تفاوت استیل 420 و 430


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

 استیل 420

تفاوت استیل ۴۲۰ و ۴۳۰ در بین استیل های زنگ نزن دو کلاس ۴۳۰ و ۴۲۰ به صورت کاربردی ترین فراورده ها این که مورد توجه و تایید مهندسان قرار گرفتند، سری هایی که با دارا بودن شباهت های زیادی بوده ولی به سبب ترکیب مختلف با اختلافات کمی که دارند.

 در مکانهای متنوعی استفاده می شوند.  در سایت کلیدآهن به انواع استیل و تفاوت ها و  ورق استیل 430 اشاره می کنیم. 

تفاوت ورق استیل ۳۰۴ و ۳۱۶

پاسخ ساده این است که 304 حاوی 18٪ کروم و 8٪ نیکل است در حالی که 316 حاوی 16٪ کروم، 10٪ نیکل و 2٪ مولیبدن است. مولیبدن برای کمک به مقاومت در برابر خوردگی به کلریدها (مانند آب دریا و نمک های یخ زدا) اضافه می شود.

 بروشور فولاد ضد زنگ برای کاربردهای خوردگی ساحلی و نمکی به عنوان یک مرجع کلی برای استفاده از فولاد ضد زنگ در منطقه ما بسیار مفید بود.

فولاد ضد زنگ نوع 316 یک فولاد ضد زنگ کروم نیکل آستنیتی و مقاوم در برابر حرارت با مقاومت در برابر خوردگی برتر در مقایسه با سایر فولادهای کروم نیکل در مواجهه با انواع خورنده های شیمیایی مانند آب دریا، محلول های آب نمک و مانند آن است.

از آنجایی که آلیاژ فولاد ضد زنگ نوع 316 حاوی یاتاقان مولیبدن است، نسبت به 304 مقاومت بیشتری در برابر حملات شیمیایی دارد. نوع 316 بادوام، ساخت آسان، تمیز، جوش و پرداخت است.

آیا استیل جذب آهنربا می شود؟

فولادهای زنگ نزن آلیاژهای مبتنی بر آهن هستند که عمدتاً به دلیل مقاومت در برابر خوردگی عالی خود شناخته می شوند که عمدتاً به دلیل غلظت کروم فولاد است. انواع مختلفی از فولاد ضد زنگ وجود دارد. دو نوع اصلی آستنیتی و فریتی هستند که هر کدام آرایش اتمی متفاوتی از خود نشان می دهند.

 به دلیل این تفاوت استیل ۴۲۰ و ۴۳۰، فولادهای زنگ نزن فریتی عموماً مغناطیسی هستند در حالی که فولادهای زنگ نزن آستنیتی معمولاً مغناطیسی نیستند. یک فولاد ضد زنگ فریتی خاصیت مغناطیسی خود را مدیون دو عامل است: غلظت بالای آهن و ساختار اساسی آن است.

استیل بگیر چیست؟ 

استیل بگیر، فرآیندی که برای تولید فولاد بگیر استفاده می شود، شامل فولاد در دماهای بالا (معمولاً بیش از 1700 درجه فارنهایت) است. این دماهای بالا بالاتر از دمای تبلور مجدد فولاد است و به فولاد اجازه می دهد به راحتی شکل داده شود، شکل بگیرد و در اندازه های بزرگتر ساخته شود.

با سرد شدن، استیل بگیر تمایل دارد به طور غیر یکنواخت جمع شود و در مقایسه با استیل نگیر کنترل کمتری بر روی اندازه و شکل محصول نهایی می دهد. در ادامه مقاله تفاوت استیل ۴۲۰ و ۴۳۰ ما راهمراهی کنید.

تفاوت انواع استیل 

به سبب اینکه هر ورق استیل دارای ویژگی‌های فنی و متنوعی از لحاظ نحوه تولید شده ای و طرح و مطالبی مشابه دارد اقسام خیلی مختلفی از آن ساخته می‌شود

  • ورق استیل گرید ۲۰۰

این مدیر و رها از آلیاژهای متفاوتی نظیر منگ زنی که روم به صورت آلیاژهایی اساسی تولید می‌شوند و اقسام آنها از جمله:

  • ورق استیل گرید ۲۰۱ از مدل آستین ای تی و ساخته شده به طریق نورد سرد

  • ورق استیل گرید ۲۰۲ از مدل‌استین ای تی و ساخته شده با ساختار فولاد زنگ نزن

زمان خرید به این مطالب از سایت کلید آهن و دقت داشته باشید که بعضی از فروشندگان سوء استفاده می‌کنند که غالباً هم مجوز ندارند و سعی می کنند

استیل ۲۰۱ رام مکان استیل ۳۰۴ به شما خواهند داد امکان دارد در حجم پایین و مصارف زمان کوتاه این موضوع مشکلی برای جهت شما ایجاد نخواهد کرد ولی در مدت زمان زیاد طبیعت ایجاد ضرر های مالی بسیاری خواهد شد.

استیل ۲۰۱ از لحاظ نمای ظاهری خیلی شبیه به استیل ۳۰۴ است و و دارای خواص غیر مغناطیسی مثل استیل ۳۰۴ است.

انواع استیل 

ایا استیل بگیر زنگ میزند؟

سایت کلید آهن به مطلب استیل زنگ میزند می پردازیم. خوردگی نحوه تجزیه استیل با حمله اکسیژن به سطح است. زنگ نوع خاصی از خوردگی است که توسط آهن تجربه می شود. اکسیژن،  اکسید آهن ایجاد می کند. که از بدنه استیل جدا می شود و استیل تازه را در معرض اکسیژن قرار می دهد.

استیل که زنگ نمی زند، مانند آلومینیوم و ضد زنگ، یک لایه اکسید روی سطح تشکیل می دهند.

بنابراین، اگر می خواهید به فولاد پوششی بدهید که ماندگاری بیشتری نسبت به رنگ داشته باشد، آن را با یک لایه روی بپوشانید. و آن گالوانیزه است.

روی از رسیدن اکسیژن و آب به فولاد زیر جلوگیری می کند. این کار را ابتدا با تشکیل یک لایه اکسید روی روی سطح انجام می دهد. هنگامی که رطوبت وجود دارد که به کربنات روی تبدیل می شود. این به فلز پتینه خاکستری کسل کننده ای می دهد که در آب نامحلول است و هرگونه تغییر شیمیایی بیشتر را متوقف می کند.

خلاصه

در این مقاله تفاوت استیل ۴۲۰ و ۴۳۰ به انواع استیل تفاوت آنها اشاره کردیم. از این تفاوت تعیین شد، که گرید ۴۳۰ جهت کارایی هایی با درجه حرارت زیاد در مقایسه به گرید زنگ نزن ۴۲۰ ایده آل است. سایت کلیدآهن شما را با انواع استیل و تفاوت و خرید ورق استیل 430 آن اشاره کرد.

منبع : rocheindustry.com