ورق استیل فوق کشش


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق فوق کشش 

انعطاف پذیری ورق فلزی معمولاً با نسبت انبساط سوراخ نشان داده می شود. نسبت انبساط سوراخ را نمی توان از آزمایش کشش تک محوری تعیین کرد، اگرچه تغییر شکل کششی تک محوری در لبه سوراخ رخ می دهد، زیرا تفاوت اساسی در فرآیندهای تغییر شکل و آسیب بین آزمایش انبساط سوراخ و آزمایش کشش تک محوری وجود دارد. پیشنهاد می‌شود که در تست انبساط حفره فقط گردن‌بندی موضعی مشاهده شود.این مقاله ورق استیل فوق کشش از سایت کلیدآهن شما را  به شناخت مواردی مانند ساخت انواع سازه های فلزی، مزایای سازه های فلزی، راهکاری مهم تشخیص انواع ورق های استیل و چهار نوع اصلی فولاد همراهی می کنیم.

ورق استیل فوق کشش

 با این حال، در آزمون کشش تک محوری ورق فلز، گردن‌بندی منتشر و به دنبال آن گردن‌بندی موضعی مشاهده می‌شود. ملاحظه می‌شود که نسبت انبساط حفره به طور حاشیه‌ای بیشتر از حداکثر کرنش گردن منتشر تعیین‌شده از آزمون کششی تک محوری با اندازه‌گیری کرنش موضعی با تکنیک همبستگی تصویر دیجیتال است. عدم وجود گردن پراکنده در آزمایش انبساط سوراخ با سوراخ مرکزی بدون نقص (یعنی سوراخ ماشینکاری شده تخلیه الکتریکی) نسبت انبساط سوراخ بسیار بالاتری نسبت به طویل شدن یکنواخت ماده دارد.

ساخت انواع سازه های فلزی

سازه فلزی یک تاسیسات ساختمانی است، اسکلت آهنی (قاب)، متشکل از تیرهای تقویت کننده طولی و عرضی. بدون استفاده از سازه های فلزی تصور هیچ پروژه ساختمانی غیرممکن است، دامنه استفاده از آنها نامحدود است و شامل: ساختمان های مسکونی، ساختمان های تجاری و صنعتی می باشد. فناوری اشیاء پیش ساخته به طور گسترده در ساخت آلاچیق ها و انبارهای کوچک و همچنین در ساخت استادیوم های ورزشی، مراکز خرید بزرگ، خانه های خصوصی و ساختمان های بلند آپارتمانی استفاده می شود.اول از همه، باید علامت گذاری شود، سازه فلزی یک سیستم مهندسی است که می تواند به عنوان یک مرکز مستقل عمل کند یا بخشی از یک معماری پیچیده باشد. عضو پشتیبان ساختار بیرون زده و عملکرد را تقویت و پشتیبانی می کند. در ادامه مقاله ورق استیل فوق کشش از سایت کلید آهن ما را همراهی کنید.

مزایای سازه های فلزی

سازه های فولادی دارای چندین مزیت هستند.اول از همه، وزن آنها به طور قابل توجهی کمتر از محصولات بتنی است، و در عین حال، آنها به طور قابل توجهی مقاومت بیشتری دارند. ظرفیت بار بالا اجازه می دهد تا بارهای سنگین با مقاطع نسبتا کوچک را تحمل کنید.علاوه بر این سازه های فولادی با قابلیت ساخت بالا، از نظر صنعتی، قابلیت اطمینان، قابلیت نگهداری و نفوذناپذیری مشخص می شوند.در مقایسه با سازه های بتن مسلح، سنگ یا چوب، وزن آنها به طور قابل توجهی کمتر است، که از آن نتیجه می شود که به عنوان فلز سبک و چگالی بالا، ساده ترین و آسان ترین آنها برای ساخت، حمل و نقل، نصب هستند.با صحبت در مورد مزایای سازه های فلزی، غیرممکن است که در مقایسه با طرح های حجیم بتن مسلح، به فرصتی برای دادن فرم ظریف تر به آنها توجه نکنید.همچنین لازم به ذکر است که سازه فلزی با افزایش بار می تواند تقویت شود، به همین دلیل آنها به طور کامل برای بازسازی و تعمیر عملکرد به راحتی اعمال می شوند.

راهکاری مهم تشخیص انواع ورق استیل فوق کشش

فولاد چنین عنصر قدرتمندی است که در چندین درجه مجزا وجود دارد و دارای ترکیبات شیمیایی منحصر به فردی است. در حال حاضر، با خواص فولاد و آلیاژهای مختلف فولاد بسیار گسترده، شاید شوکه کننده باشد که بفهمیم همه انواع، حتی فولاد ماشینکاری cnc، فقط از دو چیز تشکیل شده است: آهن و کربن.با این حال، تفاوت واقعی زمانی شروع می شود که کربن اضافی و عناصر آلیاژی وارد تصویر شوند. می بینید که دوام و استحکام فولاد توسط آن جنبه های اضافه شده (مانند منگنز و فسفر) که در فرمولاسیون آن معرفی می شود تعیین می شود و همان چیزی است که طبقه بندی آن را برای کاربردهای خاص تعیین می کند. بنابراین، اگر در اینجا تعجب می کنید که چه نوع فولادی را برای نیازهای خاص خود  از وب سایت کلید آهن خریداری کنید، باید ساختار شیمیایی خواص فیزیکی فولاد را که به چهار نوع پایه تقسیم می شوند، درک کنید.

چهار نوع اصلی فولاد

فولاد کربنی

فولاد کربنی کسل کننده، مات مانند به نظر می رسد و در برابر خوردگی آسیب پذیر است. به طور کلی، سه زیرگروه برای این یکی وجود دارد: فولاد کم، متوسط ​​و پرکربن، با کم حاوی حدود 30/0 درصد کربن، متوسط ​​60/0 درصد و بالا 5/1 درصد. نام خود در واقع از این واقعیت ناشی می شود که آنها حاوی مقدار بسیار کمی از سایر عناصر آلیاژی هستند. آنها فوق العاده قوی هستند، به همین دلیل است که اغلب برای ساختن چیزهایی مانند چاقو، سیم های پرتنش، قطعات خودرو و سایر موارد مشابه استفاده می شود.

فولاد

بعدی فولاد آلیاژی است که مخلوطی از چندین فلز مختلف مانند نیکل، مس و آلومینیوم است. اینها بیشتر در سمت ارزان‌تر هستند، در برابر خوردگی مقاوم‌تر هستند و برای برخی از قطعات خودرو، خطوط لوله، بدنه کشتی‌ها و پروژه‌های مکانیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای این یکی، استحکام بستگی به غلظت عناصر موجود در آن دارد. در ادامه مقاله ورق استیل فوق کشش از وب سایت کلید آهن به مطالب دیگر پی می بریم.

فولاد ابزار

فولاد ابزار به دلیل سخت بودن و مقاوم بودن در برابر حرارت و خراش مشهور است. این نام از این واقعیت گرفته شده است که معمولاً از آنها برای ساخت ابزارهای فلزی مانند چکش استفاده می شود. برای این، آنها از چیزهایی مانند کبالت، مولیبدن، و تنگستن ساخته شده اند، و این دلیل اساسی است که چرا فولاد ابزار دارای چنین ویژگی های دوام پیشرفته و مقاومت در برابر حرارت است.

فولاد ضد زنگ

آخرین اما نه کم اهمیت ترین، فولادهای ضد زنگ احتمالاً شناخته شده ترین نوع در بازار هستند. این نوع براق است و عموماً دارای حدود 10 تا 20 درصد کروم است که عنصر آلیاژی اصلی آنهاست. با این ترکیب، به فولاد اجازه می دهد تا در برابر خوردگی مقاوم باشد و به راحتی به اشکال مختلف قالب گیری شود. به دلیل دستکاری آسان، انعطاف پذیری و کیفیت، فولاد ضد زنگ را می توان در تجهیزات جراحی، کاربردهای خانگی، ظروف نقره و حتی به عنوان روکش بیرونی ساختمان های تجاری/صنعتی استفاده کرد.

فولاد

خلاصه

برای بهبود قابلیت کشش ورق‌های فولادی با استحکام فوق‌العاده با شکل‌پذیری پایین، فلنجینگ با یک پانچ تدریجی در تماس ایجاد می شود. در پانچ با تماس تدریجی، با فشار دادن تدریجی لبه ورق با پایین شیب دار پانچ، تنش کششی کاهش می یابد. با افزایش طول فلنج، نسبت فلنجینگ کششی افزایش می‌یابد و شکستگی فراتر از مقدار بحرانی رخ می‌دهد. ارتفاع فلنج بحرانی ورق‌های فولادی با مقاومت فوق‌العاده خمیده 980 و 1180 mpa بدون شکستگی با پانچ با تماس تدریجی به ترتیب 32% و 31% افزایش یافت.این مقاله ورق استیل فوق کشش از سایت کلیدآهن به مواردی مانند ساخت انواع سازه های فلزی، مزایای سازه های فلزی، راهکاری مهم تشخیص انواع ورق های استیل و چهار نوع اصلی فولاد اشاره کردیم.

منبع : sciencedirect.com