تسمه استیل فنری


تسمه استیل

تسمه های فولادی فنری در ضخامت های مختلف موجود است و اندازه آنها 16، 19 و 32 میلی متر است. این نوع تسمه اغلب مشکی است که در فرآیند تولید آغشته به مومی است که به تسمه استیل مومی معروف است اما تسمه استیل فنری در ایران نام رایج آن است. این نوع تسمه برای بارهای حجیم و سنگین به ویژه مواردی که در حین حمل تغییر می کنند، انتخاب مناسبی است. کشش و استحکام بالا در برابر ضربه های ناگهانی دو ویژگی اصلی این تسمه است. تفاوت اصلی بین تسمه فولادی فنری با تسمه فولادی گالوانیزه فقط در کشش نیست، بلکه در امتداد طول نیز هست. در این مقاله تسمه استیل فنری از سایت کلید آهن به مطالبی نظیر تسمه فنری، فولاد فنری،  آهن فنری نیز می پردازیم. برای اطلاعات بیشتر از تسمه فولاد فنری تا آخر ما را همراهی کنید.

تسمه فنری

در آلیاژ فنر تسمه از عناصر سیلیکون، منگنز، کرم، وانادیوم و مولیبدن با مقادیر مناسب استفاده می شود. تسمه های کششی قابل قبول هستند. همچنین تسمه های فنری خاصیت ضد سایش دارند. وجود سیلیکون در تسمه های فنری باعث افزایش خاصیت ارتجاعی و ظاهر مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر خوردگی می شود. در ادامه مطلب از سایت کلید آهن ما را همراهی کنید.

وجود خاصیت ارتجاعی در فولاد فنری کمک می کند تا فولاد تحت فشار بالا دست نخورده بماند و همچنین استحکام کششی این فولادها را افزایش می دهد.

تسمه فنری در ضخامت های مختلف موجود است.

ماده اصلی این تسمه همانطور که از نامش پیداست فولاد فنری است که برای تولید فنرهای مختلف استفاده می شود.

فولاد فنری 1.8159 در فرآیند تولید فنرهای چندلایه  مارپیچ، بستر و فنر تسمه پیچشی و همچنین تسمه استیل فنری (ضخامت 30 میلی متر و تسمه گرد به قطر 40 میلی متر) و برای گرمای شدید (تا سقف) استفاده می شود. حدود 300 درجه سانتیگراد) نیز مناسب است.

فولاد فنری

فولاد فنری نامی است که به طیف وسیعی از فولادها استفاده می شود که در ساخت محصولات مختلف از جمله شمشیر، تیغه اره، فنر و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. این فولادها عموماً منگنز کم آلیاژ، فولاد با کربن متوسط ​​یا فولاد پر کربن با قدرت تسلیم بسیار بالا هستند. این به اجسام ساخته شده از فولاد فنری اجازه می دهد تا علی رغم انحراف یا پیچش قابل توجه به شکل اولیه خود بازگردند.

فولاد فنری به دلیل انعطاف پذیری  یکی از محبوب ترین مواد مورد استفاده در ساخت قفل گیر است. اگر شما هم از آن جزء مشتریانی که به انعطاف پذیری فولاد فنر اهمیت می دهند، قادرید به سایت کلیدآهن سری بزنید.

  • فولاد فنر لوله ای در ارابه فرود برخی از هواپیماهای کوچک به دلیل توانایی آن در جذب ضربه فرود استفاده می شود.
  • همچنین معمولاً در ساخت چاقو استفاده می شود.
  • در نوارهای الکتریکی ماهی استفاده می شود.
  • در گیره‌های کلاسور استفاده می‌شود.
  • به دلیل مقاومت در برابر تغییر شکل در ضخامت های کم، به طور گسترده استفاده می شود.

آهن فنری

آهن فنری

رایج ترین نوع فنر، فنر سیم پیچی است. با این حال، فنر می تواند هر جسم کشسانی باشد که بتواند انرژی را ذخیره کند. فنرهای آهنی فنرهای مارپیچ شکلی هستند که می توانند انرژی مکانیکی را ذخیره و آزاد کنند، ضربه را جذب کنند یا نیرویی را بین سطوح در تماس حفظ کنند. در تولید فنر آهنی یکنواخت با خلوص بالا با بالاترین چگالی ممکن برای استفاده در فرآیندهای نیمه هادی، رسوب بخار شیمیایی و رسوب فیزیکی بخار  از جمله تبخیر حرارتی و الکترونی (پرتو الکترونیکی)، تبخیر آلی در دمای پایین تخصص دارند. تبخیر، رسوب لایه ات، رسوب بخار فلزی آلی و شیمیایی . فنرهای آهنی انرژی مکانیکی را ذخیره و آزاد می کنند، شوک را جذب می کنند و نیروی بین سطوح در تماس را حفظ می کنند.

اندازه فنرهای فلزی استاندارد سایت کلید آهن از 0.75 میلی‌متر تا 1 میلی‌متر تا قطر 2 میلی‌متر با تلورانس‌ها و مقادیر آلفا (مقاومت رسانا) برای استفاده‌هایی مانند تشخیص گاز و تحمل‌های دماسنجی متغیر است. لطفاً برای ساخت آلیاژهای فنری سفارشی و اندازه‌های سنج با ما تماس بگیرید.

مواد با استفاده از کریستالیزاسیون، حالت جامد و سایر فرآیندهای تصفیه فوق العاده بالا مانند تصعید تولید می شوند. در تولید ترکیب‌های سفارشی برای کاربردهای تجاری و تحقیقاتی و فناوری‌های اختصاصی جدید تخصص دارند. همچنین آهن را به صورت پودر، شمش، قطعات، پلت، دیسک، گرانول و به اشکال ترکیبی مانند اکسید تولید می شود. اشکال دیگر در صورت درخواست در دسترس هستند. فنرهای آهنی می توانند چندین هدف مختلف داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر از مقاله تسمه استیل فنری می توانید، سایت کلید آهن را بررسی کنید.

خلاصه

نوع خاصی از فولاد فنری که دارای 15.64% کروم، 4.38% نیکل، 2.68% مولیبدن، 1% منگنز، 0.23% سیلیکون، 0.12% مس و 14% کربن است، در ساخت فنرهای موتورها و سایر موارد استفاده می شود. که نیاز به مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند. ما در این مقاله تسمه استیل فنری از فروشگاه آنلاین کلیدآهن به نکاتی مرتبط از جمله تسمه فنری، فولاد فنری، آهن فنری پرداختیم.

منبع: gunbelts.com