میلگرد A4 چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

میلگرد A4 چیست و چه کاربردی دارد؟

این مقاله از سری مقالات وب سایت کلیدآهن به این موضوع که میلگرد A4 چیست و چه کاربردی دارد، می پردازیم. میلگردها دارای رده بندی هایی هستند و A4 یکی از این رده ها است. هر کدام از رده ها برای خود استاندارد تعریف شده اند که در حین ساخت، باید از آن استانداردها پیروی شود. مشخصات میلگرد a3، a4 و… در این استانداردها آورده شده است.

انواع میلگرد آجدار و ساده ساخته شده اند تا بتوان آن ها را در صنایع مختلف به کار گرفت. این که کاربرد میلگرد استیل چیست و از همه مهم تر، کاربرد انواع میلگرد در ساختمان، چه مواردی هستند، در این مقاله شرح داده می شود.

 

میلگرد A4 چیست و چه کاربردی دارد؟

میلگرد A4 مانند سایر رده های میلگرد در انواع صنایع و به خصوص صنعت ساخت و ساز کارایی دارد. ای میلگرد تحول عظیمی را در ساخت این محصول به وجود آورد. چرا که میلگرد A4 استحکام بیشتری نسبت به رده های پایین تر از خود داشته و با وجود مقاومت بالا، شکل پذیری مناسب تری را هم در آن شاهد هستیم.

در میلگرد A4 دارای آج های دوکی شکل برروی بدنه خود است. این آج ها به شکل مارپیچ یا هفت و هشت بر روی بدنه میلگرد واقع شده اند. میلگرد A4 در حال حاضر به دو صورت در بازار موجود است یکی با آج 500 و دیگری با آج 250 که هر دو براساس استاندارد ایران تولید شده و قابل استفاده در بتن آرمه ساختمان هستند.

 

میلگرد A4 چه ویژگی ها و مزایایی دارد؟

در مقاله میلگرد A4 چیست و چه کاربردی دارد، این بخش را به بررسی ویژگی های بارز این محصول اختصاص داده ایم به طور کل میلگرد مذکور دارای ویژگی های زیر می باشد:

  • میلگرد A4 توانایی بالا بردن مقاومت و استحکام سازه بتنی در برابر خورده شدن را دارا است.
  • میلگرد A4 می تواند موجب استفاده بهینه از مصالح گردد
  • استفاده از میلگرد A4 به حفظ محیط زیست کمک می کند
  • این میلگرد سرعت روند اجرای یک پروژه به شدت بالا می برد.
  • میلگرد A4 تا حد قابل توجی سبب کاهش هزینه های اجرای یک پروژه می گردد
  • بتن به راحتی بین این نوع میلگردها قرار می گیرد
  • اجزای دیگر که مقاومت فشار بالاتری دارند با میلگرد A4 سازگار هستند

 

کاربرد میلگرد A4

همان طور که در عنوان مقاله یعنی میلگرد A4 چیست و چه کاربردی دارد نیز مشخص شده است، ما باید در مورد موارد کاربرد این محصول نیز مواردی را بیان کنیم. آن چه که در ادامه آده است، لیستی از کاربردهای این محصول است که می توانید با توجه به آن ها به اهمیت این محصول پی ببرید.

 

تقویت اولیه

از میلگرد برای ارائه مقاومت در برابر بارهای طراحی شده استفاده می شود.

 

تقویت ثانویه

میلگرد به ایجاد دوام در سازه با ارائه مقاومت موضعی برای کاهش یا حذف ترک خوردگی ها و تنش های ناشی از دما، کمک می کند.

 

تقویت ساختمان بتنی

میلگرد را با دوغاب و ملات در جای خود محکم می کنند. برای بارگیری کشی در برخی از مصالح و بلوک های بتنی که دارای حفره هایی هستند می توان از میلگرد استفاده نمود.

میلگرد A4 چیست و چه کاربردی دارد؟

استاندارد میلگرد A4

تا به اینجای مقاله در مورد این که میلگرد A4 چیست و چه کاربردی دارد، مطالبی را فرا گرفتید. در ادامه این مقاله نیز با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که ضوابط استفاده از میلگرد A4 چیست و این محصول از چه استانداردی پیروی می کند.

میلگرد A4 مطابق با استاندارد 3232 سازمان ملی استاندارد ایران برای سازه های بتن آرمه تولید می گردد. ضوابط استفاده از این محصول نیز در این استاندارد آمده است که شامل:

  • میزان فرم گیری و خمش در میلگرد A4 معادل خمش و شکل گیری در میلگرد A3 است. بنا براین می توان گفت که میزان ازدیاد طول نسبی آن در طول معاول 5 برابر قطر، حداقل 16 درصد است.

 

  • کربنی که در شمش های فولادی برای تولید این میلگرد باید باشد، حداکثر به میزان 5 درصد می باشد.

 

  • میلگرد آج 500 و میلگرد آج 520 با استناد به این استاندارد نشان دار شده و اطلاعاتی بر روی آن ها حک می شود.

 

خرید میلگرد A4

میلگرد استیل A4 مانند سایر محصولات موجود در بازار بر اثر نوسانات قیمت ثابتی را به خود نمی بیند. از این رو برای خرید آن باید به صورت روزانه استعلام قیمت گرفت. پیشنهاد ما این است که برای ثبت سفارش به سایت ها و فروشگاه های معتبر مراجعه کنید تا از اصالت کالا اطمینان خاطر داشته باشید.

در این مقاله از وب سایت کلیدآهن تلاش شد تا با زبانی ساده به شما بگوییم میلگرد a4 چیست و چه کاربردی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول می توانید در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.