انواع لوله مانیسمان


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

انواع لوله مانیسمان

انواع لوله مانیسمان: فردی در کشور آلمان با نام مانیسمان، اساس ساخت لوله مانیسمان را پی ریزی نموده و آن را به بازار عرضه نمود از آن پس با شناسایی هر ویژگی در این لوله، بر موارد کاربرد آن نیز افزوده شد. در حال حاضر این لوله با هان نام مانیسمان در ایران شناخته شده و در دسترس همگان قرار گرفته است.

شما باید مشخصات فنی لوله مانیسمان را بشناسید و با بررسی استاندارد لوله مانیسمان و رده بندی های مختلف آن، نسبت به خرید این محصول برای استفاده در پروژه خود استفاده نمایید. ما در این مقاله از سری مقالات کلیدآهن قصد داریم تا شما را با انواع این محصول آشنا نموده و اطلاعات مفیدی را در مورد رده های مختلف لوله مانیسمان در اختیار شما قرار دهیم.

 

انواع لوله مانیسمان

لوله های مانیسمان در هر نوعی که باشند معمولا در مواردی به کار می رند که نیاز به یک لوله با ضخامت پایین باشد. زمانی که بخواهند لوله ضخامت بالایی داشته باشد، تغییراتی در فرایند تولید لوله مانیسمان انجام می دهند. از این رو قیمت لوله نیز تا حدی بالا می رود.

به طور کل می توان گفت که لوله های مانیسمان با توجه به کارخانه تولیدی می توانند انواع مختلفی داشته باشند. فرایند تولید تقریبا پیچیده این محصول، امکان تولید آن توسط هر کارخانه ای را نمی دهد. رده بندی های مختلف لوله مانیسمان انجام شده تا هر کدام از این لوله ها با ویژگی ها و مشخصات فنی خاص خود و البته با توجه به استاندارد لوله ماینسمان، در دسترس مصرف کنندگان قرار بگیرد.

 

فرایندهای تولید انواع لوله مانیسمان

در بخش قبل به این نکته اشاره شد که فرایند تولید لوله مانیسمان می تواند با توجه به نوع نیاز مصرف کننده، متفاوت باشد. دراین بخش برخی از اصلی ترین و متداول ترین فرایندهای تولید لوله مانیسمان را به شما معرفی می کنیم.

  • فرایند تولید با استفاده از روش ریخته گری گریز از مرکز
  • فرایند تولید به روش سنبه کاری چرخشی
  • فرایند تولید با استفاده از روش ریخته گری پاششی

 

رده بندی لوله های مانیسمان

همان طور که گفته شد لوله مانیسمان دارای رده بندی های مختلفی است که هر کدام از این رده ها با توجه به استاندارد خاص خود دارای ابعاد، وزن، ضخامت و ویژگی های منحصر به فردی هستند. این رده ها عبارت اند از:

  • لوله مانیسمان رده 20
  • لوله مانیسمان رده 40
  • لوله مانیسمان رده 60
  • لوله مانیسمان رده 80
  • لوله مانیسمان رده 120
  • لوله مانیسمان رده 160

در ادامه این بخش در مرود مهم ترین این رده ها صحبت خواهیم کرد.

انواع لوله مانیسمان

لوله مانیسمان رده 20 چیست؟

در این بخش از مقاله “انواع لوله مانیسمان” به شما می گوییم که لوله مانیسمان رده 20 چه ویژگی هایی دارد و در کجاهاه به کار می رود. کاربرد این لوله بیشتر برای لوله کشی و به خصوص لوله کشی گاز خانه ها در زمانی که لوله باید به شکل توکار باشد، در نظر گرفته میشود. علاوه بر این می توان این لوله ها را در موتورخانه ها و برپایی سیستم لوله کشی مخصوص موتورخانه به کارگرفت.

لوله مانیسمان رده 20 دارای ظرافت بیشتری نسبت به سایر رده های لوله مانیسمان است. به همین دلیل این لوله را در دسته لوله های سبک قرار می دهند. این لوله با توجه به ویژگی های خود مناسب برای مواردی است که نیاز به تحمل تنش و فشار خیلی بالا احساس نمی شود.

 

لوله مانیسمان رده 40 چیست؟

یکی دیگر از انواع لوله مانیسمان، لوله مانیسمان رده 40 است. این لوله به عنوان پرکاربردترین نوع لوله مانیسمان معرفی می شود و خواص و ویژگی هایی که دارد، آن را برای مصارف مختلف مناسب می نماید. لازم است بدانید که قیمت لوله مانیسمان رده 40 تا حدودی نسبت به سایر رده های این لوله بالا تر است.

 

لوله مانیسمان رده 40 معمولا با قطرهای 2.1 تا 1.6 اینچ ساخته شده و به دست مصرف کننده می رسد. این لوله ها بر اساس استاندارد، دارای وزن مشخصی هستند و برای پروژه هایی که حساسیت بالایی دارند، بسیار پرکاربرد می باشند. به عنوان مثال از لوله مانیسمان رده 40 در صنایع پتروشیمی و نفت و گاز استفاده می شود. همچنین این لوله را برای تولید مخازن تحت فشار، به کار می گیرند.

 

لوله مانیسمان رده 80 چیست؟

یکی دیگر از پرکاربردترین انواع لوله مانیسمان، رده 80 این لوله ها است. لوله مانیسمان رده 80 را برای مواردی که حساسیت کار، باز هم بالاتر می رود و نیاز است تا لوله ای با دیواره های ضخیم تر در پروژه به کار رفته و در عین حال وزن زیاد بالایی هم نداشته باشد، کارایی دارد.

 

کاربرد لوله مانیسمان

حال که با مهم ترین انواع لوله مانیسمان آشنا شید، لاز است تا با کاربردهای کلی این نوع محصول نیز آشنا شده و اطلاعات مفیدی از موارد استفاده از این محصول به دست آورید. لوله مانیسمان در صنایع نفت و گاز و جهت انتقال سیالات به خصوص آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از این لوله ببرای صنایع دریایی و ساخت کشتی و زیردریایی نیز بهره برده می شود.

ساخت تجهیزات هیدرولیک با لوله مانیسمان نیز یکی دیگر از مهم ترین کاربردهای این نوع لوله است. علاوه بر این از محصول مذکور برای ذخیره و انتقال هیدروژن، استفاده می گردد. ما در این مقاله سعی کردیم که شما را با مشخصات فنی لوله مانیسمان در رده های پرکاربرد آن آشنا نمایید. با این وجود اگر سوالی در ذهن دارید می توانید با کارشناسان ما در وب سایت کلیدآهن، در میان بگذارید.