انواع ورق استیل رنگی


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

انواع ورق استیل

انواع ورق استیل رنگی : ورق استیل معمولاً دارای رنگ خاکستری متالیک است. در نتیجه گاهی اوقات سطح ورق استیل با لایه ای از رنگ الکترواستاتیک پوشانده می شود. در حال حاضر تنوع رنگی ورق های استیل شامل 15 رنگ می باشد و برای تولید آلاچیق، شیروانی، سقف سوله، لوازم خانگی و … استفاده می شود که این ورق ها وزن چندانی ندارند و شکل پذیری خوبی دارند. وجود یک لایه رنگ نیز باعث افزایش مقاومت آنها در برابر رطوبت و خوردگی می شود. با سایت کلیدآهن همراه باشید تا با ورق های استیل رنگی بیشتر آشنا شوید.

تولید انواع ورق استیل رنگی

برای تولید این نوع ورق ها چربی و ناخالصی های سطح ورق به طور کامل پاک می شود و سپس پس از شستن ورق ها و گذراندن مراحل آماده سازی دیگر، ورق ها وارد فرآیند رنگ آمیزی می شوند. رنگ آمیزی الکترواستاتیک بدین معنی است که در فرآیند تولید این ورق ها نوعی رنگ از اپوکسی، پلی استر، پلی وینیل کلراید یا پلی اورتان روی ورق پاشیده شده و سپس ورق فولادی وارد کوره می شود.

انواع ورق استیل و کاربرد آن

 ورق استیل رنگی

ورق سیاه:

سطح این ورق ها صاف و صیقلی نیست و به همین دلیل به آنها ورق سیاه می گویند. در ساخت این نوع ورق های فولادی از روش نورد گرم استفاده می شود. از غلتک ها برای شکل دادن به فولاد استفاده می شود تا به ضخامت مورد نظر برسد. از این ورق ها در تولید بدنه، لوله های جوشی، تانکر، کشتی، پروفیل و … استفاده می شود.

ورق گالوانیزه (ورق سفید):

جوشکاری یکی از مهمترین عواملی است که در تولید محصولات فولادی مورد توجه قرار می گیرد و برای برخی از صنایع، استفاده از فولاد ضد زنگ بسیار گران است. در نتیجه باید از راه حلی برای تولید ورق فولادی با هزینه کمتر استفاده کرد. آن را تا حد امکان در برابر خوردگی مقاوم کرد. از همین رو . از پوشش گالوانیزه برای تولید ورق های فولادی ضد زنگ استفاده می شود.

برای تولید ورق های گالوانیزه، ورق های فولادی (نوع روغنی) را در وان فلز مذاب غوطه ور می کنند و اجازه می دهند روی سطح ورق را بپوشاند. هر چه مقدار روی بیشتر برای پوشش ورق استفاده شود، بیشتر است. مقاومت آن در برابر خوردگی نیز بالاتر است.

ورق های گالوانیزه نیز طول عمر بیشتری دارند و به طور معمول تا 50 سال کار می کنند. همچنین در صورت قرار گرفتن در معرض رطوبت بالا می توانند تا 20 سال بدون نیاز به تعمیر و نگهداری به خوبی کار کنند. از ورق گالوانیزه برای لوله های آب، کابینت، مخازن و مخازن ذخیره آب و … استفاده می شود.

ورق روغن:

ورق های روغنی واقعاً چرب نیستند و این نام به دلیل سطح صیقلی و براق آنهاست که به آنها داده شده است. برای تولید این ورق از روش نورد سرد استفاده می شود که دلیل براق بودن سطح ورق می باشد. هدف از روش نورد سرد ساخت همزمان ورق فولادی با کیفیت بالا می باشد.

در این روش محصول خروجی فرآیند نورد گرم است. پس از سرد شدن وارد فرآیند اسید شویی می شود و سپس دوباره سیم پیچ می شود. سپس مجدداً در فرآیند نورد سرد و ورق فولادی وارد می شود. این بار با دمای پایین از غلتک ها عبور می کند تا به ضخامت مورد نظر برای ورق برسد.

این نوع ورق ها مبنای تولید ورق گالوانیزه می باشند و در تولید روکش یخچال و سایر لوازم خانگی مانند اجاق گاز و … استفاده می شود.

قیمت انواع ورق استیل رنگی

معیارهایی مانند وزن ورق استیل، ضخامت ورق استیل و … برای تعیین قیمت انواع ورق استیل رنگی مهم هستند. برای بررسی قیمت و یا خرید انواع ورق استیل و یا سایر محصولات ساختمانی، می توانید با فروشگاه کلیدآهن در تماس باشید و یا از قسمت های مختلف سایت دیدن فرمایید. امیدوارم که این مطالب مورد پسند شما واقع شده باشد. درصورت رضایت از ما نظرات خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.