ورق استیل برای ساخت چاقو


دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

استیل برای ساخت چاقو

ورق استیل برای ساخت چاقو

استیل برای ساخت چاقو

ورق استیل برای ساخت چاقو: انتظار می رود که یک چاقوی خوش ساخت به طور مداوم و بدون خرابی کار کند. با این حال، ساختن چاقویی که مستعد خرابی نباشد می‌تواند دشوار باشد؛ زیرا تیغه چاقو تا لبه‌ای ظریف تیز می‌شود که نباید شکسته یا کدر شود.

برای رسیدن به این هدف، انتخاب مواد چاقوی مناسب مهم است، زیرا فلز و درجه نادرست در نهایت منجر به شکست زودرس و کدر شدن لبه می شود. همه فلزات برای چاقوها برابر نیستند، بنابراین در سایت کلیدآهن در اینجا آموزش استفاده از ورق استیل برای ساخت چاقو آورده است. با ما همراه باشید

چرا ورق استیل برای ساخت چاقو استفاده می شود؟

استیل ضد زنگ نوع دیگری از فلز چاقو ساز است. مزیت اضافی استفاده از استیل ضد زنگ، افزودن کروم و سایر عناصر آلیاژی است که مقاومت در برابر خوردگی را افزایش می دهد. چاقوهای استیل ضد زنگ معمولاً از فولادهای ضد زنگ فریتی یا مارتنزیتی ساخته می شوند. به منظور ساخت چاقوهایی که لبه های مناسبی دارند، گریدهای مارتنزیتی و فریتی فولاد ضد زنگ باید دارای سطوح کربنی کافی برای رسیدن به سختی بالا باشند. برای ساخت چاقو از درجه هایی مانند 420 و 440 استفاده می شود.

انواع ورق استیل برای ساخت چاقو

گریدهای آستنیتی مانند 316 ممکن است گهگاه برای ساخت چاقو مورد استفاده قرار گیرند، با این حال، گریدهای آستنیتی معمولاً نمی توانند به اندازه کافی سخت شوند تا لبه ماندگاری داشته باشند. هنگام ساخت چاقو باید از نسخه های کم کربن استیل زنگ نزن آستنیتی مانند 304L اجتناب کرد، مگر اینکه مقاومت در برابر خوردگی نگرانی اصلی باشد و عمر تیغه در درجه دوم اهمیت قرار گیرد.

بهترین فنر برای ساخت چاقو

همچنین استیل های زنگ نزن سخت شونده رسوبی وجود دارند که دارای مقاومت در برابر خوردگی و خواص سخت شدنی عالی هستند. اینها معمولاً در برنامه هایی استفاده می شوند که خوردگی یک نگرانی بزرگ است. استل ضد زنگ سخت کننده رسوبی که معمولاً برای تیغه ها استفاده می شود PH 17-7 است. برای دستیابی به حداکثر سود از این آلیاژها برای ساخت چاقو، باید بدانید که چگونه رسوب به درستی فلز را سخت کند.

البته، طیف گسترده‌ای از فلزات و گریدهای دیگر برای ساخت چاقو مورد استفاده قرار می‌گیرد، اینها تنها تعدادی از انواع متداول هستند.

ساخت چاقو

اموزش ساخت چاقو با ورق استیل

آموزش استفاده ورق استیل برای ساخت چاقو

الگو:

خب الگوهای جذاب زیادی در گوگل برای چاقوی کلاسیک موجود است. یکی از آنها را انتخاب کرده سپس یک شابلون روی کاغذ سایز A4 بکشید و با مقداری چسب روی ورق استیل بچسبانید.

حفاری و ایجاد سوراخ:

ابتدا سوراخ‌های پایلوت روی نقاطی که باید اره حفره‌ای را در آن وارد کنیم سوراخ می‌شود و سپس سوراخ‌های بزرگ‌تری به قطر 36 میلی‌متر و سپس سوراخ‌های کوچک‌تر به قطر 22 میلی‌متر برای انگشتان ایجاد می‌کنیم. بعداً سوراخ‌های بیشتری روی صفحه چاقو به قطر 5 میلی‌متر ایجاد می‌شود.

برش ورق استیل:

پس از برش تمام شکل های گرد با استفاده از اره های سوراخ دار، بقیه ورق استیل را با استفاده از یک اره جیگ مجهز به تیغه فلزی برش می دهیم. این به ما کمک کرد تا منحنی های مختلف را به راحتی برش دهیم.

آسیاب اولیه:

اکنون آسیاب اولیه متمرکز شده است تا تمام نقص در انحنای چاقو برطرف شود و تیغه های چاقو شکل بگیرد. ابتدا قالب را با استفاده از آسیاب دستی جدا می کنیم و سپس با استفاده از آسیاب نیمکتی به آسیاب ادامه می دهیم. بعداً سنگ زنی شیب دار روی تسمه سنباده انجام می شود

صاف کردن سطح:

برای رفع عیوب جزئی و صاف کردن سطح ناصاف، چاقو را با استفاده از سنباده هایی با اعداد گریت افزایش یافته سمباده زدیم و بعداً با استفاده از سنباده اوربیتال سطح صاف کره به دست می آید.

سخت کردن چاقو:

برای سفت شدن چاقو از متداول ترین تکنیک تمپر کردن استفاده کرده ایم. ابتدا چاقو را تا زمانی که با استفاده از یک دسته زغال قرمز داغ شود حرارت داده ایم و سپس آن را به سرعت در حمام روغن موتور قدیمی فرو می بریم که منجر به کریستالیزه شدن و تنظیم مجدد اتم های استیل برای شکل گیری پیکربندی پایدارتر می شود و در نتیجه سطح استیل مقاوم تر می شود.

سنباده نهایی:

از آنجایی که فرآیند سخت شدن، تمپرینگ لکه‌هایی از روغن سوخته را روی سطح چاقو به جا می‌گذارد؛ بنابراین لازم است چاقو را در مرحله نهایی سنباده ‌زنی و آسیاب قرار دهید تا سطح صاف و بدون عیب و نقصی به آن داده شود.

نتیجه گیری

امیدوارم که این مطالب از سایت کلیدآهن مورد پسند شما واقع شده باشد. ما در فروشگاه کلیدآهن، طیف وسیعی از فلزات را برای کاربردهای مختلف عرضه می‌کنیم. سهام ما شامل: لوله استنلس استیل صنعتی، لوله استنلس استیل دکوراتیو و لوله استنلس استیل صنایع شیری ( غذایی) است. در صورت رضایت از آموزش استفاده ورق استیل برای ساخت چاقو، نظرات خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

تماس بگیرید

محصولات