تسمه استیل 420 چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

تسمه استیل دکوراتیو

به طور کلی تسمه فولادی را از استنلس استیل تولید می کنند. این اجزاء خیلی مختلف هستند و قادرند در پروژه های متنوع و کلیه صنایع استفاده شوند.

 به این شکل که ورق فولاد از سیستمی به نام اسلیتر در مقاطع مساوی برش خواهند داد. تسمه های تولیدی قادر است از جنس های متنوعی اعم از ورق آلومینیوم، استیل، پلاستیک و فولادی است. سایت کلیدآهن شما را به معرفی انواع تسمه استنلس استیل آشنا می کند.

تسمه استیل دکوراتیو

در این بخش از تسمه استیل  ۴۲۰ چیست و چه کاربردی دارد؟ به موضوع تسمه استیل دکوراتیو می پردازیم. تسمه استیل دکوراتیو، طلایی، فلزی‌، براق، ۳۱۶، ۳۰۴ در مکان های دریایی و همچنین اکسید کننده استفاده می شود. 

تسمه استیل ۳۱۶

تسمه های استنلس استیل در گریدهای ۳۰۰و ۲۰۰و همچنین استیل سری ۴۰۰ ساخته می شوند. مناسب ترین کلاس های تسمه استیل معمولا تسمه استیل ۳۱۶ و تسمه فولادی ۳۰۴ است و از لحاظ خاصیت مکانیکی مناسب ترین بازدهی را از خود بروز می دهد.

سایت کلید آهن تهیه کننده اقسام تسمه های استنلس استیل با مناسب ترین مدل های این محصول فولاد ضدزنگ در خدمت شما است. 

خواص مکانیکی تسمه استیل ۳۱۶

آلیاژ استنلس استیل از لحاظ خاصیت مکانیکی گزیده تر از استیل ۳۰۴ است. کیفیتی که فولاد ۳۱۶ عرضه میکند عبارت اند از:

  • استحکام زیادتر از نیروی کششی
  • سازگار با الکترود فیلر و استیل
  • مقاومت بسیار در مقابل فشار عرضی و طولی
  • کیفیت ماشینکاری بالا فرزکاری
  • مقاومت بسیار در مقابل دمای عملیاتی زیاد

تسمه استیل ۳۰۴

استیل، یکی از موادی است که در کارگاه های متنوع کاربرد خیلی زیادی دارد. ولی مقدار استفاده از آن، از هر کارایی به کارایی دیگر فرق دارد. این تفاوت، هم در مدل آلیاژی است که از آن استفاده می شود و هم در سایزهای مقاطع فولادی.

 از این جهت که مشتریان تنها در گزینش دارند. یا از فراورده های استاندارد استفاده کنند که احتمالا هزینه پایین تری داشته باشد، ولی نمی تواند احتیاجات مشتری را رفع کند. یا اینکه از فراورده هایی استفاده کنند که با سایز سفارشی ساخته می شود.

 تسمه، کالای فولادی است که در سایزهای سفارشی، از مقاطع استیل بریده می شود. یکی از پرمصرف ترین تسمه ها در بازار ایران،‌تسمه فولادی است که در ادامه از سایت کلید آهن، درباره تسمه استیل ۴۲۰ چیست و چه کاربردی دارد؟ آن صحبت می کنیم.

تسمه استیل طلایی

تسمه استیل طلایی به تسمه هایی می گویند که روکشی از طلا را دارند. این مدل تسمه های استنلس استیل هستند. شاید خوب است بدانید که به غیر از رنگ طلایی، رنگ های دیگری نیز در بازار  واقع است. احتمالا این سوال در فکر شما می خورد، که طریق ساخت تسمه های استیل طلایی چگونه است؟

تسمه های فولادی  را می توان با عناصر فلزی روکش رنگ دارد به صورتی که منجر به ایجاد رنگهای متنوع در آن خواهد شد.

ورق استیل طلایی نازک

ورق استیل طلایی در طبقه پایین تر از ورق استیل دکوراتیو واقع می شود که روی زمینه آن با روکشی از رنگ طلایی پوشیده است. کارایی دین مدل از ورق اغلب در عمل تزئینی است. در نتیجه ورق استیل که از جنس استیل زنگ نزن تولید می شود. با دقت به وجود عناصر آلیاژی نیکل و کروم در ساختار آن، مقاومت در برابر خوردگی بسیاری از خود بروز می کند. از این سمت این فراورده در صنایع متنوع، کاربردهای وسیعی دارد.

در تعریفی دیگر از سایت کلیدآهن می توان گفت که ورق استیل طلایی زیربنایی از اوراق رنگی با روکش طلایی رنگ است. ورق استیل رنگی نیز خود در زیر بنای ورق استیل دکوراتیو بشمار می آید. بجزء این رنگ طلایی، رنگ های متنوعی از این ورق دکوراتیو در بازار عرضه می شود.

نظیر این رنگ می توان به رز گلد، مشکی، قرمز، آبی و برنزی نام برد. این فراورده توسط جنس استیل آن، با دارا بودن مقاومت زیاد در برابر خوردگی است و همینطور دارای نمای زیبا که سبب شده، تا در مصارف دکوراتیو مثل ظاهر خارجی و داخلی ساختمان، در تولید بدنه اجناس خانگی و اجناس تزیینی کارایی زیاد دارد. 

ورق استیل

تسمه کربن استیل

آنها معمولاً از فولاد کربنی یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند. تسمه های فولادی ضد زنگ مقاوم در برابر خوردگی هستند و کیفیت سطح عالی را ارائه می دهند. تسمه های فولادی ضد زنگ عمدتا در صنایع شیمیایی، مواد غذایی، لاستیک، پلاستیک، چوب و لمینت استفاده می شود.

 تسمه‌های فولادی کربنی سایت کلید اهن  برای کاربردهایی که نیاز به گرمایش تابشی محصولات یا کاربردهایی با دمای بالا که ممکن است از دمای بازپخت تسمه‌های فولادی ضد زنگ تجاوز کند، از نظر انرژی کارآمد هستند و ایده‌آل هستند، زیرا بیشتر آلیاژهای فولاد ضد زنگ رسانای حرارتی نسبتاً ضعیفی هستند. 

سخن نهایی

در این مقاله از سایت کلیدآهن سعی داشتیم شما را با پارامترهایی مانند انواع تسمه استیل و کاربرد آنها آشنا کنیم تا زمان انتخاب این تسمه استیل ۴۲۰ چیست و چه کاربردی دارد؟ دید مناسب و تازه به این محصول داشته باشند. امیدواریم که پاسخ سوالات خود را یافته باشید.

منبع : klingspor.co.uk