ورق استنلس استیل 304


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق استنلس استیل 304

ورق استیل 304 را می توان به راحتی رول یا خم کرد و مقاومت در برابر خوردگی و جوش پذیری عالی آن را به یکی از محبوب ترین گریدها تبدیل کرده است. نوع 316 یک آلیاژ با مقاومت در برابر خوردگی بالا است که مقاومت بیشتری در برابر خوردگی نوع حفره ای ایجاد می کند. برای صنایعی مانند نساجی، مواد شیمیایی، مواد غذایی، حمل و نقل و هوافضا تبدیل می کند. سایت کلیدآهن قصد دارد در این مقاله به بررسی و کاربرد ورق استیل نوع 304 بپردازد. با ما همراه باشید.

خواص ورق استنلس استیل 304

 • مهمترین ویژگی فولاد زنگ نزن 304 این است که به عنوان یک ماده آستنیتی شناخته می شود، به این معنی که یک آلوتروپ آهن غیر مغناطیسی، فلزی و دارای عنصر آلیاژی است.
 • ورق استیل 304 یک نقطه یوتکتوئیدی دارد که در دمای 727 درجه سانتیگراد رخ می دهد. آلوتروپ آستنیتی در دمای اتاق در فولاد ضد زنگ رخ می دهد.
 • به دلیل محتوای کربن کم آن، به طور کلی برای استفاده در اکثر عملیات جوشکاری رایج در ساخت و ساز بی خطر است؛ زیرا تشکیل رسوب کاربید در طول جوشکاری به حداقل می رسد.
 • درجه 304 مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی بین دانه ای کم را نشان می دهد. گرید 304 بعد از اتمام جوش نیازی به آنیلینگ ندارد.
 • ورق استنلس استیل 304 همچنین به دلیل ماشینکاری و شکل پذیری عالی خود شناخته شده است. همچنین، استحکام تسلیم کم و کشیدگی زیاد به 304 اجازه می دهد تا انواع اشکال پیچیده را تشکیل دهد.
 • استیل ضد زنگ 304 غیر مغناطیسی است و هدایت حرارتی و الکتریکی پایینی را ارائه می دهد. مقاومت در برابر خوردگی بالاتری نسبت به سایر آلیاژهای فولاد ضد زنگ دارد.
 • علاوه بر این، قابلیت جوشکاری آن به تعدادی از روش‌های جوشکاری تجاری، از جمله جوشکاری ذوبی و مقاومتی کمک می‌کند. هنگام تشکیل ورق استنلس استیل 304، دمای یکنواخت بین 2300 درجه فارنهایت و 1700 درجه فارنهایت مورد نیاز است.
 • یکی دیگر از ویژگی های اصلی آلیاژ 304 تطبیق پذیری آن است. این ورق برای طیف وسیعی از کاربردهای تولیدی مناسب است، به همین دلیل است که در بسیاری از صنایع بسیار محبوب است.
 • مقاومت آن در برابر خوردگی بین دانه ای، که معمولاً محصول جانبی تنش زدایی یا جوشکاری است، آن را برای محصولاتی که قادر به استفاده از فولاد ضد زنگ نیستند، مناسب می کند.

ورق استنلس استیل 304

کاربردهای ورق استنلس استیل 304

 1. به دلیل محبوبیت، ورق های 304 تقریباً در تمام صنایع یا بخش ها استفاده می شود. آنها کاربردهای خود را در بسیاری از صنایع پیدا می کنند.
 2. رایج ترین کاربردهای ورق استیل ضد زنگ شامل وسایل و لوازم خانگی است.
 3. به ویژه، مقاومت بالای آن در برابر خوردگی، آن را به گزینه ای پیشرو برای صنایعی مانند مواد غذایی، نساجی، شیمیایی، حمل و نقل و هوافضا تبدیل می کند.
 4. این آلیاژ در سینک‌ها، کویل‌های رایج در بخارسازها، قطعات ماشین‌ آلات، پیچ‌ها، خودروها، دستگاه‌های تصفیه آب، تجهیزات پردازش مواد غذایی، هواپیما، موشک، ساخت ‌و ساز، تجهیزات رنگرزی، ظروف شیمیایی و مبدل‌های حرارتی کاربرد دارد.
 5. فولاد ضد زنگ 304 همچنین برای پیچ، مهره، پیچ و مهره و سایر انواع اتصال دهنده ها در کاربردهای دریایی استفاده می شود.
 6. به دلیل محتوای اسید بالا در اقلامی مانند میوه و گوشت، غذا منبع رایج خوردگی است. بنابراین، فولاد ضد زنگ اولین انتخاب برای اقلامی از جمله رومیزی، سینک ظرفشویی، یخچال، قهوه جوش، اجاق گاز و مایع پخش کننده است.
 7. یکی از رایج ترین کاربردهای فولاد ضد زنگ 304 همیشه برای ظروف آشپزخانه از جمله قابلمه، تابه و ظروف تخت بوده است.
 8. این اجازه می دهد تا فولاد 304 برای کاربردهای مختلف از جمله سینک ظرفشویی، قابلمه و سایر ظروف توخالی مهر و موم شده و عمیق کشیده شود.

نتیجه گیری

سایت کلیدآهن در این مقاله به بررسی کامل ورق استنلس استیل 304 پرداخت که قبل از تصمیم گیری برای خرید ورق استیل 304 باید بدانید. این ورق ها به دلیل مزایا و ویژگی هایی که دارند، بسیار کاربردی هستند. امیدوارم که این مطالب مورد پسند شما واقع شده باشد. در صورت رضایت از ما، نظرات خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.