ورق استیل 316 ال چیست و چه کاربردی دارد؟


ورق استیل 316 ال چیست و چه کاربردی دارد

ورق استیل ۳۱۶ ال چیست و چه کاربردی دارد؟ استیل ۳۱۶ یا همان استیل صنعتی که به ورق استیل ۳۱۶ معرفی خواهد شد. یکی از فراورده های متداول از قطعات استیل های زنگ نزن است. سایت کلیدآهن به انواع ورق استیل صنعتی و آنالیز استیل ۳۱۶ اشاره خواهد کرد.

تفاوت استیل ۳۰۴ و ۳۱۶

پاسخ ساده این است که 304 حاوی 18٪ کروم و 8٪ نیکل است در حالی که 316 حاوی 16٪ کروم، 10٪ نیکل و 2٪ مولیبدن است.

مولیبدن برای کمک به مقاومت در برابر خوردگی به کلریدها (مانند آب دریا و نمک های یخ زدا) اضافه می شود. بروشور فولاد ضد زنگ برای کاربردهای خوردگی ساحلی و نمکی به عنوان یک مرجع کلی برای استفاده از فولاد ضد زنگ در منطقه ما بسیار مفید بود.

ورق استیل نازک

ورق فلزی، فلزی است که توسط یک فرآیند صنعتی به قطعات نازک و مسطح تبدیل می‌شود. ورق فلزی یکی از اشکال اساسی مورد استفاده در فلزکاری است و می توان آن را به اشکال مختلف برش داد و خم کرد. در ادامه مقاله از سایت کلید آهن ما را همراهی کنید.

 اشیاء روزمره بی شماری از ورق فلز ساخته می شوند. ضخامت می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. ورق های بسیار نازک به عنوان فویل یا برگ در نظر گرفته می شوند و قطعات ضخیم تر از 6 میلی متر (0.25 اینچ) فولاد ورق یا “فولاد ساختاری” در نظر گرفته می شوند.

ورق استیل چیست؟

ورق سازه ای استیل متشکل از بخش های استیل راه راه است که به یکدیگر پیچ می شوند تا شکل مورد نیاز را تشکیل دهند.  مقاطع راه راه معمولاً به عنوان صفحات شناخته می شوند و دارای پروفیل راه راه استاندارد ۶  در ۲ اینچ هستند که عمود بر طول  شکل می گیرند.

 سازه‌های صفحه سازه‌ای مشخص می‌شوند، که اندازه لوله مورد نیاز بیشتر از اندازه قابل حمل به محل کار باشد، یا جایی که پوشش زمین آنقدر زیاد است که ضخامت دیواره‌ای که توسط لوله‌های تولید شده در فروشگاه ارائه می‌شود، الزامات طراحی را برآورده نمی‌کند.

 صفحات استاندارد در سه طول و چندین عرض مختلف ساخته می شوند.  این صفحات در ضخامت های 0.222 اینچ تا 0.380 اینچ موجود می باشند. 

صفحات منحنی به شعاع های مختلف مبله شده اند و به وضوح توسط سازنده برای مونتاژ میدانی شناسایی می شوند.  سازنده نقشه‌های مونتاژ را برای کمک به نصب‌کننده ارائه می‌کند.

ورق استیل طلایی چیست؟

 شرکت‌های یک تولیدکننده، تامین‌کننده و صادرکننده لوله‌های طلای استیل ضد زنگ در سایت کلید آهن است. 

طیف کیفی لوله‌های طلای استیل ضد زنگ ما منحصراً برای چندین کاربرد لوله‌کشی در صنایع مختلف مانند صنعت نفت و گاز، صنایع شیمیایی، سیستم‌های خط لوله گاز پزشکی و لوله‌کشی طراحی شده است.

 لوله‌های طلا از جنس استنلس استیل که با استفاده از بهترین مواد اولیه با کیفیت مهندسی شده‌اند.  لوله های طلای استیل ضد زنگ در شرکت ها با جدیدترین فناوری تولید میشوند. تا بادوام تر، محکم تر و مقرون به صرفه تر شوند.

ورق استیل 316 ال چیست و چه کاربردی دارد

ورق استیل طلایی طرح دار

برای اکثر مردم سوال پیش میاد که ورق استیل ۳۱۶ ال  چیست و چه کاربردی دارد؟ در اینجا ما به ورق استیل طرح دار اشاره می کنیم. هنگامی که بیشتر مردم به ویژگی های تزئینی ظریف فولاد ضد زنگ فکر می کنند، ورق های استیل طلایی معمولاً دورترین چیز از ذهن آنها است. اما کارهای زیادی وجود دارد که می توانید با ورق استیل طلایی طرح دار انجام دهید.

در واقع، به لطف ساخت و فناوری های مدرن، یکی از بهترین مواد موجود برای تولید ویژگی های تزئینی است.

تزئینات تزئینی ورق استنلس استیل را در انواع تنظیمات پیدا خواهید کرد. آنها در املاک مسکونی، ادارات، هتل ها و سایر مشاغل یافت می شوند.

ما می‌توانیم پانل‌های تزئینی با هر طرحی را که می‌توانید تصور کنید، تهیه کنیم و آماده نمایش با افتخار بر روی پانل‌های دیواری هر خانه یا شغلی باشیم.

چه به دنبال چیزی منحصر به فرد و چشم نواز برای به نمایش گذاشتن در خانه خود باشید یا چیزی جسورانه و متفاوت برای نمایش در کسب و کار خود، ما می‌توانیم پانل‌های ورق فولادی ضد زنگ طرح‌دار تزئینی سفارشی را برای هر منظوری ارائه کنیم.

کاربرد ورق استیل

از مایکروویو گرفته تا تراکتور و ماشین و چنگال، ورق فلزی سنگ بنای بسیاری از چیزهای مختلف است که ما روزانه استفاده می کنیم.

ورق فلزی فلزی است که به ورقی نازک و قابل انعطاف تبدیل شده است، اما یکپارچگی و استحکام ساختاری را حفظ می کند

ورق فلزی در 4 شکل مختلف وجود دارد: فولاد نورد سرد، فولاد نورد گرم، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم. هر یک از این دسته های مختلف از نظر ضخامت، سختی، استحکام و کاربرد ایده آل متفاوت است

آنالیز استیل ۳۱۶

در ادامه بخش ورق استیل ۳۱۶ ال چیست و چه کاربردی دارد؟ به آنالیز استیل ۳۲۶ اشاره خواهیم کرد. استیل در صنعت  تشکیل و تولید مخزن استیل به مطالب زیادی در پروسه های صنعتی برخوردار خواهیم کرد،  که آنها به ثبات زیادتری در مقابل زنگ زدگی و خوردگی لازم دارد. در این موارد پاسخ بهتر است استنلس استیل ۳۱۶  باشد. ۳۱۶ از مدل آستنیت یا غیر مغناطیسی است.

همینطور قابلیت کارایی حرارتی را مانند ۳۰۴ ندارد و همینطور شامل حداکثر ۸ درصد کربن و همچنین به مقدار کم که موجود در آلیاژ در مقایسه با استیل ۳۰۴ زیاد پیدا می شود. ولی تفاوت صوت اساسی ۳۰۴ و ۳۱۶ در این است که در استیل ۳۱۶ اندازه مولیبدن که حداکثر ۳ درصد از جرم را تولید می کند،  وجود دارد.

سخن نهایی

ورق استیل ۳۱۶ ال چیست و چه کاربردی دارد؟ در این مقاله از سایت کلیدآهن برای شما انواع ورق استیل صنعتی و آنالیز این محصول را مختصر توضیح دادیم.

منبع : mkmetal.net