لوله استیل 304 چیست


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

لوله استیل 304 چیست

لوله استیل 304

به طور قطع، شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، اطلاعاتی در مورد ورق های استیل و انواع آن ها و همچنین کاربردهای لوله های استیل کسب نموده اید. حال به دنبال پاسخ سوال “لوله استیل 304 چیست؟” هستید و می خواهید اطلاعات جامعی را در این باره به دست آورید.

ما در این مقاله از سایت کلیدآهن با توجه به این که قبلا در مورد انواع ورق های استیل صحبت کرده ایم، به طور اختصاصی به ورق استیل 304 و لوله استیل 304 خواهیم پرداخت. پس تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

لوله استیل 304 چیست‌ و چه کاربردی دارد؟

به طور کلی این لوله های استیل در دو دسته کلیبه نام های 304 و 304L جای می گیرند. در مورد تفاوت این دو گرید باید بگوییم که حرف L اضافه شده به آن ها، به معنای Low Carbon است که به ما می گوید، میزان کربن L304 از کربن گرید 304 این لوله پایین تر است.

در تولید لوله استیل 304 علاوه بر آلیاژ فولاد میزان 8 درصد نیکل و 18 درصد کروم هم وجود دارد. این نوع لوله ها توان بالایی در تحمل گرمای زیاد دارند؛ به همین دلیل است که در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد و تولید آن با درخواست و استقبال بالاتری مواجه شده است.

کاربرد عمده لوله استیل 304 چیست؟

عمده ترین کاربرد لوله 304 به کار گیری آن در پروژه هایی است که در آن ها قصد بر انتقال سیالات با حرارت بالا می باشد. همچنین این نوع لوله ها برای استفاده در محیط های گرم و با درجه حرارت بالا، مورد استفاده قرار می گیرد.

البته گرمایی که این نوع لوله تحمل می کند را می توان روی 800 درجه سانتی گراد تنظیم نمود. چرا که اگر این دما از این میزان تعیین شده بالاتر برود، امکان ایجاد مشکلاتی وجود خواهد داشت. دلیل مشکلات پیش بینی شده برای این دما، ته نشین شدن کاربید موجود در ترکیبات آلیاژ  فولاد موجود در این لوله است.

حال اگر ما بپرسید که نمونه ای از موارد کاربرد لوله استیل 304 چیست؟ به شما پاسخ خواهیم داد که این نوع لوله معمولا در صنایع غذایی کاربرد دارد. در واقع در این صنایع برای انتقال مواد غذایی در میان کارخانجات و یا خارج از این محیط ها، استفاده از لوله استیل گرید 304 مرسوم است.

تفاوت لوله استیل 316 با لوله استیل 304 چیست؟

در این بخش از مقاله سایت کلید آهن به پاسخ گویی این سوال می پردازیم که تفاوت لوله استیل 316 با لوله استیل 304 چیست؟

ما می دانیم که لوله ها با هدف انتقال سیالات و مواد جاری تولید می شوند. این سیالات ممکن است خاصیت اسیدی داشته و باعث خوردگی لوله ها به مرورزمان شود. مانند زمانی که قرار است کلراید از میان این لوله ها عبور کند. آلیاژ استنلس استیل 316 به گونه ای تولید شده که در برابر خورندگی این سیالات در طی سال های متمادی مقاومت خواهد کرد.

این در حالی است که لوله استنلس استیل 304 دارای ظرافت بیشتری بوده و در نتیجه برای انتقال چنین سیالاتی زیاد توصیه نمی شود. علاوه بر این مورد به دلیل ظرافت بالای لوله استیل 304 نسبت به گرید 316، امکان فرم دهی و شکل پذیری آن بسیار بالاتر است.

تفاوت لوله استیل 304L و لوله استیل 304

در اینجا در مورد اینکه تفاوت لوله استیل 304L و لوله استیل 304 چیست صحبت خواهیم کرد. همانطور که بخش ای قبل هم بیان شد، لوله هایی که کربن کمتری در ساختار سازنده ان ها به کار رفته، یک حرف L در انتهای نام و شماره سری خود گرفته اند.

لوله استیل کم کربن یعنی همان 304L لوله ای است که به دلیل داشتن کربن کمتر نسبت به نوع معمولی این لوله تحمل پذیری بالاتری در مقابل عملیات جوشکاری از خود نشان می دهد. همچنین درجه حرارت بالاتری را نیز می تواند تحمل کند که این امر یک ویژگی فوق العاده مثبت به حساب می آید.

از طرف دیگر در میان این دو محصول، لوله با کربن کمتر در مقابل خوردگی و به خصوص با انتقال سیالات از آن ها، مقاوم تر هستند.

قیمت لوله استیل 304

در ماه گذشته مبلغ خرید و قیمت لوله 304L به طور میانگی در حدود 1.170.000 ریال بوده است. که این مبلغ در پایین ترین حد خود حدودا 1.140.000 ریال و حداکثر حدود 1.200.000 ریال نوسان داشته است.

اگر سوال شم این است که بهترین راه خرید لوله استیل 304 چیست؟ باید بگوییم که با توجه به نوسانات بهترین راه، درخواست کالا در سایت های به روز شده ای مانند سایت کلید آهن است. محصولاتی مانند لوله و ورق استیل 304 با ضخامت 1.25 در ابعاد 2440 در 1220 در این سایت عرضه شده است که می توانید بنا بر نیاز خود آن ها را سفارش دهید.

برگرفته از:googleadservices.com