ضایعات ورق استیل بگیر


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق استیل

فولاد نورد بگیر غالبا به پرداخت خیلی کمتر در مقایسه به فولاد نورد نگیر لازم دارد که آن را خیلی ارزان تر خواهد کرد. از آنجایی که فولاد نورد بگیر امکان دارد در درجه دمای اتاق سرد شود، معمولا نرمال شده است. در این مقاله ضایعات ورق استیل بگیر از سایت کلیدآهن به شناخت مطالبی مشخصات ورق انواع ورق و کاربرد آنها می پردازیم.

تفاوت فولاد نورد بگیر و نورد نگیر چیست؟

مهم است که توجه داشته باشید که تفاوت اصلی بین فولاد نورد بگیر و نورد نگیر در فرآیند است. “نورد بگیر” به پردازش انجام شده با گرما اشاره دارد. “نورد نگیر” به فرآیندهایی گفته می شود که در دمای اتاق یا نزدیک به آن انجام می شود. اگرچه این تکنیک‌ها بر عملکرد و کاربرد کلی تأثیر می‌گذارند، اما نباید آن‌ها را با مشخصات رسمی و درجه‌های فولاد، که به ترکیب متالورژیکی و رتبه‌بندی‌های عملکرد مربوط می‌شود، اشتباه گرفت. فولادهای با درجه‌ها و مشخصات مختلف می‌توانند ضایعات ورق استیل  بگیر یا نورد نگیرباشند. از جمله فولادهای کربنی پایه و سایر فولادهای آلیاژی.ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما برخی از انواع فولاد برای کاربردهای خاص مناسب تر هستند. دانستن اینکه از کدام یک استفاده کنید می تواند به جلوگیری از خرج کردن بیش از حد مواد خام کمک کند. همچنین می تواند در زمان و هزینه پردازش اضافی صرفه جویی کند. درک تفاوت بین ضایعات ورق استیل بگیر از سایت کلید آهن و فولاد نگیر برای انتخاب یکی از دیگری ضروری است.

مشخصات ورق استیل ۳۰۴

صفحات استنلس استیل 304 بخشی از خانواده آستنیتی فولاد زنگ نزن هستند و یکی از انواع ورق های ضد زنگ همه کاره و پرکاربرد هستند. آنها یک محصول ضد زنگ نسبتا کم هزینه هستند و در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

 گرید 304 دارای خواص دمای پایین بسیار عالی است و به خوبی به سخت شدن با کار سرد پاسخ می دهد. نمرات ورق فولادی ضد زنگ 304 ویژگی های جوشکاری خوبی دارند و معمولاً برای بازیابی عملکرد نیازی به بازپخت پس از جوش نیست. صفحات 304 ss دارای مقاومت در برابر خوردگی عالی در انواع رسانه های مختلف هستند.

کاربرد ورق استیل

از مایکروویو گرفته تا تراکتور و ماشین و چنگال، ورق فلزی سنگ بنای بسیاری از چیزهای مختلف است که ما روزانه استفاده می کنیم.

ورق فلزی فلزی است که به ورقی نازک و قابل انعطاف تبدیل شده است، اما یکپارچگی و استحکام ساختاری را حفظ می کند

ورق فلزی در 4 شکل مختلف وجود دارد: فولاد نورد سرد، فولاد نورد گرم، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم. هر یک از این دسته های مختلف از نظر ضخامت، سختی، استحکام و کاربرد ایده آل متفاوت است.

انواع ورق استیل ۳۰۴ چیست؟

فلزات و آلیاژهای مختلفی وجود دارند که به شکل ورق در می آیند و در نهایت در ساخت قطعات تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند. جهت اطلاع شما می توانید بهترین ورق را از سایت کلید آهن خریداری کنید.

انتخاب اینکه کدام ماده تا حد زیادی به کار برد نهایی قطعات ساخته شده بستگی دارد، مواردی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از شکل پذیری، جوش پذیری، مقاومت در برابر خوردگی، استحکام، وزن و هزینه. متداول ترین مواد موجود در ساخت ورق فلزی دقیق عبارتند از:

تعدادی از گریدها برای انتخاب وجود دارد، برای هدف این مقاله سفید ما بر روی سه مورد برتر موجود در ساخت ورق فلزی دقیق تمرکز خواهیم کرد.

استنلس آستنیتی

 یک فولاد غیر مغناطیسی هر یک از فولادهای سری 300  است که حاوی سطوح بالایی از کروم و نیکل و سطوح پایین کربن است. اینها به دلیل شکل پذیری و مقاومت در برابر خوردگی شناخته شده اند، اینها پرکاربردترین گرید فولاد ضد زنگ هستند.

فریت

 فولادهای ضد زنگ که فولادهای مغناطیسی و غیر قابل عملیات حرارتی هستند که حاوی 11 تا 30 درصد کروم هستند اما نیکل کم یا بدون نیکل دارند.

 معمولاً برای مصارف غیر سازه ای استفاده می شود که در آن مقاومت در برابر خوردگی خوب مورد نیاز است، مانند کاربردهای آب دریا یا کاربردهای تزئینی که زیبایی شناسی دغدغه اصلی است. این فلزات بیشتر در فولاد ضد زنگ سری 400 یافت می شوند.

مارتنزیتی

 گروهی از فولادهای کرومی که معمولاً حاوی نیکل نیستند، برای تهیه گریدهای فولادی که هم در برابر خوردگی مقاوم هستند و هم از طریق عملیات حرارتی تا طیف وسیعی از سطوح سفتی و استحکام سخت می‌شوند.

ورق استیل طلایی

ورق استیل طلایی در طبقه پایین تر از ورق استیل دکوراتیو واقع می شود که روی زمینه آن با روکشی از رنگ طلایی پوشیده است. کارایی دین مدل از ورق اغلب در عمل تزئینی است. در نتیجه ورق استیل که از جنس استیل زنگ نزن تولید می شود. با دقت به وجود عناصر آلیاژی نیکل و کروم در ساختار آن، مقاومت در برابر خوردگی بسیاری از خود بروز می کند. از این سمت این فراورده در صنایع متنوع، کاربردهای وسیعی دارد.

در تعریفی دیگر از سایت کلید آهن می توان گفت که ورق استیل طلایی زیربنایی از اوراق رنگی با روکش طلایی رنگ است. ورق استیل رنگی نیز خود در زیر بنای ورق استیل دکوراتیو بشمار می آید. بجزء این رنگ طلایی، رنگ های متنوعی از این ورق دکوراتیو در بازار عرضه می شود.

نظیر این رنگ می توان به رز گلد، مشکی، قرمز، آبی و برنزی نام برد. این فراورده توسط جنس استیل آن، با دارا بودن مقاومت زیاد در برابر خوردگی است و همینطور دارای نمای زیبا که سبب شده، تا در مصارف دکوراتیو مثل ظاهر خارجی و داخلی ساختمان، در تولید بدنه اجناس خانگی و اجناس تزیینی کارایی زیاد دارد. 

 ضایعات فولاد

ورق استیل ۳۱۶

کویل و ورق استنلس استیل 316/316l بخشی از خانواده آستنیتی فولاد زنگ نزن است. گرید 316 حاوی سطح بالاتری از نیکل نسبت به 304 است که مقاومت در برابر خوردگی آن را نسبت به درجه 304 بهبود می بخشد.

ورق 316/316l دارای خواص مکانیکی عالی در دماهای زیر صفر و مقاومت در برابر خوردگی خوب است و آن را به گزینه ای عالی برای کاربردهای دریایی تبدیل می کند.

سخن آخر

در این مقاله ضایعات ورق استیل بگیر این ضایعات یکی از پراهمیت ترین و پرطرفدارترین ضایعات صنایع دانست. با دقت به ارزش و کارایی بیشتر استیل بگیر در صنعت و همچنین توجه به این مورد که اکثر استیل بکار رفته در جهان بازیافت ضایعات استیل بگیر است. جهت کسب اطلاعات فراوان به فروشگاه کلیدآهن مراجعه فرمایید.

منبع : alibaba.com