اغلب با روش های جایگزین بسیار خسته کننده تر خواهد بود. به همین دلیل گاهی اوقات از مجسمه سازان و فلزکاران خلاق برای بریدن الگوهای ورق استفاده می شود. ابزار برش نیبلر می تواند قدرت بیشتری داشته باشد، همچنین می تواند به راحتی در پیچ های تنگ نیز وارد شده، بدین معنا که یک اپراتور با تجربه می تواند هنگام برش اشکال پیچیده تر، مانند یک اره مویی، آنها را به میزان  زیاد و  قابل توجهی کنترل کند.

ایجاد برش خطوط مستقیم با دستگاه برش ورق گالوانیزه در امتداد یک لبه مستقیم به راحتی حاصل می شود و برش ها نیز در وسط ورق به سادگی با یک سوراخ ایجاد می شوند. از معضلات برش ورق های فولادی، برش ورق های راه راه است. مجموعه قالب بلند با زاویه 90 درجه به محفظه موتور متصل می شود و بگونه ای که ابزار می تواند بدون قفل شدن یا گیرکردن از ناهمواری ها متصل شود. در مواردی که این امر به دلیل تماس بدنه ابزار با فلز امکان پذیر نیست، ابزار برش ورق فلزی امکان چرخاندن برش را فراهم می کند. این امر اپراتور را قادر می سازد تا ابزار را در زاویه راست نسبت به قطعه نگه داشته و در امتداد مواد به طرفین پیش برود.

ابزار برش ورق فلزی و گالوانیزه

انواع ابزارهای برش آهن شامل چیست؟

به طور کلی ابزارآلات برای برش آهن شامل موارد زیر می شود:

 • قیچی های دستی
 • قیچی فلزی با انواع تیغه ها
 • دستگاه لیزری
 • قیچی اهرمی
 • دستگاه الکترود
 • قیچی ماشینی
 • دستگاه CNC
 • دستگاه های هوا گاز

کاربردهای ابزار برش ورق فلزی (نیبلر Nibbler)

 • ابزار برش چوب و فلزی برای برش سرب، آلومینیوم، برنج، مس و سایر مواد استفاده می شود.
 • این ابزارها به بریدن منحنی های جزئی و برش های مستقیم کمک می کنند.
 • دوام و قابلیت اطمینان طولانی و ایجاد برش های تکراری از دیگر قابلیت های ابزار برش ورق است.
 • وقتی نوبت به برش خطوط بسیار ظریف می رسد، نیبلرها گزینه ایده آل نیستند؛ این کار را می توان با قیچی برش ورق گالوانیزه انجام داد. البته نیبلرها برای برش الگوهای ورق فلز استفاده می شود. در مقایسه با نیبلرهایی که هزاران چیپ کوچک تولید می کنند، قیچی ضایعات کمتری ایجاد می کند.
 • دستگاه برش اهن پرستی و گالوانیزه برای برش قطعات بسیار سنگین ایده آل است. در حالی که قیچی ها با حداقل اعوجاج می برند، نیبلرها مواد موجود در مسیر آن را از بین می برند.
 • نیبلرها به راحتی در مناطق با دسترسی دشوار کار می کنند و برای نمونه سازی و تولیدات کوچک عالی هستند.

قیمت دستگاه برش ورق فلزی

ابزار برش نیبلر، ابزارهای برش چند منظوره ای هستند که هم به صورت دستی بکار می روند و هم بر روی میز نصب می شوند و به این شکل مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزارها به برش ورق های فلزی دقیق و بدون آسیب رساندن به قطعه کمک می کنند. لازم است گفته شود، برش ورق با دریل نمونه ای از راحت ترین و جهانی ترین دستگاه های برش بدون نیروی تغذیه، اعوجاج، انتشار و جرقه هستند.

این ابزارهای برش به طور گسترده ای برای ساخت قطعات بریده شده، کانال های کوچک یا برش های یا ضخامت زیاد، لوله ها و ورق های راه راه یا ذوزنقه ای انتخاب می شوند. این ابزار می تواند طیف وسیعی از مواد فولادی را در ضخامت های مختلف با تغییر جهت آسان و سریع برش دهد. شما برای اطلاع از قیمت و خرید ابزار برش ورق فلزی، کامپوزیت، گالوانیزه و دستگاه برش اهن پرستی و برش ورق آهن می توانید به فروشگاه اینترنتی کلیدآهن مراجعه کنید.

سوالات متداول

مهمترین ابزار برش ورق فلزی چیست؟

نیبلرها یکی از ابزارهای رایج هستند که برای ایجاد برش های تمیز و کاهش آسیب قطعه استفاده می شوند.ژ

کاربرد ابزار برش ورق های فلزی چیست؟

این ابزارها به بریدن منحنی های جزئی و برش های مستقیم کمک می کنند.