تسمه استیل 304 چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

تسمه استیل  304 چیست

 تسمه استیل ۳۰۴ چیست و چه کاربردی دارد؟ استیل، یکی از موادی است که در کارگاه های متنوع کاربرد خیلی زیادی دارد. ولی مقدار استفاده از آن، از هر کارایی به کارایی دیگر فرق دارد. این تفاوت، هم در مدل آلیاژی است که از آن استفاده می شود و هم در سایزهای مقاطع فولادی. سایت کلیدآهن شما را به انواع تسمه و کاربرد آن آشنا می کند.

تسمه استیل ۳۰۴ چیست و چه کاربردی دارد؟

 از این جهت که مشتریان تنها در گزینش دارند. یا از فراورده های استاندارد استفاده کنند که احتمالا هزینه پایین تری داشته باشد، ولی نمی تواند احتیاجات مشتری را رفع کند. یا اینکه از فراورده هایی استفاده کنند که با سایز سفارشی ساخته می شود.

 تسمه، کالای فولادی است که در سایزهای سفارشی، از مقاطع استیل بریده می شود. یکی از پرمصرف ترین تسمه ها در بازار ایران،‌تسمه فولادی است که در ادامه از سایت کلید آهن، درباره تسمه استیل دکوراتیو آن صحبت می کنیم.

تسمه استیل دکوراتیو

در این بخش از تسمه استیل ۳۰۴ چیست و چه کاربردی دارد؟ به موضوع تسمه استیل دکوراتیو می پردازیم. تسمه استیل دکوراتیو، طلایی، فلزی‌، براق، ۳۱۶، ۳۰۴ در مکان های دریایی و همچنین اکسید کننده استفاده می شود. 

تسمه استیل ۳۱۶

تسمه های استنلس استیل در گریدهای ۳۰۰و ۲۰۰و همچنین استیل سری ۴۰۰ ساخته می شوند. مناسب ترین کلاس های تسمه استیل معمولا تسمه استیل ۳۱۶ و تسمه فولادی ۳۰۴ است و از لحاظ خاصیت مکانیکی مناسب ترین بازدهی را از خود بروز می دهد. سایت کلید آهن تهیه کننده اقسام تسمه های استنلس استیل با مناسب ترین مدل های این محصول فولاد ضدزنگ در خدمت شما است. 

تسمه استیل طلایی

تسمه استیل طلایی به تسمه هایی می گویند که روکشی از طلا را دارند. این مدل تسمه های استنلس استیل هستند. شاید خوب است بدانید که به غیر از رنگ طلایی، رنگ های دیگری نیز در بازار  واقع است. احتمالا این سوال در فکر شما می خورد، که طریق ساخت تسمه های استیل طلایی چگونه است؟

تسمه های فولادی  را می توان با عناصر فلزی روکش رنگ دارد به صورتی که منجر به ایجاد رنگهای متنوع در آن خواهد شد.

چهار پهلو فولادی

میله مربعی فولادی ملایم در صنعت ساختمان و حصار پرطرفدار هستند و می توانند برای طیف گسترده ای از کاربردها استفاده شوند. با استحکام و تطبیق پذیری بالا می توان آن را سوراخ کرد، جوش داد و برش داد تا مطابق با نیاز شما باشد. تمام چهارپهلو استنلس استیل 304 ما برش به اندازه در دسترس هستند.

هیچ سفارشی در لوازم فلزی خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نیست، ما می توانیم اطمینان حاصل کنیم که از خدمات ما راضی خواهید بود. سایت کلید آهن ما آماده مشاوره در مورد محصولات مناسب برای کسب و کار یا خانه شما هستند.

کاربرد تسمه چیست؟

تسمه حلقه‌ای از مواد منعطف است که برای اتصال مکانیکی دو یا چند شفت چرخان و اغلب موازی استفاده می‌شود. تسمه‌ها ممکن است به‌عنوان منبع حرکت، برای انتقال کارآمد نیرو یا ردیابی حرکت نسبی استفاده شوند. تسمه‌ها روی قرقره‌ها حلقه می‌شوند و ممکن است بین قرقره‌ها پیچ و تاب داشته باشند و نیازی نیست شفت‌ها موازی باشند.

در یک سیستم دو قرقره ای، تسمه می تواند قرقره ها را به طور معمول در یک جهت حرکت دهد (همانطور اگر روی شفت های موازی باشد)، یا ممکن است تسمه متقاطع شود، به طوری که جهت شفت محرک معکوس شود (جهت مخالف ).

اگر روی شفت های موازی باشد. درایو تسمه همچنین می تواند برای تغییر سرعت چرخش، به بالا یا پایین، با استفاده از قرقره هایی با اندازه های مختلف استفاده شود.

به عنوان منبع حرکت، تسمه نقاله یکی از کاربردهایی است که در آن تسمه برای حمل مداوم بار بین دو نقطه تنظیم شده است.

کاربرد تسمه

تسمه کربن استیل

آنها معمولاً از فولاد کربنی یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند. تسمه های فولادی ضد زنگ مقاوم در برابر خوردگی هستند و کیفیت سطح عالی را ارائه می دهند. تسمه های فولادی ضد زنگ عمدتا در صنایع شیمیایی، مواد غذایی، لاستیک، پلاستیک، چوب و لمینت استفاده می شود.

 تسمه‌های فولادی کربنی سایت کلید اهن  برای کاربردهایی که نیاز به گرمایش تابشی محصولات یا کاربردهایی با دمای بالا که ممکن است از دمای بازپخت تسمه‌های فولادی ضد زنگ تجاوز کند، از نظر انرژی کارآمد هستند و ایده‌آل هستند، زیرا بیشتر آلیاژهای فولاد ضد زنگ رسانای حرارتی نسبتاً ضعیفی هستند. 

تسمه فولادی چیست؟

تسمه فولادی یک تسمه با کشش بالا است که از آلیاژهای مختلف فولاد ساخته شده است. در بین تمام مواد تسمه‌بندی رایج، تسمه فولادی دارای بالاترین مقاومت شکستگی است، به این معنی که می‌تواند سنگین‌ترین بارها را بدون شکستگی در جای خود نگه دارد.

تسمه فولادی یک ماده عالی برای نگه‌داشتن قطعات یا مواد با لبه‌های تیز و گوشه‌های سخت است، مانند صفحات فولادی یا تیرهای  که می‌توانند به مواد نرم‌تر بریده شوند. سختی تسمه فولادی آن را برای نگه داشتن بارهایی که مستعد ته نشینی نیستند ایده آل می کند.

 زیرا فولاد به راحتی شکل خود را از دست نمی دهد. در ادامه مقاله تسمه استیل ۳۰۴ چیست و چه کاربردی دارد؟ ما را همراهی کنید.

با این حال، این سختی می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در بارها شود که می‌توانند در طول یک حمل و نقل ته نشین شوند یا گسترش یابند. برای مثال، کنده‌های چوبی می‌توانند ته نشین شوند یا با جذب رطوبت، منبسط شوند و باعث شل شدن بار یا ترک خوردن و پارگی چوب شوند.

مقاومت در برابر خوردگی این تسمه بسته به اینکه از فولاد ساده یا ضد زنگ استفاده می کنید ممکن است متفاوت باشد. در صورت بارندگی، فولاد ساده ممکن است در حین استفاده در فضای باز دچار خوردگی شود.

از سوی دیگر، نوار فولادی ضد زنگ می‌تواند به راحتی در برابر باران مقاومت کند، اما اگر مولکول‌های آهن از یک پرتو یا صفحه فولادی ساده به تسمه فولادی زنگ نزن منتقل شوند، همچنان ممکن است علائم تغییر رنگ را نشان دهند.

خلاصه

تسمه استیل ۳۰۴ چیست و چه کاربردی دارد؟ به انواع تسمه و همچنین کاربرد آنها اشاره کردیم. این محصول دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی و همچنین دارای شکستگی بالا دارد. شما جهت خرید تسمه استیل ۳۰۴ به سایت کلیدآهن مراجعه کنید.

منبع : band-it-idex.com