انواع ورق آلیاژی


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

انواع ورق آلیاژی

ورق منگنزی و انواع ورق های آلیاژی از جمله مهم  ترین محصولاتی هستند که به جرئت می توان گفت که در همه صنایع حرفی برای گفتن دارند. مقالات فولاد با عنوان هایی مرتبط با انواع ورق و به خصوص ورق های آلیاژی به طور روزانه در اینترنت جستجو و مطالعه می شوند تا ویژگی ها و در نتیجه موارد کاربرد بیشتری از این محصول مورد توجه و استفاده قرار گیرد.

خرید ورق آلیاژی نیز وب سایت های معتبر مانند وب سایت کلید آهن امکان پذیر شده تا خریداران بتوانند با خیال راحت بهتربن ورق را از بازار تهیه نموده و به کار گیرند. قیمت ورق آلیاژی نیز به لیل استقبال بالای خریداران و از طرفی به جهت بالا بودن میزان تولید در کارخانجات سراسر جهان تا حد قابل توجهی منصفانه است.

 

انواع ورق آلیاژی

در این مقاله قرار است تا ما در مورد انواع ورق های آلیاژی مطالب مفیدی را در اختیار شما قرا دهیم تا هر ان چه را که نیاز است در مورد این محصول بدانید را از همین جا فرا بگیرید.

اجازه بدهید تا در همین ابتدای مقاله در مورد این که اصلا ورق آلیاژی چیست کمی صحبت کنیم. انواع ورق های آلیاژی از فولاد، آهن و کربن تولید می شوند. البته این در مورد همه محصولات آلیاژی صدق نمی کند. چرا که طلا و نقره از این قاعده مستنثنی اند و در هیچ کدام از آن ها این سه فلز به کار نرفته است.

 

دسته بندی ورق های آلیاژی

به طور کل ورق های آلیاژی بنا به نوع عرضه در بازار و براساس شکل و ظاهرشان به انواع زیر دسته بندی می شوند:

  • ورق های کویل که به صورت رول فرم هستند
  • ورق های بریده شده که به شکل شیت فرم عرضه می شوند

انواع ورق آلیاژی با توجه به نوع عملیات تولید آن ها نیز دسته بندی می شوند. ورق هایی که طی عملیات نورد گرم تولید شوند، با نام ورق های سیاه و ورق هایی که بر اثر نورد سرد تولید می گردند، ورق های روغنی یا ورق سرد نام گذاری می شوند.

 

سایر انواع ورق های آلیاژی

از دیگر انواع این ورق ها می توان به موارد زیر اشاره نمود. مهم ترین ورق هایی که در ادامه نام برده شده اند، در این مقاله مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهند گرفت:

  • ورق آلیاژی برنج
  • ورق های برنزی
  • ورق های آلیاژی پیوتر
  • ورق های آلیاژی فولادی که برخی از انواع آن عبارت اند از: ورق آلیاژی ST44، ورق آلیاژی ST52، ورق آلیاژی ST37 و …
  • ورق های آلیاژی با عناصر گران قیمت نظیر ورق طلای سفید، طلای زرگلد و نقره استرلینگ

 

ورق های آلیاژی پیوتر

از معروف ترین انواع ورق آلیاژی، ورق هایی هستند که از ترکیب قلع و مس تولید می شوند. این ورق ها که به آن ها پیوتر گفته می شود، با توجه به ترکیبات تشکیل دهنده شان خواصی از جمله نرم بودن و انعطاف پذیری دارند.

البته اگر میزان مس موجود در آن ها بالا باشد، ورق های پیوتر سخت تر خواهند بود. این نوع ورق ها بیشتر برای ساخت زیورآلات و وسایل تزئینی و ظروف فلزی به کار می روند.

انواع ورق آلیاژی

ورق آلیاژی برنز

یکی دیگر از انواع ورق آلیاژی، ورق برنز است که دارای خواص و ویژگی های قابل توجهی می باشد. این ورق از ترکیب قلع به همراه فسفر ساخته شده و دارای ویژگی هایی از جمله رسانا بودن جریان الکتریکی می باشد.

از ورق های آلیاژی برنزی برای ساخت انواع وسایل و قطعات الکتریکی و در صنایع الکترونیک بهره گرفته می شود.

 

ورق آلیاژی برنج

ورق آلیاژی برنجی نیز انواع ورق آلیاژی است که در بازار به فراوانی یافت می شود و دلیل آن بالا بودن میزان عرضه و تقاضا برای این نوع ورق می باشد. این ورق در واقع فلز مس است که با عناصری مانند آلومینیوم ، قلع، سرب و .. ترکیب شده.

 

ورق های آلیاژی فولادی

از انواع ورق های آلیاژی می توان به ورق های فولادی نیز اشاره نمود. ورق هایی که دارای عناصری مانند سیلیسیم و منگنز در ترکیبات خود هستند و معمولا دارای شماره هایی نظیر ST52 و .. می باشند. دو حرف S و T نشان دهنده این است که این نوع ورق ها دارای میزان قابل توجهی آهن و کربن در ترکیبات خود می باشند.

 

ورق آلیاژی ST52

از انواع ورق آلیاژی است و برای جوشکاری بسیار مناسب می باشد. این نوع ورق بیشتر برای ساخت انواع چارچوب ها و ریل های راه آهن به کار می رود . عدد 52 در کنار حروف S و T نشان می دهد که این ورق استحکام کششی برابر با 52 کیلوگرم در هر میلی متر مربع از خود را دارد.

 

ورق آلیاژی ST37

ورق آلیاژی ST37 نیز در صنعت بسیار کاربرد دارد. این ورق دارای ویژگی هایی از جمله برخورداری از سختی خوب می باشد که آن را برای استفاده در انواع صنایع مناسب نموده است. این ورق ها تا حد قابل قبولی مقاوم هستند و در اکثر موارد به جای ورق های ST52 نیز به کار می روند.

در این مقاله از وب سایت کلید آهن در مورد انواع ورق آلیاژی از جمله ورق پیوتر و رق های فولادی صحبت شد. در صورت تمایل برای خرید هر کدام از این محصولات و یا طرح هر گونه سوال می توانید با کارشناسان ما به شکل آنلاین در تماس باشید.