انواع قطر لوله استیل


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

انواع قطر لوله استیل

قطر لوله استیل

اطلاع از انواع قطر لوله استیل مهم است. چرا که قطر و سایز این لوله ها در انتخاب محل به کارگیری آن ها نقش مهمی دارد. لوله های استیل دارای کاربردهای متعددی است. از این لوله ها برای تزئینات، نظیر ساخت ساخت نرده برای راه پله های ساختمان، حفاظ پنجره ها و  نیز استفاده می شود. از طرفی به کارگیری آن ها برای تولیدات و صنایع مختلف به ویژه صنعت پتروشیمی بسیار متداول است.

سایت کلید آهن در مقالات و بخش های مختلف، ویژگی ها و ساختار ورق های استیل و لوله های ساخته شده از این جنس را بررسی کرده است. به عنوان مثال لوله استنلس استیل مانیسمان 304 سایز  1/2 1 اینچ رده 80 که مشخصات آن به طور کامل شرح داده شده است. در مقاله جاری از این سایت قصد داریم تا در مورد قطر لوله های استیل صحبت کنیم.

انواع قطر لوله استیل چیست؟

لوله های استیل چه از نوع صنعتی و چه از نوع دکوراتیو، ویژگی ها و نقاط مختلف زیادی دارند. لوله های استیل صنعتی برای استفاده در انتقال سیالاتی نظیر آب، نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این لوله ها را می توان در بدترین شرایط اب و هوایی به کار گرفت. دلیل این موضوع این است که لوله های ساخته شده از جنس استیل از مقاومت بالایی در مقابل رطوبت و در نتیجه پوسیدگی، برخوردار هستند. لوله های استیل دکوراتیو هم در تولید انواع نرده ها به کار می روند که این نرده ها هم دارای قطر و اندازه های مختلفی هستند.

لوله های استیل از نظر قطر با دسته ها و نام های مختلفی شناخته می شوند. در ادامه همین مقاله انواع قطر لوله استیل را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

انواع قطر نرده های استیل 

نرده های استیل بر اساس قطر در دسته های زیر جای می گیرند. این نرده ها از ورق های استنلس استیل مانند ورق استنلس استیل L 304  با ضخامت 20 میلی متر، ساخته می شود.

  • نرده استیل 3 خط
  • نرده استیل 4 خط
  • نرده استیل حصاری شامل نرده استیل حصاری16، نرده استیل 25، نرده استیل 38 و نرده استیل حصاری با پروفیل
  • نرده استیل فانتزی
  • نرده استیل پروفیل
  • نرده استیل شیشه ای
  • نرده استیل سفارشی
  • هندریل استیل

در ادامه برخی از مهم ترین انواع این نرده ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

نرده استیل 3 خط و نرده استیل 4 خط 

نرده های استیل 3 خط و 4 خط از همین تعداد  لوله به قطرهای 16 میلی متر ساخته شده اند. یک لوله با قطر 51 میلی متر هم در بالای این لوله مستقر می گردد. به نرده 3 خط، نرده استیل 3 ترانزیت یا سه لاین گفته می شود. همچنین نرده استیل 4 خط، با نام های نرده 4 ترانزیت یا چهار لاین، خوانده می شود.

نرده های استیل حصاری

این نرده های به شکل عمودی نصب می شوند و به همین دلیل به آن ها لوله های عمودی هم گفته می شود. یک لوله به قطر 51 میلی متر هم معمولا در بالای این میله ها نصب می گردد. همانطور که در بالا گفته شد این نرده ها به سه مدل نرده استیل حصاری16، نرده استیل 25، نرده استیل 38 و نرده استیل حصاری با پروفیل دسته بندی می شوند.

در زمینه انواع قطر لوله های استیل با لوله های مذکور خواهید دانست که تفاوت آن ها در قطرشان ست که در عنوان این نرده ها هم قید شده. نرده حصاری با پروفیل در این دسته بندی دارای یک تفاوت با سایر مدل های نرده حصاری است. این تفاوت، استفاده از پروفیل (قوطی) به جای میله در ساختار نرده مورد بحث، می باشد.

هندریل استیل

این نوع لوله ها هم در سایز های 16، 51 و 38 میلی متر ساخته شده اند. لوله های مورد استفاده برای تولید نرده هندریل استیل، هیچ پایه و محل اتصال خاصی از خود ندارد. از این نرده ها به طور معمول برای نصب بر روی دیوار، استخر یا سکوها استفاده می شود.

تاثیر انواع قطر لوله استیل در وزن آن ها

برای محاسبه وزن لوله های استیل می توان به فرمول زیر مراجعه نموده و با استفاده از آن وزن دقیق این جنس لوله ها را به دست آورد.

OD – WT * WT * 0.147 همان فرمول محاسبه وزن است که در آن، OD به معنای قطر لوله است. همچنین WT نشان دهنده ضخامت لوله است. وزن، ضخامت و قطر لوله ها با یکدیگر رابطه مستقیم دارد.

موسسه استانداردهای ملی آمریکا جدول وزنی را برای لوله های استیل آماده کرده استکه با استفاده از این جدول و فرمول بالا می توان وزن انواع لوله استیل را محاسبه نمود.

انواع قطر لوله استیل و قیمت آن ها

همانطور که گفتیم رابطه ضخامت، قطر و وزن یک لوله، رابطه ای مستقیم است. لوله هایی با وزن بالا دارای قیمت بالا تری هستند. همچنین حمل و نقل این لوله ها هزینه بالاتری می برد. سایت کلید آهن قیمت لوله های استیل را به طور آنلاین نمایش داده و کارشناسان می توانند اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

برگرفته از:octalsteel.com

تماس بگیرید

محصولات