تفاوت لوله درزدار و لوله بدون درز


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

تفاوت لوله درزدار و لوله بدون درزدراین مقاله از سری مقالات وب سایت کلیدآهن در مورد تفاوت لوله درزدار و لوله بدون درز می پردازیم. این که لوله درزدار چیست و چه کاربردی دارد و همچنین تعریف و کاربرد لوله بدون درز را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

قیمت لوله بدون درز و همچنین قیمت لوله درزدار نیز از جمله مواردی است که در ضمن آشنایی با این لوله ها باید بدانید. علاوه بر این، در مورد خرید این لوله استیل که باید از چه فروشگاه هایی انجام شود تا از سلامت و مرغوبیت کالا اطمینان داشته باشید، نیز باید اطلاعاتی در اختیارتان باشد.

برای به دست آوردن این اطلاعات پیشنهاد ما این است که مقاله پیش رو را مطالعه نموده و در صورت سوال یا ابهام با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

لوله درزدار چیست؟

لوله درزدار استفاده گسترده ای در صنایع مختلف دارد. این لوله می تواند سیالات را به شکل پرفشار انتقال دهد و امکان به کارگیری آن در هر نوع شرایط اب و هوایی به اثبات رسیده است. تولید این نوع لوله ها با دو نام انجام می شود. به این صورت که دو روش لوله درزجوش و درزجوش اسپیرال را برای تولید لوله های درزدار در نظر می گیرند. در این میان خرید لوله های درزجوش اسپیرال از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

تفاوت لوله درزدار و لوله بدون درز

لوله ها در حالت کلی در دو دسته درزدار و بدون درز دسته بندی می شود. آن چه که به عنوان تفاوت این دو نوع لوله باید بدانید، در نام آن ها مشخص است. به این معنی که لوله درزدار دارای یک درز در بدنه خود می باشد. این درز توسط جوشکاری گرفته شده و شکل لوله پدید می آید.

اما در لوله بدون درز، همان طور که از نام آن مشخص است، در بدنه خود هیچ گونه درز و یا محل اتصالی در بدنه آن دیده نمی شود. این گونه لوله ها در مراحل تولید خود تفاوت های چشم گیری با مراحل تولید لوله درزدار دارند. به همین دلیل است که ما هم موضوع این مقاله را بررسی تفاوت لوله درزدار و لوله بدون درز انتخاب نموده ایم.

تفاوت لوله درزدار و لوله بدون درز از نظر ظاهر

لوله های مذکور از نظر ظاهری هم با هم تفاوت هایی دارند. لوله های درزدار از نظر کیفیت سطح در حد بالاتری قرار دارند. در این خصوص باید بدانید که لوله های بدون درز از شمش فولادی ساخته می شوند. این شمش ها دارای عیوبی هستند که با انجام پولیش و جلادهی نیز به طور کلی از روی لولهف برداشته نمی شوند.

اما لوله های فولادی درزدار یا کویل نورد گرم ساخته می شوند. به دلیل نداشتن عیوب ظاهری و قابلیت کنترل آسان، این نوع لوله ها دارای کیفیت سطح بهتری هستند.

تفاوت لوله درزدار و لوله بدون درز از نظر کارایی

لوله های بدون درز دارای گنجایش فشار بهتری برخوردار هستند. این نوع لوله ها عموما استحکام بیشتری در مقایسه با لوله های فولادی درزدار از خود نشان می دهند.

اگر بخواهید لوله ای را برای تجهیزات فشار قوی انتخاب کنید، بهترین انتخاب، لوله بدون درز است. چرا که درزجوش بودن لوله های درزدار برای این مورد کاربری، یکی از عیوب و عوامل عدم انتخاب این محصول به شمار می اید.

تفاوت لوله درزدار و لوله بدون درز از نظر جوشکاری

امکان جوشکاری برای هر دو لوله درزدار و بدون درز وجود دارد. اما لازم است بدانید که لوله بدون درز با ترکیبات شیمیایی مشخصی برای جوشکاری تولید می شود و انتقال حرارت جوش در آن به دلیل وجود عناصری از جمله منگنز، اکسیژن، گوگرد، سیلیکون و … است.

تفاوت لوله درزدار و لوله بدون درزلوله های درزدار و بدون درز چگونه تولید می شوند؟

در حین بررسی تفاوت لوله درزدار و لوله بدون درز نیاز است تا در مورد روش تولید این لوله ها نیز مطالبی را به شما بیان کنیم. لوله درزدار به این صورت تولید می شود که در مرحله اول، ورق فولادی برش داده شده و پس از نورد به صورت دایره ای، شکل می گیرد.

پس از آن ورق مذکور به شکل لوله در آمده و البته این تغییر شکل به جوش داده شدن درز لوله نیز وابسته است. زمانی که درز لوله با جوشکاری مسدود شد، مرحله تست لوله آغاز می گردد. در این مرحله نیاز است تا آزمایشاتی روی لوله انجام شود تا از درستی عملکرد آن و همچنین برخورداری لوله از ویژگی های مورد انتظار از آن، اطمینان حاصل گردد.

لوله های بدون درز نیز روش تولید مشابهی دارند با این تفاوت که از کشش گرم برای ساخت قالب استوانه ای شکل آن استفاده می گردد. همین امر باعث می شود که در بدنه این لوله محل اتصالی قابل مشاهده نباشد.

 

خرید انواع لوله بدون درز و دزدار

در این مقاله عمده ترین تفاوت لوله درزدار و بدون درز برای شما شرح داده شد. همچنین تلاش شد تا به شما بگوییم لوله درزدار چیست و تفاوت میان کاربرد لوله بدون درز و لوله درزدار چه چیزهایی است.

آن چه باید برای خرید این نوع لوله ها بدانید این است که باید در ابتدا به سایت ها و فروشگاه های معتبر سر زده و جهت دریافت اطلاعات در مورد قیمت روز لوله استیل درزدار و قیمت لوله بدون درز نیز از این مراکز کمک بخواهید. به همین دلیل به شما یشنهاد می کنیم که همین حالا با کارشناسان واحد فروش وب سایت کلیدآهن ارتباط بگیرید. شما می توانید سوالات خود را نیز کارشناسان این وب سایت به عنوان یک سایت معتبر و رسمی در زمینه فروش محصولاتی از این دست، جویا شوید.

منبع: steelpipesfactory.com – metalsdepot.com