بهترین روش جوشکاری ورق استیل


دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

بهترین روش برای جوشکاری

بهترین روش جوشکاری ورق استیل

بهترین روش جوشکاری ورق استیل  چیست؟

بهترین روش جوشکاری ورق استیل :هنگام جوشکاری ورق استیل، هدف اصلی جلوگیری از تاب خوردگی، سوختگی و مناطق متاثر از حرارت بیش از حد است و در عین حال اطمینان حاصل می شود که جوش از استحکام مکانیکی کافی برای کاربرد برخوردار است. وبسایت کلیدآهن قصد دارد در این مقاله بهترین روش جوشکاری ورق استیل را برای شما شرح دهد. با ما همراه باشید.

انواع بهترین روش جوشکاری ورق استیل چیست؟

جوشکاری MIG:

همیشه از کوچکترین قطر سیم ممکن استفاده کنید؛ زیرا سیم های کوچکتر گرمای کمتری برای ذوب شدن و حرارت کمتر فلز می گیرند. سیم های کوچک همچنین کنترل بیشتری بر روی مهره جوش و شانس بهتری برای بازیابی اشتباهات به دلیل نرخ کمتر رسوب ایجاد می کنند.

به عنوان یک قاعده کلی، از فلز پرکننده ضخیم تر از فلز پایه استفاده نکنید. استفاده از سیم 0.023 یا 0.024 اینچی برای اکثر کارهای ورق استیل با گیج سبک توصیه می شود. هنگامی که متریال 18 گیج و ضخیم تر است، ممکن است بتوانید از سیم 0.030 اینچی استفاده کنید.

همیشه از یک گاز محافظ مبتنی بر آرگون بالاتر استفاده کنید، مانند 75٪ آرگون / 25٪ دی اکسید کربن. آرگون گرمای کمتری نسبت به CO 2 خالص دارد و پاشش کمتری را تجربه خواهید کرد.

برای جوش دادن ورق استنلس استیل صنعتی با سیم های جامد، از الکترود مثبت (قطبیت معکوس) استفاده کنید. سعی نکنید مواد نازکی مانند ورق استیل را با سیم های شاردار جوش دهید، که حرارت بیشتری را به فلز پایه وارد می کند.

جوشکاری TIG

الکترود تنگستن 1/8 اینچی بزرگتر را فراموش کرده و از الکترود کوچکتر استفاده کنید. الکترودهای کوچکتر آسان‌تر شروع می‌شوند و در تنظیمات حرارت کمتر بهتر عمل می‌کنند، که به جلوگیری از سوختگی کمک می‌کند و به شما امکان می‌دهد قوس را در ناحیه کوچک‌تری متمرکز کنید. برای فولادها، تنگستن را نوک تیز نگه دارید و آن را به موازات طول آسیاب کنید.

در حالی که پرکننده استیل یک انتخاب رایج برای فولاد است، یکی دیگر از گزینه های محبوب برای جوشکاری ورق استنلس استیل دکوراتیو است. نرم تر است و به خوبی تمام می شود، در حالی که حرارت مورد نیاز برای جوشکاری را کاهش می دهد. همچنین مهم است که فلز پرکننده‌ای را انتخاب کنید که نازک‌تر از فلز پایه باشد یا تا حد امکان نزدیک باشد. این تضمین می کند که قبل از اینکه فلز پرکننده فرصتی برای اتصال به آن پیدا کند، فلز پایه را بیش از حد گرم نخواهید کرد.

بهترین روش جوشکاری استیل

بهترین روش برای جوشکاری استیل

تکنیک های بهترین روش جوشکاری ورق استیل

برای جلوگیری از سوختن و تاب برداشتن، مشعل را شلاق نزنید یا نبافید. هرچه زمان بیشتر قوس در یک منطقه باشد، گرمتر می شود. همیشه در یک خط مستقیم حرکت کنید و از سریع ترین سرعت ممکن استفاده کنید که نمایه مهره خوبی را حفظ کند. راه دیگر برای جلوگیری از سوختگی استفاده از تکنیک فشار اسلحه MIG است. این امر در مقایسه با کشیدن تفنگ، سیم را به لبه خنک‌ تر فلز پایه و گودال نشان می‌دهد، که سیم را به سمت قسمت داغ ‌تر گودال هدایت می‌کند، احتمال انفجار را افزایش می‌دهد.

  • جوش پراکنده: گرمای نابرابر توزیع شده باعث اعوجاج و تاب خوردگی می شود که باعث خرابی قطعاتی می شود که باید با هم قرار گیرند. برای به حداقل رساندن تاب برداشتن، گرما را تا حد امکان به طور مساوی توزیع کنید. شما می توانید این کار را با استفاده از روش جوشکاری پرش انجام دهید، که شامل ایجاد یک سری جوش های متناوب یا بخیه می شود.
  • میله های پشتی: برای دفع سریعتر گرما از خنک کننده اتمسفر به تنهایی، ناحیه متاثر از گرما را در تماس با پشتی یا میله خنک کننده قرار دهید. این می تواند به سادگی یک میله فلزی (معمولاً مس یا آلومینیوم زیرا گرما را به بهترین نحو از بین می برد) که به پشت جوش بسته می شود.
  • برازش و طراحی اتصال: جوشکاری فلز نازک مستلزم اتصال محکم است. یک جوش لب به لب را روی فلز 20 تا 24 تصور کنید. اگر قطعات حتی تا 1/16 اینچ همدیگر را لمس نکنند، سوراخی ایجاد کرده‌اید که باعث سوختگی و شکافی می‌شود که نمی‌ تواند گرما را جذب کند. برای جلوگیری از دوباره کاری، قانون «دوبار اندازه گیری، یک بار برش» را دنبال کنید. همچنین می توانید سعی کنید قطعه را با اتصالاتی که گرمای بیشتری را تحمل می کند دوباره طراحی کنید. حتی ممکن است بتوانید از جوش دوشاخه در مناطقی که نیازی به مهره جوش جامد ندارند استفاده کنید.

نتیجه گیری

برای بهترین روش جوشکاری ورق استیل، جلوگیری از سوختگی و تاب برداشتن در هنگام جوشکاری ورق استیل تماماً مربوط به کنترل گرما است. فرآیند جوشکاری و فلز پرکننده مناسب را انتخاب کنید و این نکات رایج را برای اطمینان از موفقیت دنبال کنید. امیدوارم که این مطالب از مجموعه کلیدآهن برای شما عزیزان کاربردی باشد تا هنگام جوشکاری ورق استیل با هیچگونه مشکلی مواجه نشوید.

منابع: millerwelds

تماس بگیرید

محصولات