ورق استیل 201 چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق استیل 201 چیست

ورق استیل ۲۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟ در بازار اقسام متنوعی از کلاس های استیل موجود هستند که هر یک جهت کاربردهای مختلف استفاده می شود. از این رو، مدل استیل ۲۰۱ به علت ویژگی های زیادی که دارد، یکی از پرمصرف ترین کلاس های بازار استیل است. در این مقاله از سایت کلیدآهن به تولید و ویژگی ها و تفاوت و قیمت ورق استیل صنعتی این محصول می پردازیم.

ورق استیل ۲۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟ 

در بازار اقسام مختلفی از استیل های زنگ نزن موجود در سایت کلید آهن  است که هر یک از ساختارها دارای خواص اساسی است. لوله استیل ۲۰۱ با دقت به ساختارهای شیمیایی استیل، امکان دارد که مستحکم‌، مغناطیسی، سخت و یا کارپذیر باشد. بدون شک و تردید هر یک از فولادها از قیمت مختلفی برخوردار است.

ورق استیل ۲۰۱ چیست؟

فولاد ضد زنگ نوع ۲۰۱ یک فولاد ضد زنگ آستنیتی،  کروم،  نیکل و  منگنز است که برای حفظ نیکل ساخته شده است. نوع ۲۰۱ یک جایگزین کم هزینه برای فولادهای زنگ نزن معمولی مانند  ۳۰۱ و  ۳۰۴ است. نیکل با افزودن منگنز و نیتروژن جایگزین می شود. با عملیات حرارتی سخت نمی شود، نوع  ۲۰۱ اساساً در شرایط آنیل شده غیر مغناطیسی است و وقتی سرد می شود مغناطیسی خواهد شد. نوع  ۲۰۱ را می توان در بسیاری از کاربردها جایگزین نوع  ۳۰۱کرد.نوع  ۲۰۱ را می توان با تمام روش های مرسوم که روی فولادهای ۱۸ درصد کروم و ۸ درصد نیکل استفاده می شود جوش داد. فلز پرکننده از آنالیزهای معمولی کروم نیکل می تواند استفاده شود. مانند سایر فولادهای زنگ نزن آستنیتی که در آنها کربن کمتر از 0.03٪ کنترل نمی شود، نوع  ۲۰۱ مستعد خوردگی بین دانه ای در ناحیه متاثر از حرارت جوش است.

ویژگی های استیل ۲۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟ 

فولاد ۲۰۱ فراورده ای بین رده و با دارا بودن کیفیت های مختلف می باشد. چنانچه جهت استفاده های ویژه ایده آل است اما جهت سازه هایی که امکان دارد در مقابل خوردگی فراوان مثل آب شور واقع شوند، انتخاب مناسبی نمی باشد.

بعضی از ویژگی های استنلس ۲۰۱

  • فولاد زنگ نزن ۲۰۱ در قدم اول دارای خواص نظیر محکمی، منعطف بودن، مقاوم بودن در مقابل اکسیداسیون و نمای مناسب می باشد.
  • مدل ۲۰۱ جزئی از گرید ۲۰۰ استیل زنگ نرن آستنیتی است. این گروه از فولاد که در اساس جهت محافظت نیکل ساخته می شود، و همچنین دارای ساختار کم نیکل می باشد.
  • مدل ۲۰۱ در خیلی از کارایی میتواند جانشین مدل ۳۰۱باشد ولی در مقایسه به فرایند مشابه آن به خصوص در مکان های شیمیایی، در مقابل مقاومت کمی دارا است.
  • استیل ۲۰۱ غیر مغناطیسی می باشد ولی با نورد سرد قادر است، مغناطیسی گردد. فرایند زیاد نیتروژن در مدل ۲۰۱ توانایی عملکرد و مقاومت زیاد در مقایسه به مدل استیل ۳۰۱، بخصوص در درجه دمایی کم دارد.
  • مدل ۲۰۱ با کارایی حرارتی د درجه دمایی ۱۸۵۰ الی ۱۹۵۰ فارنهایت ساخته می شود. و چنانچه آن توسط هوا سرد می شود.
  • بر حسب ترکیب بلوری مدل ۲۰۱، اکثر به فولادهای مارتنزیتی، آستنیتی و فریتی تقسیم خواهند شد.
  • مدل ۲۰۱ با خواص مقاوم در مقابل خوردگی، فرم پذیری و انعطاف مناسب است.

 تولید استیل۲۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟

فولاد زنگ نزن ۲۰۱ با عملکرد حرارتی قابلیت سخت شدن را ندارد ولی با روند خنک کنندگی صلب می شود. مدل ۲۰۱ رامی توان در درجه دمایی میان ۱۰۱۰تا ۱۰۹۳ درجه سانتی گراد ساخته شود.

 به این معنا نگهداری کاربیدها در مایع و مانع شدن از حساسیت، خنک سازی تند از روش بازه کاربید ۴۲۶ و ۸۱۵ درجه سانتی گراد لازم است. این مرحله از استیل را می توان صاف و شکل داد.

به علت سرعت زیاد سخت شدن عمل در مدل ۲۰۱، امکان دارد جهت عملکرد زیاد لازم به ساخته شدن باشد. مدل ۲۰۱ را می توان با همه طریقه های استاندارد مورد استفاده جهت استیل ۱۸ درصد کروم و همچنین ۸ درصد میزان نیکل جوش داد. با این حال، چنانچه فرایند کربن بیش از ۰/۰۳ درصد داشته باشد، خوردگی میان دانه ای قادر است بر ناحیه گرما موثر باشد. استیل ۲۰۱ در درجه دمای ۱۰۱۰ الی ۱۰۹۳ درجه سانتی گراد آنیل خواهد شد. جهت ممانعت از پوسته پوسته شدن حتما نباید از درجه دمای بیش از ۲۰۰۰ هدایت شود. جهت جلوگیری از متبلور شدن کاربیدها به سرعت زیاد سرد خواهد شد.

تولید استیل۲۰۱

تفاوت استیل ۲۰۱ و ۳۰۴

در چشم بسیاری از مصرف کنندگان، فولاد ضد زنگ 304 و فولاد ضد زنگ 201 تقریباً هیچ تفاوتی ندارند، با چشم غیر مسلح تقریباً نمی توان گفت، در اینجا از سایت کلید اهن به معرفی برخی از تمایز بین روش های 304 و 201 می پردازیم.

ورق فولاد ضد زنگ معمولاً به دو مدل 201 و 304 تقسیم می شود، ترکیب واقعی متفاوت است، کیفیت 304 بهتر است، اما قیمت گران است، 201 بدتر است. 304 برای واردات فولاد ضد زنگ، 201 برای صفحه فولاد ضد زنگ داخلی.201 محتوای منگنز بالا است، سطح بسیار روشن با تیره تیره، محتوای منگنز بالا به راحتی زنگ می زند. 304 کروم بیشتر، سطح مات نشان داده شده، بدون زنگ زدگی. دو با هم مقایسه وجود دارد.

مهمترین چیز مقاومت در برابر خوردگی مختلف است، مقاومت در برابر خوردگی 201 ضعیف است، بنابراین قیمت بسیار ارزان تر خواهد بود. و چون 201 نیکل کم است، بنابراین قیمت کمتر از 304 است، بنابراین مقاومت در برابر خوردگی به خوبی 304 نیست.

 مجموعه

سایت کلیدآهن  شما را به معرفی تولید و ویژگی و تفاوت و قیمت ورق استیل صنعتی و ورق استیل ۲۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟ صحبت کردیم. این محصول خیلی کارایی زیادی دارد و از نظر شباهت با گرید ۳۰۴ نزدیک است. ما امیدواریم که اطلاعات کافی را کسب کرده،  و ما را تا انتهای مقاله همراهی کرده باشید.

منبع : alro.com