ورق سیاه 10 میل چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق سیاه 10 میل چیست و چه کاربردی دارد؟

در این مقاله از وب سایت کلید آهن قصد داریم تا به شما بگوییم ورق سیاه 10 میل چیست و چه کاربردی دارد؟ در دنیای امروز، تولید بسیاری از محصولات تنها با استفاده از انواع ورق ها میسر است. ورق های سیاه، ورق گالوانیزه، انواع ورق های آلیاژی، ورق نوردی و … از جمله ورق های مورد استفاده در صنعت هستند.

فرایند تولید ورق سیاه همان فرایند نورد گرم است و ورق نوردی با طی این فرایند تولید و به بازار عرضه می گردد. و ق سیاه 10 میل نیز با همین فرایند تولید می گردد و در صنعت کاربردهای زیادی دارد. برای آشنایی با این نوع ورق مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

 

ورق سیاه 10 میل چیست و چه کاربردی دارد؟

ورق سیاه از جمله ورق های پرکاربردد صنعت است. این ورق دارای ویژگی هایی از جمله مقاومت و استحکام بالا می باشد. ورق های سیاه دارای تنوع در مشخصات می باشند تا برای استفاده در هر پروژه ای مناسب باشند.

ورق سیاه 10 میل در ایران به میزان قابل قبولی تولید می شود و در حدی است که خوشبختانه نه تنها نیاز داخل کشور را برطرف می کند، بلکه در بسیاری از مواقع به خارج از کشور نیز صادر می گردد.

شرکت فولاد مبارکه، شرکت فولاد گیلان، شرکت فولاد کاویان و … نمونه هایی از شرکت ها هستند که ورق سیاه 10 میل را با عرض های مختلف تولید می نمایند. هر کدام از این ورق ها با قیمت مخصوص به خود در بازار به فروش می رسد. در مورد قیمت ورق سیاه 10 میل در جای دیگری مواردی را بیان خواهیم کرد.

 

فرایند تولید ورق سیاه 10 میل

ورق سیاه 10 میل در طی فرایند نورد گرم تولید می شود. این ورق در دمای بالا ذوب می گردد. از این رو دارای ظاهری مات می باشد. به دلیل داشتن همین ظاهر است که به آن ور سیاه گفته می شود. در فرایند نورد گرم، تختال در کوره با دمای بالا قرا می گیرد و روی آن ها پوسته ای تشکیل می گردد.

این پوسته ها باید از بین بروند که برای این کار نیاز است تا عملیاتی با نام پوسته شویی روی این ورق انجام شود. پس از این عملیات، ورق به طور مکرر از درون غلطک هایی عبور داده می شود. این کار باعث می شود تا ورق به ابعاد مورد نظر برسد. ضخامت در نظر گرفته شده برای ورق سیاه 10 میل چیزی در بازه 1.5 میلی متر تا 10 میلی متر می باشد.

 

کاربرد ورق سیاه 10 میل

در ادامه مقاله ورق سیاه 10 میل چیست و چه کاربردی دارد، نیاز است تا مهم ترین موارد به کارگیری این محصول را معرفی کنیم. آن چه در ادامه بیان می شود، نمونه هایی از کاربرد ورق مورد بحث دراین مقاله می باشد.

 • استفاده در صنعت ساخت و ساز
 • به کارگیری در ساخت بدنه خودرو
 • صنایع سنگین
 • ساخت کشتی
 • ساخت انواع مخازن و تانکرها
 • تولید ورق مورد استفاده در کف خودرو

 

مشخصات فنی ورق سیاه 10 میل

حال که دانستید ورق سیاه 10 میل چیست و چه کاربردی دارد، نیاز است تا به شکل جزئی تری در مورد مشخصات این محصول اطلاعاتی در اختیارتان قرار گیرد.

ضخامت این ورق بنا بر آن چه که در بخش های قبل اشاره شد در بازه 1.5 میلی متر تا 100 میلی متر واقع می گردد.

ابعاد این ورق نیز یکی از مقادیر زیر می باشد:

 • 2000 در 1000 میلی متر
 • 2500 در 1250 میلی متر
 • 6000 در 1000 میلی متر
 • 6000 در 1500 میلی متر
 • 6000 در 2000 میلی متر
 • 2000 در 1200 میلی متر

ورق سیاه 10 میل دارای خاصیت شکل پذیری و فرم دهی بالایی است. این ورق ها قابلیت کششی عمیقی نیز دارند به طوری که در برخی از موارد استحکام کششی این محصول در بازه 360 تا 510 Mpa گزارش می شود.

ورق سیاه 10 میل چیست و چه کاربردی دارد؟

جدول قیمت ورق سیاه 10 میل

در ادامه مقاله ورق سیاه 10 میل چیست و چه کاربردی دارد؟ در مورد این که این ورق چگونه قیمت گذاری می شود و چه عواملی بر قیمت آن موثر هستند، مطالبی را بیان می کنیم. آن چه باید بدانید تاثیر نوسانات بازار بر قیمت محصولاتی مانند ورق سیاه 10 میل است.

طول و عرض ورق سیاه، وزن آن، ضخامت ورق و … همگی جزو موادی هستند که به طور مستقیم تعیین کننده قیمت این محصول می باشند.

 

قیمت محصول
تماس بگیرید ورق 10 میل استیل 316 رول عرض 100
تماس بگیرید ورق سیاه 10 میل عرض 1250 فابریک فولاد کاویان
تماس بگیرید ورق سیاه 10 میل عرض 1250 رول فولاد گیلان
تماس بگیرید ورق سیاه 10 میل عرض 1000 رول فولاد گیلان
تماس بگیرید ورق سیاه 10 میل 6 * 1/5 برشی فولاد مبارکه
تماس بگیرید ورق سیاه 10 میل 6 * 2 برشی اکسین
تماس بگیرید ورق سیاه 10 میل 6 * 1/5 فابریک فولاد مبارکه
تماس بگیرید ورق آجدار 10 میل 6 * 1/5 قزاق ST37

 

 

خرید ورق سیاه 10 میل

د این مقاله در مورد این که ورق سیاه 10 میل چیست و چه کاربردی دارد، صحبت شد. این ورق دارای ویژگی هایی است که مهم ترین آن ها استحکام کششی بالا می باشد. با توجه به این ویژگی ها ورق شیت 10 میل یا فرم رولی آن به میزان قابل توجهی مورد استقبال خریداران قرار می گیرد.

یکی از بهترین مراجع برای خرید این محصول و همچنین استعلام قیمت ورق سیاه 10 میل وب سایت کلید آهن است. کارشناسان ما به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما و ثبت سفارشات خریدتان هستند.