آموزش جوشکاری لوله استیل


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

آموزش جوشکاری لوله استیل

جوشکاری لوله استیل

آموزش جوشکاری لوله استیل موضوع مورد بحث در این مقاله از سایت کلید آهن است. عملیات جوشکاری و ایجاد اتصالات در ساخت و ساز و تولید هر نوع محصول صنعتی کاربرد دارد. جوشکاری استیل با آرگون و جوش استیل با هوا از انواع روش های اتصال قطعات و لوله های استیل به یکدیگر است.

در واقع این جوشکاری است که امکان تولید محصولات متنوع را باعث می شود.  این کار را با به کارگیری لوازم مختلف و الکترود جوشکاری استیل انجام می دهند و نحوه و زمان انجام کار، به محصول تولیدی و نوع کاربرد آن بستگی دارد. با ما همراه باشید تا این موضوع را بهتر بررسی کنیم.

آموزش جوشکاری لوله استیل مرحله به مرحله 

حتما تا به حال دستگاه جوشکاری فلزات را از نزدیک دیده اید. ما در ادامه لوازم جوشکاری استیل را به طور کامل معرفی می کنیم. اما از همین ابتدا بهتر است در مورد روش های انجام کار اطلاعاتی به دست آورید. به طور کل، جوشکاری استیل به سه روش انجام می شود؛ روش نقطه ای، روش TIG و روش MIG

هر کدام از این روش ها بسته به نوع لوله، ضخامت آن، زمان در نظر گرفته شده برای انجام کار و کاربرد لوله نهایی انتخاب می شوند.

انواع روش های جوشکاری استیل

در این بخش ضمن معرفی انواع روش های انجام عملیات جوشکاری به لوازم مورد نیاز و مقایسه هر کدام خواهیم پرداخت.

جوشکاری استیل با روش TIG

این روش معمولا برای زمانی که نیاز به دقت و ظرافت بالا در حین انجام جوشکاری نیاز است، مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع ورق استیل یا لوله انتخاب شده برای این روش نازک تر و با ضخامت پایین تری است. روش TIG (tungsten inert gas welding) در آموزش جوشکاری لوله استیل با نام جوشکاری تنگستن با گاز شناخته می شود. در این روش از گاز آرگون استفاده می شود. البته این گاز به تنهایی مورد استفاده قرار نگرفته و به همراه گازهای نیتروژن، هلیوم و هیدروژن به کار می رود.

روش جوشکاری استیل با آرگون نسبت به سایر روش ها از میزان پیچیدگی و نیاز به دقت بالاتر برخوردار است. همچنین انجام آن از لحاظ قیمت در مقایسه با روش MIG گران تر و پر هزینه تر است.

هر کدام از دستگاه های مورد استفاده در این روش تنظیمات خاص خود را دارند. به همین دلیل است که  باید پیش از انجام کار در مورد انتخاب دستگاه درست وهمچنین صحت تنظیمات آن، اطمینان پیدا کنید.

جوشکاری با روش MIG

این روش با نام روش جوشکاری قوسی با گاز محافظ نیز شناخته می شود. بخشی از این فرایند به شکل مکانیزه و بخشی به صورت دستی انجام می گیرد. در این فرایند نیز الکترود و گاز آرگون نقش مهمی دارند.

همانطور که در بخش مربوط به TIG هم اشاره شد قیمت تمام شده این عملیات نسبتا پایین است. سرعت انجام این کار به میزان قابل توجهی بالاتر از روش جوشکاری قبلی است. به همین دلیل است که آموزش جوشکاری لوله استیل به این روش ساده تر و مقدماتی تر است. افرادی که می خواهند به کار با این روش مشغول می شوند، اغلب می توانند کار خود را با تجربه اولیه و اندک خود شروع کنند.

روش جوشکاری نقطه ای

انجام عملیات جوش استیل به استیل به این روش هم قیمت پایینی خواهد داشت. استفاده از الکتریسیته در دستگاه جوش استیل در این روش موجب اتصال قطعات استیل به یکدیگر می شود. نحوه انجام جوشکاری به شکل نقطه ای هم ساده و سریع است و می توان برای انواع پروژه ها اعم از کوچک و بزرگ از آن استفاده کرد. نقطه ذوب پایین برای این کار مانع از کج شدن و خمیدگی لوله استیل نهایی پس از جوشکاری می شود. در مقاله بهترین روش ورق استیل در باره این روش ها توضیحات کامل تری را ارائه داده ایم.

آموزش جوشکاری لوله استیل

جوشکاری لوله استیل

سیم جوش استیل چیست؟

در حین آموزش جوشکاری لوله استیل حتما با سیم جوش استیل هم سر و کار خواهید داشت. در روش های غیر اتوماتیک نیاز به ذوب شدن یک سیم جوش برای قرار گیری در بین دو قطعه استیل وجود دارد. زمانی که شما در حال جوشکاری هستید با یک دست خود باید دستگاه جوش استیل را نگه دارید و با دست دیگر، سیم جوش را به میان دو قطعه و در محل مورد نظر برای اتصال قرار دهید تا ذوب شود.

قیمت جوش استیل

بهتر است در کنار آموزش لوله جوشکاری استیل، در مورد قیمت این کار هم اطلاعاتی در دست داشته باشید. ما در این مقاله از سایت کلید آهن لیست قیمتی از برخی از انواع سیم جوش استنلس استیل برای این کار جمع آوری کرده ایم که در ادامه آمده است:

 

نام سایز آلیاژ واحد قیمت
 

سیم جوش استنلس استیل ۳۰۴L  ۲

2 304L کیلوگرم 2,471,650 ریال
 

سیم جوش استنلس استیل ۳۰۴L  ۲٫۵

2.5 304L کیلوگرم 2,471,650 ریال
 

سیم جوش استنلس استیل ۳۰۴L  ۳

3 304L کیلوگرم 2,423,450 ریال
 

سیم جوش استنلس استیل ۳۰۴L  ۴

4 304L کیلوگرم 2,423,450 ریال

 

منبع: wagnerweldingsupply.com

تماس بگیرید

محصولات