انواع لوله های استیل صنعتی


 لوله های استیل

لوله های صنعتی خانواده بزرگی از لوله ها را تشکیل می دهند که کاربردهای متفاوتی در صنعت ساختمان و سایر صنایع دارند. این لوله ها با مواد مختلف در قطرها، ضخامت ها و طول های مختلف و با اشکال مقطع متفاوت تولید می شوند.کاربرد لوله های صنعتی در صنایع مختلفی مانند صنعت نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، ماشین آلات، سیستم های انتقال حرارت، حمل و نقل آب و غیره می باشد. لوله های صنعتی به سه گروه اصلی تقسیم می شوند که هر کدام دارای چندین زیرگروه می باشند.در این مقاله انواع لوله های صنعتی از فروشگاه کلیدآهن به موضوعات مرتبط مانند لوله های کربن فولادی، فولاد ضد زنگ و لوله استنلس استیل شما را آشنا می کنیم.

لوله های کربن فولادی

وقتی کربن به آهن اضافه می شود، فولاد ایجاد می شود. یک مطالعه اخیر ادعا می کند که کربن بهترین افزودنی برای هر ماده آهنی است. با این حال، می توانید عناصر آلیاژی خوبی را در محصولات لوله کشی پیدا کنید. لوله های کربنی شامل 1.65 منگنز، 0.60 درصد مس و 0.60 درصد سیلیکون هستند. تامین کنندگان شمع لوله، لوله فولادی کربنی را برای بیشتر کارهای ساختمانی ترجیح می دهند.کششی و بادوام است. با این حال، نسبتاً گران از هر نوع لوله دیگری است.

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ شامل کروم، منگنز، نیکل، سیلیکون و مولیبدن است. این آلیاژها برای تشکیل یک لایه نازک و در عین حال قوی با اکسیژن به هم متصل می شوند. از خوردگی بیشتر فولاد جلوگیری می کند.به طور کلی لوله های فولادی ضد زنگ در صنایعی که حفاظت در برابر خوردگی از اهمیت بالایی برخوردار است استفاده می شود. برای ارائه خدمات شدید و مقاومت در برابر ضربه مناسب است.   در ادامه مقاله  انواع لوله های صنعتی از سایت کلید آهن با ما همراه باشید.

فولاد

لوله های فولادی آلیاژی دارای عناصری مانند نیکل، مولیبدن، منگنز، سیلیکون و مس هستند. به طور کلی، فولادهای پر آلیاژ بیشتر در صنعت لوله کشی ترجیح داده می شوند. ترکیبی از عملیات حرارتی مناسب به تولید یک لوله انعطاف پذیر مقاوم کمک می کند. این نوع لوله به دلیل چقرمگی در صنایع نفت و گاز نیز کاربرد دارد.

فولاد ابزار

فولاد ابزار سخت، محکم، انعطاف پذیر و مقاوم در برابر خوردگی است. علاوه بر این، آنها می توانند لبه های برش را برای حفظ شکل در دماهای بالا حفظ کنند. این نوع فولاد در مقایسه با سایر فولادها نرمتر است.

مزایای فولاد

از فولاد استفاده می شود زیرا بادوام و ایمن است. علاوه بر این، فولاد نیازی به افزودنی مانند آفت کش ها، مواد نگهدارنده ندارد. فولاد غیر قابل احتراق در طبیعت می تواند برای انواع سازه ها استفاده شود. شرایط نامناسب طبیعت نمی تواند آسیبی به ساختمان های اسکلت فلزی وارد کند.

مقرون به صرفه

به دلیل استحکام لوله های فولادی، طول عمر افزایش می یابد و به دنبال آن نیاز به تعویض کاهش می یابد. علاوه بر این، تطبیق پذیری لوله آن را مقرون به صرفه می کند. در ادامه مقاله انواع لوله های صنعتی از سایت کلید آهن به بررسی دیگر مطالب می پردازیم.

لوله استنلس استیل

لوله استنلس استیل

لوله استنلس استیل در درجه اول در سیستم های لوله کشی برای انتقال سیالات یا گازها استفاده می شود. ما لوله فولادی را از آلیاژ فولادی حاوی نیکل و همچنین کروم تولید می کنیم که به استنلس استیل خاصیت مقاوم در برابر خوردگی می دهد.

لوله استنلس استیل در برابر اکسیداسیون مقاومت می کند و آن را به یک محلول کم تعمیر تبدیل می کند که برای کاربردهای شیمیایی و دمای بالا مناسب است. از آنجایی که به راحتی تمیز و ضدعفونی می شود، لوله استنلس استیل  برای کاربردهای غذایی، نوشیدنی ها و کاربردهای دارویی نیز مورد نظر است.

لوله استنلس استیل معمولاً با استفاده از فرآیند جوشکاری یا اکستروژن تولید می شود. فرآیند جوشکاری شامل شکل دادن فولاد به شکل لوله و سپس جوش دادن درزها به یکدیگر برای حفظ شکل است. اکستروژن یک محصول بدون درز ایجاد می کند و شامل گرم کردن یک میله فولادی و سپس سوراخ کردن آن از وسط برای ایجاد یک لوله است.

لوله فولادی ضد زنگ معمولاً با استفاده از فرآیند جوشکاری یا اکستروژن تولید می شود. فرآیند جوشکاری شامل شکل دادن فولاد به شکل لوله و سپس جوش دادن درزها به یکدیگر برای حفظ شکل است. اکستروژن یک محصول بدون درز ایجاد می کند و شامل گرم کردن یک میله فولادی و سپس سوراخ کردن آن از وسط برای ایجاد یک لوله است.

سخن نهایی

با توسعه سریع کار ساخت و ساز در روزهای اخیر، روند ساخت جدید نیز بر این اساس در حال تکامل است. لوله فولادی یک چیز حیاتی برای کار در سایت است. تامین کنندگان شمع لوله در okc به دلیل دوام و تطبیق پذیری با بیشترین تقاضا روبرو هستند. علاوه بر این، لوله فولادی نیازی به لبه های تیز ندارد که یک امتیاز مثبت است. اکنون مستقیماً وارد انواع لوله های فولادی می شویم. شما از این بینش های ارزشمندی خواهید گرفت که ممکن است دیر یا زود برای شما مفید باشد.در این مقاله انواع لوله های صنعتی از سایت کلیدآهن به موضوعات مرتبط مانند لوله های کربن فولادی، فولاد ضد زنگ و لوله استنلس استیل شما را آشنا کردیم.

منبع : leoscoralloypipes.com

تماس بگیرید

محصولات